Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kurtki


Mati_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całkiem niedawno odebrałem zamówioną kurtkę narciarska The North Face HICKORY PASS.

Na zdjęciach wyglądała niezłe, ale po zobaczeniu jej na żywo stwierdziłem ze nie jest wart tej ceny jednak, brak pętelki na kciuki podpinka bez możliwości regulacji i rękawy jakieś takie długie i za szerokie...

Mam jeszcze dwa typy(Brunotti MALIAS,The North Face JEPPESON) i mam problem z wyborem z jednej strony przywiązanie do jednej marki (The North) a z drugiej strony może czas wypróbować coś nowego?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całkiem niedawno odebrałem zamówioną kurtkę narciarska The North Face HICKORY PASS.

Na zdjęciach wyglądała niezłe, ale po zobaczeniu jej na żywo stwierdziłem ze nie jest wart tej ceny jednak, brak pętelki na kciuki podpinka bez możliwości regulacji i rękawy jakieś takie długie i za szerokie...

Mam jeszcze dwa typy(Brunotti MALIAS,The North Face JEPPESON) i mam problem z wyborem z jednej strony przywiązanie do jednej marki (The North) a z drugiej strony może czas wypróbować coś nowego?;)

Pętelka na kciuk potrzebna do szczęścia nie jest na nartach.

Jak masz pod ręką TKMAX to zajrzyj - byłem w niedzielę w gdańskim TKMAX-ie i był spory wybór kurtek różnych producentów.

Mnie interesowały spodnie ale nie było w moim rozmiarze nic z gore pod ociepliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że że tak :eek: Lidl miał niedawno kurtki narciarskie w porządnej cenie może warto spróbować :biggrin: :wink:

Gdybyś uznał, że Lidl oferuje towar zbyt marnej jakości, proponuję komplecik firmy Mamouth. Nie ma co kupować byle czego, postaw na markę i jakość! Kurteczka kosztuje 2100 a spodnie 1900. Razem komplecik tylko 4000. Przepiekny, wspaniała jakość i modna kolorystyka. Czy jest pętelka na kciuk? Nie zwróciłem uwagi, szkoda.:smile: Aha, komplecik jest do kupienia w sklepie sportowym na lotnisku w Zurychu, a podane ceny oczywiście we frankach, ale to chyba nie jest obecnie przeszkodą?:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Roobs!!! Jeden ma długie ręce, drugi krótki i gruby kark, trzeci lubi jak mu dooppę kurtka zakrywa, itd,itp. Kurtkę trzeba koniecznie przymierzyć! Sprawdzić czy nie pije pod szyją, czy kaptur wchodzi na głowę, czy rękawy nie są za długie, czy nie jest za lużna bądż ciasna. Nawet przymiarka nie gwarantuje sukcesu. Póżniej, w trakcie noszenia, może się np. okazać, że suwaki się zacinaja, nity nap odstają i włażą pod paznokcie, czy po prostu materiał kurtki się mechaci!

Powodzenia w poszukiwaniu kurtki!

Roobs, "w przypadku kurtek i nie tylko" - trzeba pomacać! Wiesz, są takie narody, że potrafią się nawet żenić w ciemno z polecenia rodziny, znajomych....

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętelka na kciuk potrzebna do szczęścia nie jest na nartach.

Do szczęścia to nie, ale przydaje się do wygodnego zakładania rękawiczek. Po drugie zrobienie takiej pętelki, praktycznie nic nie kosztuje w masowej produkcji więc moim małym rozumkiem nie mogę ogarnąć dlaczego ktoś (najprawdopodobniej świadomie) z tego rezygnuje.

Kolejna sprawa, to dlaczego przywiązywać się do jakiejś firmy, od znaczka ważniejszy jest kolor i krój kurtki :)

Zapewne kurtka z lidla będzie miała bardzo dobry współczynnik cena/jakość, ale w pewnych sytuacjach nie można iść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wolę aby kurtka nie miała tego kondona z pętelką na dłoń. Jeszcze jak jest toto zrobione z wytrzymałego i rozciagliwego materiału, mozna toto zaakceptować, a nie zawsze tak jest.

