Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga do Włoch


Marjo

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie wiem o remontach, jednak jeśli zamierzasz jechać poniżej 150km/h to wybrałbym przez Czechy. Jak jednak szybciej to faktycznie przez Niemcy.

Moje zdanie z doświadczenia :wink:

Jadąc z Wrocławia..... to pewnie tak !!!! tylko my do granicy z Wawy mamy kilkadziesiąt świateł / żółtych słupów , non-stop ograniczenia i kupę policji !!!!

Oczywiście że, z Warszawy szczególnie dalej niż Innsbruck lub w jego okolice to wyłącznie przez Niemcy !!!

Ruszasz z centrum Warszawy - tempomat 140 kilka bramek po drodze i za 4 godziny z przerwą jesteś w Niemczech !!!!

Różnicę w kilometrach (130 km) nadrobisz i w czasie i spalaniu samochodu.... i zaoszczędzisz !!!!

Łatwa prosta ,szybka , komfortowa droga !!!!

Jeździłem kilka razy - genialna sprawa

Ludzie w południa Polski zdecydowanie przez Czechy - warszawa i północ - zdecydowanie przez Niemcy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz się też zatankować w Wodzisławiu Śląskim, przez który też prowadzi "objazd" A1. Szczerze mówiąc nie trawię tego kawałka trasy i aż zgrzytam zębami, że można tak sp***** sprawę i nie wybudować mostu jak należy. Na tym odcinku i przejeździe przez wioski traci się mnóstwo czasu :((((

Tylko po jasnego grzyba objezdzac az przez Wodzisław? Kiedys tak w rzezy samej objazd prowadzil, ale potem na budowie pojawil sie minister od zegarkow i za jego pomyslem objazd dla osobowek sie sporo skrocil. Nie warto jechac az do Wodzisławia. 15-20 minut w plecy w stosunku do obecnej wersji objazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam pytanie, zawsze jak jadę w Alpy kieruję się na Znojmo. Czy waszym zdaniem ta droga jest lepsza, czy lepiej kierować się na Mikulov?

Ja od 2011 jeżdżę przez Milulov i raczej przez Znojmo już nie pojadę.

Tutaj fajna lektura http://www.skionline.pl/stacje/jak-dojechac-w-alpy,samochodem-na-narty,128.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

pozwolę sobie na odświeżenie tematu, żeby nie zakładać nowego ... szukałem na forum informacji ale nie dostrzegłem.

Planujemy jechać z Wrocławia do Włoch na narty, dokładnie do Canazei, jest to nasz pierwszy wyjazd do Włoch zimą, doszło do mnie, że w sobotę normą są korki przy Monachium, Insbrucku oraz na Brenner.

Jeśli posiadacie taką wiedzę to proszę podpowiedzcie, o której najlepiej być w okolicach Monachium, żeby nie stracić pół dnia na korki we wspomnianych miejscach ... o której wyjechać z Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Najlepiej być koło Monachium przed 6 rano. A jeszcze lepiej nie jechać w sobotę!

Dzięki za podpowiedź, tak też będę planował, żeby minąć Monachium przed 6, a może nawet 5 rano... Pobyt już opłacony od soboty tak więc pozostaje sobota.

Proszę jeszcze o informacje na temat opłat...

Wiem, że na Austrię koszt wienietki to 8,70 €, ale coś mi się kojarzy, że jak kiedyś jechałem przez Austrię to jeszcze gdzieś w okolicach miasta Innsbruck płaciłem ok. 5 € za coś na bramkach, ale nie jestem pewien, było to kilka lat temu.

Tak więc czy w Austrii są jakieś dodatkowe opłaty poza winietą na odcinku od granicy z Niemcami do przełęczy Brenner?

Czy potrafi ktoś określić opłatę za autostradę A22 we Włoszech od Brenner do zjazdu w Bolzano Nord na drogę SS241?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A co do wyjazdu i korków, o których wspominałem to co myślicie, żeby wyjechać ok. 5 rano w sobotę i być tam po południu? Długo korki się utrzymują na Brenner? Czy jednak lepiej być rano na miejscu i minąć Brenner przed korkami?

