Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

tylna kanapa vs narty


jodek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Jestem nowym właścielem :).... dwu letniej Skody Oktavia Tour - auto mi się podoba.... szczegolnie że jest na gaz, jednak przywaliły mnie ceny bagażników dachowych. :sorrow:

Niestety tylna kanapa nie jest dzielona - ale to też słabe rozwiązanie -2 osoby z tyłu wtedy nie jest komfortowo.

Teraz pytanie czy ktoś zna w okolicy Warszawy firmę która przerabia kanape by znalazł się w niej " fartuch na narty- po środku ? " rozwiązanie znane z Audi czy Golfa i ..... nowszych Oktavi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zamierzasz spakować w 4 os do samochodu plus narty w środku to gratuluję pomysłu:applause:.

Wystarczy kupić belki, a sam boks pożyczyć i podróżować jak cywilizowany człowiek, a i są też boksy za zupełnie normalne pieniądze i równie funkcjonalne i pakowne jak te z napisem Thule czy Mont Blanc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, niespokojnie.....

Kiedyś w 4 dorosłe osoby, 173 cm, 199 cm, 170 cm, 164 cm, ze sprzętem na Molltaler pojechaliśmy, ale to było tylko z 5 parami nart i najdłuższe miały tylko 177 cm. No i z tyłu było "średnio" komfortowo choć dziewczyny przeżyły:smile:. Narty w otworze z podłokietnika. Alfa 166.

Ostatnie dwie zimy też wyjazdy w 4 osoby, tylko z tyłu dzieci, tzn. córa 150 cm i syn 170 cm. Ale złożona 1/3 siedzenia i nart 6, najdłuższe 193. Tylko usłyszałem, że to ostatni taki wyjazd, z tym autem i w tej konfiguracji to już bez box-u ani rusz :smile: Volvo s60.

Jodek, po mojemu to masz "marne szanse". Kiedyś robiłem taki myk w starej lagunie I, był z tyłu podłokietnik ale bez otworu - przejścia z bagażnika. No i taki miejscowy mechanik zrobił mi "dzieło" z tą przeróbką, trzeba było miedzy m.in. przespawać konstrukcję tylnej kanapy aby trzymała się kupy. A miejsca było i tak na jakieś 3 pary nart i wykonanie takie sobie średnie.

Nie sądzę aby jakiś "oficjalny" warsztat chciał się wziąć za takie rzemiosło.

Niemniej życzę powodzenia jakbyś z tym walczył :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Sławka, moim zdaniem ma 100% racji. Jak się jedzie w 2 osoby + 2-3 pary nart, to tunel się sprawdza (Astra kombi). W 4 osoby to bez sensu.

Zresztą mam przeczucie, że koszt porządnego przerobienia kanapy będzie większy od kosztów niedrogiego boksu mniej znanej firmy. Syn używa takiego od bardzo wielu lat (ja też od czasu do czasu na nim sępie) i jesteśmy :biggrin: zadowoleni.

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że nie ma kanapy dzielonej, myślałem, że to już standard.

Box + belki to wydatek ok 1 tyś - po za tym box już Ci zostanie do śmierci technicznej. Jak dobrze pamiętam to sam pisałeś, odnośnie chyba odzieży, że wolisz dozbierać i kupić porządna - zastosuj to też w tym przypadku.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że nie ma kanapy dzielonej, myślałem, że to już standard.

Box + belki to wydatek ok 1 tyś - po za tym box już Ci zostanie do śmierci technicznej. Jak dobrze pamiętam to sam pisałeś, odnośnie chyba odzieży, że wolisz dozbierać i kupić porządna - zastosuj to też w tym przypadku.

jechałem samochodem z boxem no name ....... za ok 1000 zł do 100km/h dlatego odpuszam temat tanich boxów....

pamiętaj o tym że Skoda to marka dla biedoty i ma niestety ograniczenia .... niestety również funkcjonalne.

Podsumowując:

wszystko fajnie .....

ale jak mam samochód na fabryczny gaz to czy jadę 120 czy 160 to i tak sie cieszę z ceny paliwa ....

ale nie z tego co mam na dachu .... bo zaczyna się szał ciał :)

porządny nowy zestaw kosztuje minimum 2500-5000 zł .

dlatego szukam tapicera vs złota rączka.... by nie zrobić samemu tego .... czyli kupić kapanę wziąć piłę ... zrobić wzmocnienia .... i na wypad na narty starczy .... :)

pomijam oczywiście kwestie wizualne w takim wypadku ..... :eek:

kanapa dzielona na 1/3 to słaby pomysł ....z tyłu jest dramatycznie do siedzenia

nosi mnie by we wrześniu .......poczuć slizg, wiece temat jest pilny !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko sprawa "marki dla biedoty", ale również marki luxus gdzie jest założenie, że nikt nie kombinuje z takim wariacjami jak składanie kanap i marek extra, gdzie jest inaczej.:smile:

Dla przykładu, jeżeli dobrze pamiętam jak kiedyś szukałem i sprawdzałem pod ewentualny zakup, alfa 166, audi a6, i coś tam jeszcze z klasy tzw. średniej + lub wyższej. Kanapa tylna w wersji składanej i dzielonej to była opcja dodatkowa.

