Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Campitello - Val Gargadena


jank

Rekomendowane odpowiedzi

Planując styczniowy wyjazd do Włoch (rejon Val Gardena) zastanawiam się nad czasem dojazdu z Col Rodela -zakładając wyjazd z Campitello jedną z pierwszych kolejek- w rejon wyciągów Col Raiser w Selvie.Różnica cen hoteli w rejonie Campitello a Val Gardena jest znaczna i chodzi mi po głowie objeżdżeniem Val Gardeny mieszkając w Campitello.Dla mnie i znajomych nie jest problemem 7 godz. intensywnej jazdy z 30 min przerwą.

Jakby Ktoś miał własne doświadczenia to proszę o podzielenie się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powyżej. Col Rodella to takie wąskie gardło na trasie Sella Rondy. Ale pomysł jak najbardziej do zrealizowania. Tym bardziej, że kierunek na Selvę nie jest jedynym słusznym. Można się kierować i nieźle pojeździć np. w Alta Badia lub od Arabby w kierunku na Marmoladę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń to dosyć dobry termin,ludzi mniej niż w lutym,wiec już jeden plus-mniejsze kolejki.Na dojazd musisz liczyć ok.1,5 godziny i tyle samo zostawić sobie zapasu na powrót.Czyli 3 godziny"na podróż"+ 30 min przerwy,z siedmiu godzin zostaje 3-4 godziny na sam Col Raiser/Seceda.Można spokojnie to zrobić.Czy warto codziennie-chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popatrzyłem na daty zrobienia zdjęć i pomiędzy fotką na górze Col Rodeli a zdjęciem na dole trasy pucharu świata w Val Gardenie minęła dokładnie godzina, a nie pamiętam abym się jakoś specjalnie śpieszył

Czyli trzeba jeszcze dodać czas wjazdu gondolą z Campitello, przejazd z dołu Saslonga kretem na druga stronę i krzesłem na Col Raiser. Czyli w 1,5 godziny się nie da wyrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tak dokładnie,to ja liczę 1,5 godziny z Campitello do St.Cristiny i z powrotem.Kret itd. to już wjazd na Col Raiser ,czyli jeśli mieszkasz tam ,to i tak musisz wjechać do góry.I tak naprawdę,to 1,5 godziny można liczyć,jeśli dobrze znamy drogę i nie pomylimy wyciągów,co jeśli jesteśmy tam po raz pierwszy i w pośpiechu łatwo może się zdarzyć (i wtedy czasu już zabraknie).Ale można to zaplanować w ten sposób,że 1-2 dni przeznaczamy na poznanie tras Rodelli i Val Gardeny od strony Rodelli,żeby potem już z zamkniętymi oczami i bez mapki móc szybko wrócić.Wtedy wycieczka na Secedę jest bezproblemowa,podobnie jak na Alpe di Siusi,jak ktoś ma ochotę (jeżeli mówimy tylko o lewej stronie Sella Rondy startując z Campitello).

Edytowane przez jag24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...