Narty - skionline.pl
Jump to content

sman

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

sman last won the day on April 27 2018

sman had the most liked content!

Community Reputation

148 Excellent

About sman

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 06/02/1980

Personal Information

 • Imię
  Szymon
 • Miejscowość
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To chyba o tym wyciągu mowa miał nawet stację pośrednią
 2. sman

  Ischgl - Wasze opinie

  Jak o takie trasy chodzi to polecamy
 3. sman

  Ischgl - Wasze opinie

  Chwalą się, że nadal jest jedyny
 4. Kaimówka. Pamiętacie jeszcze taki stok? Ilu polskich alpejczyków zaczynało tam przygodę z zawodami narciarskimi. Wie ktoś czy w sezonie jeszcze działa? Dolna część Skrzycznego ma ogromny potęcjał, gdyby te polanki przedłużyć do Jaworzyny ...
 5. Pogoda bardziej letnia niż zimowa, ale zachęcony dobrymi warunkami śniegowymi w Alpach wybrałem się ze znajomymi na 4 dni do Ischgl od 20 do 23 kwietnia 2018. Po niecałych dziesięciu godzinach nocnej jazdy pokonujemy trasę z Krakowa i na miejscu meldujemy się przed otwarciem wyciągów. Wita nas poranne słońce i znakomita prognoza pogody na cały pobyt - cztery dni słońca. To moja pierwsza wizyta w tym ośrodku ale na pewno nie ostatnia. Krótko pisząc jestem nim zachwycony. Pomimo drugiej połowy kwietnia warunki znakomite. Szkoda że nie naostrzyłem nart przed wyjazdem. Śniegu jeszcze bardzo dużo, zjazd możliwy jest do samego miasteczka. Sercem ośrodka są dwie wielkie hale - Idalp po stronie Austryjackiej i Alp Trida po stronie Szwajcarskiej, na których zbiega się po kilka tras i wyciągów. Po stronie Austryjackiej większość tras jest północna co sprawia, iż mocne kwietniowe słońce obchodzi się z nimi bardzo łagodnie. Do godziny 11 trasy były bardzo twarde, wręcz betonowe. Dopiero po jedenastej zaczynały mięknąc i do ok trzynastej trzymały się w bardzo dobrym stanie, pomimo pełnego słońca i wysokiej temperatury. Po stronie Szwajcarskiej większość tras ma wystawę południową i od rana były znacznie miększe, dlatego jazdę zaczynaliśmy właśnie od strony Szwajcarskiej i około południa wracali na stronę Austryjacką. O tej porze roku nastawienie tras względem słońca ma decydujące znaczenie. Trasy szerokie i dobrze przygotowane, w większości nachylenie czerwono-niebieskie ale jest też kilka czarnych, które chyba ze względu na kolor były mało uczęszczane i praktycznie do piętnastej trzymały się w bardzo dobrym stanie. Tłumów oczywiście o tej porze roku nie było, Co mnie zdziwiło, w niedzielę znacznie mniej ludzi niż w piątek i sobotę a w poniedziałek to już zupełne pustki. Trasy praktycznie na wyłączność. To był jeden z moich najlepszych narciarskich wyjazdów a Ischgl to ścisła czołówka alpejskich ośrodków. Wspaniała zima w środku wiosny. Na koniec kilka fotek. Pozdrawiam
 6. Ja też lubię, ale dopiero podczas trzeciego wyjazdu w Alpy tej zimy udało się trafić idealne warunki. Sezon był śnieżny ale mało było dni słonecznych. Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Miałem ten sam zabieg (a właściwie operację) 14 lat temu. Dzięki niej mogę normalnie funkcjonować i uprawiać prawie wszystkie sporty, na czele z piłką nożną i narciarstwem. Wprawdzie noga nie jest już taka jak przed kontuzją i podświadomie ją oszczędzam bardziej obciążając bardziej drugą ale wystarcza do prowadzenia aktywnego życia. A przez te kilkanaście lat medycyna zapewne bardzo się rozwinęła, więc za kilka miesięcy pewnie nie będziesz nawet pamiętał o urazie.
 7. Czy da się jakoś poprawić omyłkę w tytule tematu?
 8. No rzeczywiście, to krzesło jest z innej epoki. A podróż nim trwała całą wieczność, chyba nawet dłużej niż wyjazd starymi krzesełkami na skrzyczne. A żeby tam dotrzeć ze Schladming trzeba pokonać jeszcze jedno takie krzesełko na dole Hochwurzen, no i trasy dojazdowe na sam dół były w kiepskim stanie. Zdecydowanie wygodniejsze jest połączenie ośrodków szczytami tak jak Planami i Hauser Kaibling.
 9. Sobota i niedziela to powrót pięknej pogody. Ludzi trochę więcej, ale tłok panował tylko w knajpach a nie na trasach. Aż żal było wracać.
 10. No tak, jak na czerwiec to rzeczywiście niezłe warunki, miał być oczywiście marzec
 11. W piątek zmiana pogody. W nocy posypało. O ile na dole spadło może 1 - 2 cm śniegu to na górze Planai już ponad 10 cm. Jazda w puch jak w środku zimy. Przenosimy się więc na trasy w Hochwurzen a tam zdecydowanie lepsze warunki zwłaszcza w dolnej części ośrodka. Świeżego śniegu prawie w ogóle nie ma i nawet pojawiają się przebłyski słońca, mimo że Planai cały czas w gęstych chmurach. Na koniec dnia zwiedzamy jeszcze Reiteralm. Narciarzy mniej ale trasy nie zachwyciły nas.
 12. A tak wyglądało to podczas pucharu świata
 13. Zjazd na sam dół na koniec dnia nie należał jednak już do przyjemnych. O ile powyżej 1100 m n.p.m. śnieg był doskonały to na dole już wiosenna kasza, muldy a pomiędzy nimi lód.
 14. Krótka relacja ze Schladming. Niecałe osiem godzin z Krakowa i jesteśmy na miejscu. W miasteczku czuć powoli wiosnę ale na stokach pełnia zimy. Śniegu ciągle bardzo dużo i jeszcze go przybywało. Mimo, iż ludzi dosyć sporo to na trasach, z racji ich szerokości i ilości tłoku nie było a wręcz czasami udawało się zjechać całą trasę nie mijając nikogo po drodze. Do wyciągów brak kolejek. Warunki bardzo dobre, równo, twardo ale bez lodu. Trasy północne z Planai w stronę Schladming praktycznie do końca trzymały się w świetnym stanie. Kilka fotek z czwartku.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...