Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białka Tatrzańska


Marker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Przejeżdżałem dzisiaj rano przez Białkę,ale jak zobaczyłem te tłumy wybrałem RusinSki i to był strzał w 10.Było super.

Wydaje mi się, że w razie kolejek w Białce warty uwagi jest ośrodek Grapa-Litwinka leżący tuż obok, po przeciwnej stronie doliny: http://www.grapa-litwinka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=26&Itemid=12

Od tego sezonu Grapa-Litwinka objęta jest tym samym skipassem co Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka, Jurgów-Ski i Czorsztyn-Ski: http://www.grapa-litwinka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=40:wspolna-karta-tatraski&catid=1:aktualnoci&Itemid=11

Gdy w poprzedni weekend byłem na otwarciu sezonu w Białce, to moją uwagę zwrócił atrakcyjnie wyglądający, wysoki i oświetlony stok z wyciągiem krzesełkowym, leżący po przeciwnej stronie doliny. Googlanie i studiowanie map doprowadziło mnie do konkluzji, że to jest właśnie Grapa-Litwinka, o której nigdy wcześniej nie słyszałem.

Ośrodek jest o tyle fajny, że jest tam 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 900 m, różnicy wzniesień 151 m i przepustowości 2 400 osób/godzinę, a ludzi na stoku jest bardzo mało.

Co najciekawsze, po okolicy kursują darmowe skibusy, którymi można do tego ośrodka za darmo dojechać: http://www.grapa-litwinka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=6

Prawie jak w Livigno :wink:

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grapa - LitwinkaByłem na Litwince w zeszłym roku, postanowiłem sprawdzić w drodze powrotnej z Jurgowa. Z tego co pamiętam to już jakoś na koniec sezonu początkiem marca. Widokowo przepięknie. Dojazd dobry tylko do górnej stacji. Do dolnej nie polecam, no chyba że ktoś lubi się tłuc po dziurach. Droga niby utwardzona kamieniami, ale błoto, dziury i wąsko. W sezonie to raczej "sceny dantejskie" się tam odgrywają. Dolny parking również sporo do życzenia pozostawia.... Stacja całkiem fajna, krzesełko 4-os, w miarę szeroko ale i płasko. Raczej dla początkujących. Niestety stok od rana w słońcu co daje się mocno we znaki jeśli chodzi o warunki na stoku. Byłem ok 13-tej a już breja nawet na górze icon_cry.gif Jak pisałem przepiękne widoki. Z górnej stacji widać całą panoramę Tatr, Białkę a nawet Pieniny. Jest knajpka przy górnej stacji.

Lit 1.jpg

Lit 2.jpg

Lit 3.jpg

Lit 4.jpg

Lit 5.jpg

57da8215e51e9_Lit1.jpg.896d745685fc70f06a75e722172d4761.jpg

57da8215eafdb_Lit2.jpg.176602344ac61cc436dbbf2edd56d72d.jpg

57da8215f1a71_Lit3.jpg.83ca51ce4194a546f7c283c86732c576.jpg

57da821605e92_Lit4.jpg.91e17cc23403d271bd571ee6ab10d36b.jpg

57da82160cb91_Lit5.jpg.98262d70c1a45005af8263d444b69b3f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak w MROWISKU :eek: :wink:

śniegu opór :biggrin: starczy do MAJA :stupid:

byłem tydzień temu we wtorek .... jednak oprócz tego że mają mega potencjał czym naśnieżać i co czynią i dlatego mają śnieg ..... nikt ich nie nauczył jak trzeba zrobić by dało się na tych stokach dobrze jeździć... ps .... ratraki stoją trasy są nie równe i złe przygotowane ....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tydzień temu we wtorek .... jednak oprócz tego że mają mega potencjał czym naśnieżać i co czynią i dlatego mają śnieg ..... nikt ich nie nauczył jak trzeba zrobić by dało się na tych stokach dobrze jeździć... ps .... ratraki stoją trasy są nie równe i złe przygotowane ....!!!!

Szczególnie 6a rano nie wygląda zbyt dobrze a koło południa to już ...... nr 1 w SON-ie lepiej wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Białka Tatrzańska - BANIA

Pijany butem narciarskim wybił szybę w radiowozie.... No, był na Bani:smile:

Omijam to miejsce.... NIE WIEM DLACZEGO :shocked:

News: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/zakopane/news/pijany-butem-narciarskim-wybil-szybe-w-radiowozie,1990303,220

Edytowane przez Rafidemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...