Tak, raz jechałem z tanim boxem, tragedia, myślałem, że dostanę świra od odgłosów, świszczenia, gwizdania, wycia i szumienia, już od 100 - 110 km/h.

Ale może coś się zmieniło, może SB coś wie i podpowie.......:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może coś się zmieniło, może SB coś wie i podpowie.......:rolleyes::

No niestety nie, tak tylko słyszę na prawo i lewo każdy kto kupi boksa za 800 zł to jest z niego zadowolony bardzo, a ja to jestem taki wujek dobra rada:tongue:, a sam mam boksa wypasionego, to Mont Blanc Triton Plus, nie jest tani ale jest rewelacyjny pod każdym względem i bije na łeb Thulowskie konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, tak tylko słyszę na prawo i lewo każdy kto kupi boksa za 800 zł to jest z niego zadowolony bardzo, a ja to jestem taki wujek dobra rada:tongue:, a sam mam boksa wypasionego, to Mont Blanc Triton Plus, nie jest tani ale jest rewelacyjny pod każdym względem i bije na łeb Thulowskie konstrukcje.

Ja objeżdżałem thule atlantis chyba 780 i byłem bardzo zadowolony, szczególnie, że odnosiłem go do wcześniej użytej "rewelacji za 800 zł". Nowy z całym osprzętem, bo nie miałem relingów, kosztował wtedy coś pod 2,5 tys., za około jednoroczny w prawie idealnym stanie chcieli koło 1,7- 1,8 tys.

a jeżeli się upierasz przy przeróbce to pewnie każdy tapicer samochodowy jest wstanie to zrobić

Prawie na pewno żaden tapicer samochodowy tego nie zrobi, bo ingerujesz w metalową konstrukcję kanapy, a tylko bawisz się w wycinankę i zszywankę materiałową.

Ale mogę się mylić :smile:

Edytowane przez juice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem samochodem z boxem no name ....... za ok 1000 zł do 100km/h dlatego odpuszam temat tanich boxów....

No to teraz musisz oszacować, poziom dyskomfortu podróży, czy jest większy jadąc z tanim boksem, czy jadąc z nartami w środku gdzie pasażerowie mają na kolanach walizki:stupid:

Ja bym zrobił ankietą na forum:tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz musisz oszacować, poziom dyskomfortu podróży, czy jest większy jadąc z tanim boksem, czy jadąc z nartami w środku gdzie pasażerowie mają na kolanach walizki:stupid:

Ja bym zrobił ankietą na forum:tongue:

Przy założeniu 4 osoby lub mniej w samochodzie - jest pełny komfort z nartami w środku - Skoda ma duży bagażnik.

Gdybym miał 4-5 tyś na box pewnie bym kupił box, ale na chwilę obecną nie mam.

dlatego szukam rozwiązania tańszego .... i widzę że najpierw muszę kupic drugie oparcie kanapy .... i zacząć kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam mam boksa wypasionego, to Mont Blanc Triton Plus, nie jest tani ale jest rewelacyjny pod każdym względem i bije na łeb Thulowskie konstrukcje.

...a to nie z tego wypasionego boxu Ci się narty "zgubiły" przypadkiem?? :biggrin:

Rękaw jest ok, ale nie na 4 osoby + kijki + walizki. Nie wyobrażam sobie tego za bardzo... ale ja jestem baba i biorę 10 walizek na wyjazd...

A na poważnie jak jedziemy na narty w więcej niż 2 osoby to bierzemy box, mimo że mamy rękaw na narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. :stupid:

Od zawsze woziłem narty w samochodzie, bo z przyczyn rodzinnych na wszelkie wyjazdy własnym samochodem, jechałem jedynie z żoną.

W tylnej kanapie mam otwór za podłokietnikiem, ale z niego nie korzystałem, bo składałem całe oparcie tylnej kanapy i kładłem narty w poprzek. Uważałem, że tak będzie bezpieczniej, bo w razie czego narty uderzą w słupek a nie centralnie w deskę rozdzielcza.

Już tak nie uważam!

Znalazłem w sieci filmik z testu zderzeniowego z tak umieszczonymi nartami. Narty złamały się w połowie i cztery kawałki, z ostrymi krawędziami, bo dbam o nie, jak noże w chińskim filmie kung-fu poleciały w stronę kierowcy i pasażera. :eek:

A ja jadę nieco więcej niż testowe 56 km/h!

Od tego czasu belki mam własne a box wypożyczam. Jak będzie garaż, to taki box kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieodparte wrażenie że tu nie chodzi o nic innego, jak o fakt że kolega chciał się pochwalić że kupił sobie nowy samochód:stupid:

Nic w tym zdrożnego oczywiście, jak sobie kupię nowy to też się Wam pochwalę:smile:

Ale tylko wtedy jak nie będzie miął składanych siedzeń i otworu z bagażnika przez podłokietnik :tongue:

No, bo inaczej to nie będzie o czym gadać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...