Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak stracić tożsamość pożyczając narty


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

W obawie przed kradzieżą lub zniszczeniem sprzętu wypożyczalnie nart wprowadziły zasadę, że w trakcie gdy klient z nich korzysta, rekwirują jego dowód osobisty. Może nas to narazić na poważne kłopoty, ostrzega "Rzeczpospolita".

Każda sytuacja, w której jesteśmy zmuszani do pozostawiania dowodu osobistego jako zastawu, jest naruszeniem prawa, przypomina gazeta. I uświadamia, że dowód osobisty w zupełności wystarczy, by osoba, która go bezprawnie posiada, mogła sią podszyć pod jego właściciela, czyli dokonać kradzieży tożsamości.

Istnieje wówczas zagrożenie, że ofiara utraci swoje dobre imię, padnie ofiarą szantażu, albo że złodziej wypłaci z jej konta pieniądze, lub weźmie pożyczkę w banku. Tylko w 2012 r. takich udaremnionych prób Biuro Informacji Kredytowej odnotowało ponad 4,5 tys. na łączną kwotę 28 mln. zł.

Źródło: PAP, Onet.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Testując wczoraj Elana: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18719-Test-trzech-nart-Elana?p=188822#post188822

...być może straciłem tożsamość:confused:: Oby nie.

Bardzo ważna informacja dla korzystających z wypożyczalni, różnego rodzaju testów itd.

Edytowane przez marboru
ortografia
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zostawiać w zastaw jakiś inny dokument - np. prawo jazdy, zawsze to bezpieczniejsze. Niby nic się nie powinno zdarzyć przy takim np. wypożyczaniu nart, ale sprawę większość osób bagatelizuje, a skądś się te statystyki biorą. Dzięki za przestrogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zostawiać w zastaw jakiś inny dokument - np. prawo jazdy, zawsze to bezpieczniejsze. Niby nic się nie powinno zdarzyć przy takim np. wypożyczaniu nart, ale sprawę większość osób bagatelizuje, a skądś się te statystyki biorą. Dzięki za przestrogę.

Artykuł wpadł mi w oko i postanowiłem go zamieścić na forum, ponieważ w czasie testów Elana, mój kumpel expat - został jak widać niesłusznie odprawiony z kwitkiem. Nie posiadał dowodu, chciał zostawić coś innego w zamian (inny dokument) + swoje narty i spotkał się z odmową udostępnienia nart do testów - jak widać niezgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać niezgodnie z prawem.
Mogą odmówić nawet bez podania przyczyny. Nie łamią prawa. Gdyby go zmusili do zostawienia dowodu a on by to uczynił to wtedy by naruszyli ale on im go nie dał. Doprowadzenie do dokonania "zmuszania" jest łamaniem prawa ale ono w tym przypadku nie nastąpiło.

To tak jak gdybyś kazał komuś wsiąść po pijaku za kierownicę ...jeśli to zrobi złamie prawo jeśli nie pojedzie mimo namowy...nie złamie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja zawsze zostawiam legitymację studencką. Zauważyłem, że działa to nawet lepiej niż prawo jazdy :) Niestety, nie zawsze jest możliwość i często chcą własnie dowód osobisty - wtedy albo zaryzykujesz i zostawisz dowód, albo zrezygnujesz z czekającego na Ciebie doświadczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aż tak bym nie panikował. Zostawiałem dowód i zostawiłbym jeszcze raz. Zawsze można wziąć potwierdzenie wypożyczenia z adnotacją iż będą wskazani do organów ścigania w przypadku stwierdzenia uzycia dokumentu bez zgody właściciela. Dla mnie to nadmierna "panika" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja zawsze zostawiam legitymację studencką. Zauważyłem, że działa to nawet lepiej niż prawo jazdy :) Niestety, nie zawsze jest możliwość i często chcą własnie dowód osobisty - wtedy albo zaryzykujesz i zostawisz dowód, albo zrezygnujesz z czekającego na Ciebie doświadczenia :(

Czasami wypożyczasz narty na np 4 dni lub nie na stoku, a legitymacja studencka przydać się może w kasie stoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...