Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czego powinienem nauczyć się w następnej kolejności?


gooner92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rok temu zacząłem przygodę z nartami. Wziąłem 2 lekcje z instruktorem. Na pierwszej pokazał mi on podstawy - zakładanie nart, opieranie się na językach, ustawienie rąk, pługowanie, skręcanie pługiem itd. Po kilku dniach, na drugiej lekcji pokazał mi przechodzenie do skrętów (nie wiem jak to się fachowo określa) w ten sposób, że jedna narta jest ustawiana do pługu, a drugą się dostawia do niej. Mówił, że w ten sposób można hamować i skręcać i żebym dobrze sobie to wyćwiczył, a z czasem takie stopniowe przechodzenie w skręt mi zniknie i będzie płynne. W tym roku sobie popróbowałem, bo instruktor mówił, żeby zwrócić uwagę na to, by dostawiana noga nie była unoszona tylko przesuwała się po śniegu, a zauważyłem na stoku, że wiele osób właśnie tę nogę unosi podczas dostawiania. W każdym razie mam pytanie - czego powinienem nauczyć się w następnej kolejności? Jeśli byłaby taka możliwość bardzo proszę o filmik pokazujący to czego powinienem się nauczyć. Z góry wielkie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia jako INstruktora. TY jesteś ogromny teoretyk i szukasz dziury w całym. Z TEGO co opisujesz to ten INstruktor jest dobrym fachowcem. Narty podczas skrętu maja zawsze byc na sniegu. Oderwanie jednej nogi powoduje zachwnianie równowagi i upadek, a co bedzie jesli przy wiekszej prędkosci uniesiesz nogę do góry i dostawisz nartę. kiedys sie jezdziło buty razem obok siebie NWN czasen taka opcja dostawianie narty....TEraz ten pan PZN pokaze cie jazde na kraweedziach i jak sie zachowuje narta ustawiona na krawędzie.......... prosze zobaczyc na film AwF z panem dr MArkiem Palikiem..............pocwicz tamte elementy i kolejna lekcja z instruktorem........... samaem to błedy i panika....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jestem teoretyk? :D tak właśnie o tych nartach mówił ten pan instruktor i to sobie właśnie podczas tegorocznego wypadu na narty poćwiczyłem, bo nie chciałem robić kolejnego kroku, nie potrafiąc dobrze wykonać tego elementu. Oglądałem jak dotąd jedynie filmiki instruktażowe jeśli chodzi o carving, ale wolałem najpierw dopracować tamte elementy i może jak się w tym roku uda to rozpocznę naukę jazdy na krawędziach. Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest post od PITER 100 i on tam własnie zamieszcze film o ktorym mówiłem ten filmik trwa 20 minut....i pokazuje po koleji poszczególne kroki...... odszukaj ten post zobacz 2 x film a potem na stok i do dobrego instruktora................

jak otworzysz link co Ci podałem to tam jest właśnie ten film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie mi smutki uczyniłeś "gooner92" tym postem swojem,

że po roku nauki nie zakręcasz, budząc zadziwienie moje.

Inni z takim stażem, -tak na forum dają,

poziom 7 - 8 skromnie posiadają.

I za slalomką, a jakże, komórkową,

po "miszczach" wszelakich, rozglądają się za namową,

innych "miszczów" teorii śmigania,

co jedynie tyczki widzą jako cel w sobie,

uprawiania narciarstwa, bo tak się to zowie.

Tak mi się to pierd... widząc dziś -6 oC na termometrze. Jako rymokleta, amator rymów częstochowskich spod Świętego Krzyża, radzę Ci "gooner92", ćwicz, ćwicz, ćwicz! Trening czyni mistrza!:smile:

Edytowane przez Bumer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie mi smutki uczyniłeś "gooner92" tym postem swojem,

że po roku nauki nie zakręcasz, budząc zadziwienie moje.

Inni z takim stażem, -tak na forum dają,

poziom 7 - 8 skromnie posiadają.

I za slalomką, a jakże, komórkową,

po "miszczach" wszelakich, rozglądają się za namową,

innych "miszczów" teorii śmigania,

co jedynie tyczki widzą jako cel w sobie,

uprawiania narciarstwa, bo tak się to zowie.

Kurde powinieneś mieć nick Bumerowski:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pojechali - po chlopie i instruktorze

a On się tylko chcial nauczyć jeżdzić na nartach a na pewno nie uczyl sie rok tylko rok temu. nie znając jego zdolności ruchowych czasu spedzonego na nartach itp. Coś sobie zobaczyl, doczytał i bardzo dobrze o ile to wszystko jest poprawne a jak obejrzał ten link to będzie wiedzial więcej to sie nazywa intelektualizacja czyli najprościej szybciej przebiega uczenie jezeli ćwiczący wie czego sie uczy.

Andi ad 1post 'przesiedka"?ok poleciała teraz na koniec jako sytuacyjny

Dolącze do głosów kolegów ćwicz,ćwicz , wiecej wiary i odwagi w swoje możliwości

To ciepło tez mi sie udziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gorny7 za radę. Nie wiem jak ktoś mógł zrozumieć, że przez rok uczyłem się skręcać, no ale pozwoliłem wam popisać, bo liczyłem, że może coś konstruktywnego napiszecie, no ale kiepsko to wyszło. W zeszłym roku po 2 lekcjach i 4 wypadach na stok nauczyłem się skrętu z poszerzenia kątowego. W tym roku byłem 2 dni na nartach i sobie to poprzypominałem i poćwiczyłem. Kolejnym krokiem powinna być nauka skrętu równoległego? I czy skręt równoległy=carving?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz wklejam link z programu SITN

co prawda on jest juz stary z 2005 roku i sie trochę pozmieniało ale wg mnie najlepsze demo i masz ćwiczenia i jest Fun co ja lubię . Samo poszerzenie juz w tej chwili jest mniej istotne i jest to jako skręt sytuacyjny i sie na nim tak mocno nie skupiaj

Najlepiej wziąść instruktora

ale jak juz

- dostokowy ślizgowy (zapoznanie ze skretem równoleglym)

- ześlizgi

-skręt równoległy ślizgowy ( z lekkim odciażeniem NW)

-.. dostokowy ciety

- . NW

- równolegly długi

- .... krótki

- śmig.

same nazwy raczej za duzo Ci nie powiedzą

poogladaj sobie-serie filmy tych autorów

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...