Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

alpe d'huez pytanie o ceny


flutter shy

Rekomendowane odpowiedzi

hej, za 2 tyg. wybieram sie na zorganizowany wyjazd. W cenie mamy wszystko oprócz wyzywienia. Wiadomo, ze czesc wezmiemy z Polski. Moje pytanie jest takie: czy jest tam na miejscu jakis supermarket, zeby kupic np chleb, z cenami które nie wyrwa nas z butów? Jak ceny przedstawiaja sie w barach (jedzenie, alkohol)? No i ile wziac pieniedzy na 6 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,nie chwal się nie chwal,ja bedę tydzień po tobie :smile:

Do rzeczy,na miejscu masz wszystko,ceny w supermarketach nie wyrywają z butów :tongue:

Na stoku juz moga Cię zaskoczyc zdecydowanie drożej z porównaniu z np.Austrią

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16423-Les2Alpes-ceny

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17608-Val-Thorens-w-połowie-marca

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. A tak jeszce zapytam, ile sie tam jedzie? Google pokazalo mi 16h. Autokarem zawsze dluzej, wiec pomyslalam, ze tak z 22. Potem ktos mi powiedzial, ze 25 to na bank, ale wczoraj jak zabaczylam na jakiejs stronie, ze z warszawy 28h to naprawde odechcialo mi sie calego wyjazdu...:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. A tak jeszce zapytam, ile sie tam jedzie? Google pokazalo mi 16h. Autokarem zawsze dluzej, wiec pomyslalam, ze tak z 22. Potem ktos mi powiedzial, ze 25 to na bank, ale wczoraj jak zabaczylam na jakiejs stronie, ze z warszawy 28h to naprawde odechcialo mi sie calego wyjazdu...:sorrow:

napiszę Ci że podróż autokarem to nic miłego ( sam siedzę trzeci dzień i zastanawiam się nad ponownym odwiedzeniem 07.12. Espace Killy ), z Bielska-Białej jechałem raz do Val Thorens 28 godzin ! nic miłego siedzieć w staczającym się autokarze podczas śnieżycy na serpentynach w korku na kilkanaście kilometrów :stupid:

tak to 22-24 godziny:sorrow: w zależności jaka grupa się trafi i jak sprawnie "organizują" się na postojach,ile korków itd...jednak jak na miejscu trafi się pogoda-w pełni rekompensuje podróż :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruję tam w najbliższy piątek jak dojadę to dam znać ile czasu mnie to kosztowało ale myślę że 16h wystarczy

:-) wszystko zależy od miejsca startu. Punkt docelowy jest ten sam. :-). Ja wybieram się tam w połowie grudnia

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadać z Warszawy autokarem przewoźnicy wybierają drogę - warszawa , poznań , okolice berlina monachium i tu zonk nie Szwajcaria tylko włochy bo nie kupują drogiej winiety ....

newralgicznym punktem jest monachium i okolice jak jest ok to 26-28 godzin jak coś się dzieję to 30 a max jechałem 36 .... zależy czy autokar ma normę 90 czy 100 zdarzają się jeszcze 90 km .... to różnica 3 godzin na trasie .... ( piszę o tych 100 km )

sklepów jest sporo ale wszystko zależy gdzie konkretnie masz nocleg to rozległy teren ( w odróżnieniu do pobliskiego l2a) zależy od tego w które miejsce trafisz.

ceny są kosmiczne trafiają się miejsca na stoku gdzie piwo kosztuje 8-10 euro za 0,5 i więcej

cena kurczaka w markecie zszokuje większość osób .... jak w polsce polędwica alko prócz wina drogie.

są też i tańsze produkty :) sałaty , sosy itd ...

wiele produktów zabieram zawsze z domu by zaoszczędzić w tym sezonie też tam będę w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa użytkownika jodek1. Co prawda nie byłem w alpe dhuez jadę tam pierwszy raz ale osoba jadąca razem ze mną była już kilkukrotnie i identycznie się wypowiadala o cenach. Dlatego też większość jak nie wszystkie produkty zabieramy że sobą. Te mocniejsze również ;-). A zamiast piwa na stoku zawsze można mieć piersiówke że sobą z nalewka.:-). W 3V piwo kosztowało od 5-6 euro w górę więc nie sądzę by w alpe dhuez czy sąsiednim Les 2 alpes było inaczej

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze mechanikę wyjazdów do francji ... vs Austrii - ceny wyjazdów są porównywalne jednak we Francji wydajesz na miejscu ( karnet jest w cenie ale drogo na miejscu ) do tego kwatera to grosze (przeważnie wielkie blokowiska) więc wyjazd autokarem w ścisłym sezonie (styczeń -luty) za 1800 to żadna okazja ..... w Austrii o karnecie gratis w tym czasie można zapomnieć... a na miejscu jest zdecydowanie taniej .

różnica jest w pogodzie francja zdecydowanie wygrywa jednak jest ponad 1000km dalej... plusy i minusy - włochy to taki środek .... Szwajcarię pomijam bo przez przelicznik francja robi się "bardzo tania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cene akurat nie narzekam, bo koszt to 1250. Nie chcialam nic sama kombinowac, bo nie bylo wiadomo czy ktos z nami pojedzie. Wiadomo, ze samochodem lepiej, ale cena benzyny na 2...Koniec koncow wyszlo na to, ze i tak jedziemy we 2. No i fakt, ze nigdy w alpach nie bylismy. Szukalam najpierw ofert z austrii, z racji tego, ze blizej, ale trafilo sie alpe d,huez w odpowiedniej cenia i przede szystkim w odpowiednim terminie. Prawde powiedziawszy gdybym wczesniej sie obudzila i zorientowala jaki jest czas dojazdu to nie wiem czy bym sie zdecydowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L2A na stoku jest taki bar "Le Pano Bar" i tam chyba od 15 jak dobrze pamiętam jest wszystko za 50% i jest tak usytuowany, że można zjechać najpierw koleją linową a potem gondolką na sam dół, jak ktoś przeholuje z %%%:tongue:

Le Pano bar to jeden z bardziej imprezowych barów w Alpach na wysokości 2600metrów to zdecydowanie kultowe miejsce :) happy time jest między 13 a 15 piwo wtedy kosztuje 4 euro .... poniżej film z "produkcji własnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Le Pano bar to jeden z bardziej imprezowych barów w Alpach na wysokości 2600metrów to zdecydowanie kultowe miejsce :) happy time jest między 13 a 15 piwo wtedy kosztuje 4 euro .... poniżej film z "produkcji własnej"

Pusty stok, a knajpa pęka w szwach! :eek: :confused:: Po obejrzeniu tego filmu - jak dla mnie - miejsce do objechania szeeeeerokim łukiem. Jednak preferuję zdecydowanie inny sposób uprawiania narciarstwa. :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...