Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór Nart Zjazdowych Fischer


Damian95

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 18

3. Waga - 55

4. Wzrost - 167

5. Na nartach jeżdżę od dzieciństwa (ok.12 lat)

6. Moje umiejętności określam na 6

7. Moje buty Fischer Soma F9000, Flex 110

8. Teraz jeżdżę na Fischer Race SLC 150cm,. model 07/08

9. Wolę jeździć na przygotowanych, ale nie bardzo twardych trasach

10. Upatrzyłem sb narty Fischer Superrace SC 155/160cm, sezon 10/11 lub 11/12

11. Mój budżet na narty to około - 700-800zł (w razie okazji do negocjacji)

Teraz tak. Jeżeli chodzi o firmę, to bardzo chciałbym, żeby były to Fischery, ze względu na to, że mam od nich prawie cały sprzęt, jak i zresztą cała moja rodzina i uwielbiam ich design oraz nigdy się na tej firmie nie zawiodłem, jeżeli jednak w tej cenie jest jakaś fajna konkurencja to rozważę.

Jeżeli chodzi o mój styl jazdy, to preferuję krótkie i szybkie skręty, kolana blisko, jednak nie narta przy narcie, tylko trochę szerzej, nie przepadam za jeżdżeniem bardzo szybko, bo też nie jestem pewien czy mogę zachować wtedy pełną kontrolę nad nartami, jeżeli trasa jest ostrzejsza, bo na tych bardziej płaskich to pewnie każdy umie powywijać.

Teraz sedno : Ogólnie, to zastanawiałem się głównie nad używanymi nartami z serii Superrace, model SC, długość 155/160cm, sezon 10/11 lub 11/12, gdyż mój budżet raczej nie pozwala na próbę kupienia niczego nowszego, a i nie wiem czy jest sens. Chciałbym jednak wiedzieć, jak duża jest różnica między slalomkami z serii Race, a z serii Worldcup, gdyż różnicę w cenie są duże i zastanawiam się, czy byłby sens ewentualnie czaić się na twarde Worldcupy, czy do moich umiętności wystarczą Race SC. Dodam, że na obecnych nartach jeździło mi się dobrze, ale czasem brakowało mi w nich pewności przy wyższych prędkościach, wydawało mi się, że brakuje im 5/10 cm na długości, żebym mógł się na nich komfortowo położyć.

Bardzo proszę o poradę, z góry dzięki za propozycję i wskazówki.

Edytowane przez Damian95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na rozkaz!!! :laughing:

Nie czuję się ekspertem,to po pierwsze.I z pewnością nim nie jestem.

Z Fischerów to posiadałem WC SC i WC SL komórkowe.

Nie jestem w stanie wyczuć różnicy między jednymi a drugimi.

Ja bym Ci doradził ,jak sam piszesz ,"przyczaił na twarde World Cupy".

Ale to subiektywna dorada bo mam takie na pozbyciu.

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=7991&c=29

Jesteś młody,jak piszesz masz spore umiejętności,poradzisz sobie.

Dotychczas jeden z naszych userów prowadzi ze mną korespondencję i Jemu daję pierwszeństwo.

Jeśli da znać ,że nie jest zainteresowany,będą "na wolnym rynku":tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić WorldCup SC (Pro) -- jeździłem na niej ostatnio 3 dni i jest to wg mnie najlepszy wybór narty do krótkiego skrętu od Fischera. Raczej nie powinieneś mieć problemów, że narta jest za trudna, choć faktycznie jest twarda, ale jest łatwo kontrolowalna, nie ma tendencji do myszkowania, narowów, szurane skręty też wychodzą ;). Wg mnie świetna, rozwojowa narta. Ja jeździłem na modelu tegorocznym, a z tego co wiem jakiś czas temu zmienili nieco środek ciężkości i właśnie wtedy narta stała się tak dobra, także nie cofaj się za bardzo w przeszłość ;)

Zresztą narta ta ma bardzo dobre opinie również w testach np. ntn.

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian jesteś z BB jedz na Golgote tam Szafranski ma wypozyczalnie...... 2 godziny Atomica weż ,a potem 2 godziny Fischera,a potem jeszcze 2 np SALOMONA i wtedy twoje odczucia będa najlepsze........ podczas imprezy zadaj kolega pytanie ktore auto jest najlepsze wtedy jeden chwali BMW a inni opla a jeszcze inny forda VV, VolVO,,,,,,,,,,,a ktoś kocha MERCA......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian jesteś z BB jedz na Golgote tam Szafranski ma wypozyczalnie...... 2 godziny Atomica weż ,a potem 2 godziny Fischera,a potem jeszcze 2 np SALOMONA i wtedy twoje odczucia będa najlepsze........ podczas imprezy zadaj kolega pytanie ktore auto jest najlepsze wtedy jeden chwali BMW a inni opla a jeszcze inny forda VV, VolVO,,,,,,,,,,,a ktoś kocha MERCA......

Oj tak, chciałbym skoczyć do tego Szczyrku żeby móc sb wypróbować coś na nogach :D Ale niestety, cholera grama śniegu u nas prawie nie ma, a jedyny czynny wyciąg to chyba łączka na Białym Krzyżu i to drugie obok, ale słyszałem od znajomych, że nawet nie ma się tam co pchać bo kolejki są straszne.

Wgl jakoś te ceny nart w tym roku są dużo wyższe niż zwykle, takie mam wrażenie, może to dlatego, że sezon narciarski na dobre się jeszcze nie zaczął w PL, ale tata chyba 3 lata temu potrafił wyrwać Worldcupy jedno sezonowe w świetnym stanie za chyba 800 zł, gdzie jak teraz patrzę na oferty to tyle kosztują dwu sezonowe Superrace, który nowe chodzą koło 1300...

Dzięki za porady, może faktycznie warto szukać tych WC SC.

No nic, będę się czaił dalej, jak spadnie jakiś śnieg to spróbuję coś z wypożyczalni ogarnąć, tylko czasu mam mega mało, bo 17 wita Aosta...

Swoją drogą jak to jest z długością slalomek? Zawsze mnie uczyli, że powinna być tak z 10 cm krótsza, to prawda?

Edytowane przez Damian95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na WC SC od 3 sezonów. Narty z sezonu 2010/2011, 11/12, 12/13 są to identyczne deski poza grafiką, która była nieco inna w każdym sezonie.

Dopiero narty na ten sezon 13/14 są inne, zmieniła się geometria i mają dłuższy promień skrętu przy tej samej długości.

Ja ze swoich WC SC z sezonu 10/11 jestem bardzo zadowolony. Najpierw kupiłem na 155 cm i jeżdziło mie się tak sobie. Kupiłem synowi na 160 cm, przejechałem się i 155 poszły zaraz na allegro. Kupiłem na 160 cm. Niby 5 cm różnicy , a wg mnie to dwie różne narty. Narta na 160 cm zdecydowanie lepiej trzyma krawędź i jest stabilniejsza przy większej prędkości. Narta absolutnie nie jest trudna.

Moje parametry wagowo wzrostowe są zbliżone do Twoich Damian95, chociaż jestem oczywiście nieco starszy.

Nie wiem czy jeszcze rośniesz, ale na pewno zmężniejesz i kupuj slalomki minimum na 160 cm. Faceci w zawodach FIS jeżdżą minimum na 165 cm, ale do tego nie musisz się stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...