Kolego, b4rt3g, nawet przymiarka nie daje żadnej gwarancji. Cóż z tego, że włożysz? A jak zacznie sie mechacić, albo się rozwlecze o 3 rozmiary i zacznie cisnąć w gardło, że i nawet piwka nie będziesz mógł golnąć?:smile:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wolę aby kurtka nie miała tego kondona z pętelką na dłoń. Jeszcze jak jest toto zrobione z wytrzymałego i rozciagliwego materiału, mozna toto zaakceptować, a nie zawsze tak jest.

Jeśli to to jest zrobione z niewytrzymałego i nierozciągliwego materiału to powinno się znaleźć na wyprzedaży w lidlu.

Kolego, b4rt3g, nawet przymiarka nie daje żadnej gwarancji. Cóż z tego, że włożysz? A jak zacznie sie mechacić, albo się rozwlecze o 3 rozmiary i zacznie cisnąć w gardło, że i nawet piwka nie będziesz mógł golnąć?:smile:

Wymienić jak kurtkę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez internet nie kupiłbym NIC czego wcześniej nie miałem osobiście w ręku. Spodnie cisną w kroku, w kurtce ciągną rękawy pod szyją ciasno:sorrow:

PS

Pamiętaj aby przy mierzeniu uwzględnić bieliznę którą będziesz zakładał pod kurtkę.

Temat "kondonów" pomijam bo o sprawach oczywistych się nie rozmawia...no może, mam ale nie wkładam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez internet nie kupiłbym NIC czego wcześniej nie miałem osobiście w ręku. Spodnie cisną w kroku, w kurtce ciągną rękawy pod szyją ciasno:sorrow:

PS

Pamiętaj aby przy mierzeniu uwzględnić bieliznę którą będziesz zakładał pod kurtkę.

Temat "kondonów" pomijam bo o sprawach oczywistych się nie rozmawia...no może, mam ale nie wkładam :)

Kupując przez internet masz tą przewagę że w ciagu 10 dni możesz zwrócić towar bez podania powodu. Tak więc jak coś uwiera w fałdy to bezproblemowo oddajesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przepraszam za wtrącenie się w wątek:/

Witam serdecznie,

Przepraszam najmocniej za mój wpis na Państwa forum, jednak pilnie potrzebuję fachowej porady odnośnie wyboru właściwej bielizny termoaktywnej dla mężczyzny (taty) :(. Otóż byłabym ogromnie wdzięczna, gdybyście Państwo zadecydowali za mnie, którą bieliznę kupić. Chodzi mi przede wszystkim o zachowanie komfortu cieplnego w codziennych czynnościach (przy niskich temperaturach w zimie -10/-15). Tak, by nie ograniczała też ruchów przy pracy fizycznej. Bielizna będzie używana na pewno często. Przegrzebałam dosłownie cały internet i nie jestem w stanie sama wybrać. Ze względu na ograniczony budżet, cena niestety nie może przekroczyć 150zł za komplet. Na allegro znalazłam takie modele: ROUGHT RADICAL, BRUBECK WEBSTER I BRUGI (wszystkie po około 130 zł). Wiem, że niektórzy na forach wspominają czasem o helikonie i hi-tecu. Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę. Dziękuję bardzo i pozdrawiam, Ewelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ewelina.

Za nic nie przepraszaj, a to forum jest tak samo "moje" jak i Twoje :wink:

Niestety kwota do 150 za komplet to nie ma za bardzo z czym poszaleć i specjalnych różnic u producentów nie będzie.

Jak nie masz nic więcej to bierz Brubecka, a jak znajdziesz kilka dych więcej to popatrz np. tutaj http://www.himaltrek.pl/meska-bielizna-termoaktywna-thermo,279#1

Popatrz na allegro, tam zazwyczaj potrafi być trochę taniej.

Możesz też rzucić okiem do Decathlon-u, zazwyczaj też można w tym względzie coś znaleźć w mniejszych pieniądzach.

Powodzenia i zadowolenia taty :smile:

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...