Jechałem nie raz i o różnych porach....najlepiej przed 6 być w Monachium bo później to "korkowanie". Sporo czasu też poszło kiedyś, nawet po 22, na "Brennej" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego proszę o informacje jak jechałeś do Canazei czy lepiej zjechać w Bolzano Nord i droga SS241 czy w Chiusa Klausen i jechać drogą SS 242 do Canazei , wyjazd 24.01.2015 . Jeszcze nie byłem w tamtym rejonie i nie wiem jak te drogi są odśnieżane(choć na razie śniegu nie za wiele)

Do Canazei jechałem drogą nr SS241 i po dojechaniu powiedziałem, że na pewno nią nie wracam. Jechałem Peugeot Partnerem, który nie jest dobrym samochodem na serpentyny, przed każdym zakrętem musialem mocno zwalniać, do tego boks na dachu, który podwyższył środek ciężkości ... nie polecam tej drogi. Mocno pod górę, mnóstwo zakrętów i później mocno z górki.

W drogę powrotną udałem się w kierunku Predazzo i Cavalese droga nr SS248 ... zdecydowanie bardziej komfortowa. Jest o ok. 30 km dłuższa ale mniej męcząca, głównie prowadzi doliną. Przy miejscowości Ora jest trochę zakrętów, ale to pikuś w porónaniu z drogą nr SS241.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po podróży... Wyjechałem z Wrocławia w piątek o 19 i spokojnym tempem dojechałem do Włoch i żeby nie siku to bym nawet na chwilę nie zatrzymał się.

Też dziś rano dotarliśmy. Dla mnie wiatr i wahania pogody ( +18 stopni w Rosenheim i +1 kawałek dalej w Kufstein) nie pomagały wcale w jeździe. Ale korków brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna trasa do vall di Fiemme - czy ktoś próbował ?

Witam...

Będę wdzięczny za info czy ktoś z Was jechał/zna opinie/ rozważał alternatywną trasę przez Niemcy- kierunek vall di Fiemme ?

Mam na myśli próbę ominięcia 100% korkowych miejsc podczas wyjazdu na ferie warszawskie, tj Monachium i Rosenheim; chciałbym na wysokości Norymbergii odbić w kierunku Schnelldorf (trasa E50) a później w dół zjechać autostradą7 aż do Fussen i dalej już drogami lokalnymi (69km) dojechać do Imst/Karrosten i od drugiej strony wjechać do Insbrucka i dalej na Brenner. Będę wdzięczny za wszystkie informacje na temat ewentualnych korków na 7-ce, s okolicach Fussen i info na temat tej lokalnej drogi 179 ?

Z góry dzięki i pozdrowienia dla fanatyków słonecznych nart we Włoszech :) !

Edytowane przez Robson71
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Kontekst z poprzednich postów wskazuje na korki, których nie było ... samo wspomnienie o siku daje do zrozumienia, iż postoje były, przy kilku osobach to minimum kilka postojów, nie każdy odczuwa potrzebę w tym samym czasie.

Tak więc jak krowie na rowie ... Gdyby nie postoje spowodowane potrzebami fizjologicznymi i odpoczynkiem to nawet na chwilę bym się nie zatrzymał z uwagi na brak korków i płynną jazdę.

Czy dla kolegi wystarczająco jasno czy może jeszcze rozrysować? Poza tym wszystkim... każdy jest inną osobą i jeden potrzebuje postoju co 2 godz. a inny co kilka... bo np. ma większe doświadczenie i jest bardziej przyzwyczajony. Trochę mi Ciebie szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za informację pojadę tą droga przez Predazzo,

Do Canazei jechałem drogą nr SS241 i po dojechaniu powiedziałem, że na pewno nią nie wracam. Jechałem Peugeot Partnerem, który nie jest dobrym samochodem na serpentyny, przed każdym zakrętem musialem mocno zwalniać, do tego boks na dachu, który podwyższył środek ciężkości ... nie polecam tej drogi. Mocno pod górę, mnóstwo zakrętów i później mocno z górki.

W drogę powrotną udałem się w kierunku Predazzo i Cavalese droga nr SS248 ... zdecydowanie bardziej komfortowa. Jest o ok. 30 km dłuższa ale mniej męcząca, głównie prowadzi doliną. Przy miejscowości Ora jest trochę zakrętów, ale to pikuś w porónaniu z drogą nr SS241.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...