Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze nart.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Jodek z caly szacunkiem - nie wiem czy powinienes pisac o jezdzie na krawedzi przy skali jak sam mowisz posiadasz - 5

nie mam się czego wstydzić tabelka nie jeździ - uważam się za narciarza średnio zaawansowanego i tyle - nie pretenduję wyżej nie mam takiej potrzeby.

Typowy amator z nutą fanatyzmu :eek: po prostu jeżdżący dużo dla przyjemności.

Nie rozumiem..w sypkim mniej sterowna? a w mokrym? świeżym? a na sztruksie?

na sztruks i lód mam d2sl

na mokry , świeżym, po za trasę Blackeye Ti właśnie 176

Wracajac do tematu, poleciles facetowi dechy jakies nawet niekatalogowe - pewnie robione pod jakas siec marketowa, ktore z normalnymi maja tyle wspolnego chyba co napisy na nich, niedosc ze to pewnie klepki to jeszcze za krotkie.

przede wszystkim poleciłem nartę przyzwoitą; tanią a jeszcze dodatkowo w okazyjnej cenie, to na początek jego zabawy z nartami wystarczy - chciał kupić używaną nartę a tego jestem przeciwnikiem - na początku nie ma sensu wydawać kilku tysięcy złotych jak gość nie wie czego chce.

niekatalogowa decha - pewny jesteś ? upewnij się najpierw - a nie kadzisz i się ośmieszasz - popularna przyzwoita narta środka, pod butem ma 71 dla początkujących i średnio zaawansowanych - model z sezonu 2011/12 cena katalogowa 1300 zł.

Chcesz go zabić powiedz?

tak- jestem sadystą haha .....

Nie ma nart za trudnych.

ty widzę również - wsadź go w jakieś np rc4 190cm lub więcej wjedź z nim na jakąś czerwona trasę .... i zacznij liczyć .... do 30 nie doliczysz :stupid:a będzie leżał .... i oby się nie połamał .

Podsumowując ten ogólny najazd na mnie :) 170 cm dla tego gościa to akceptowalna długość szczególnie na początku jego drogi - bo tam jest - szukał nart używanych w niskiej cenie zaproponowałem mu nartę nową, markową z wyprzedaży w bardzo dobrej cenie to tyle.

Temat dla mnie się skończył nie mam siły się ugadywać :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stanąć w obronie jodka. Zauważcie, że z dobrej woli, mając swoje doswiadczenia na nartach, dzieli się nimi i udziela rad. Nawet jak rady te są w sprzecznosci z teorią, której on, załóżmy , że nie zna tak jak niektórzy tu na forum. Nikomu nic nie narzuca, radzi i pisze od siebie. Zauważcie także, że nie dla każdego jazda na nartach musi oznaczać jakiś progres. Nie każdy zainteresowany jest zawodami, osiąganiem jak najwyższych prędkości i jak najlepszych czasów. Tak trzymaj jodek. A do kolegów- odpuście mu trochę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ogólnie mam jeszcze pytanie: czy możecie mi wyjaśnić co jeżeli nart będzie za krótka i co jeżeli będzie za długa?

To chyba najbardziej rozjaśni mi sytuację.

I resumując NAJWAŻNIEJSZE SĄ BUTY :laughing: i KONIEC.

Przepraszam za opóźnienie ale pracy nawał.

Postaram się przejrzyście i szybko. W każdym sporcie obowiązują pewne reguły doboru sprzętu. Nie pograsz w tenisa rakietą za lekką jak i za ciężką. Piłki do nogi maja różne rozmiary i wagę w zależności od wieku zawodników itd.

Dobór uzależniony jest od płci. wzrostu, wagi, poziomu, wieku, charakteru człowieka itd. dlatego też rady sieciowe są trudne bo trzeba sporo czytać między wierszami.

Narta za krótka +:

-lekka i poręczniejsza w noszeniu

-łatwiej wchodzi do samochodu

-łatwiej nią siłowo sterować co ma znacznie dla osób początkujących

Narta za krótka -:

- daje złudne poczucie panowania i wyższych niż rzeczywiste umiejętności

- jest mniej stabilna a przez to wymaga użycia większej siły do tłumienia drgań i utrzymania jej w torze jazdy

- trudniej na niej złapać balans - większe użycie siły do regulowania balansu

- nie przenosi wszystkich sił jakimi jest w stanie zadziałać na nią narciarz tzn. nawet jeżeli Twoje działania będą poprawne narta nie zareaguje prawidłowo tylko wejdzie w uślizg lub zacznie się obracać

- wszelkie manewry hamujące (pług, skręt stop, krawędziowanie w ześlizgu) są na niej mniej skuteczne i wymagają więcej siły a czasami (twarde podłoże, stromy stok) są niewykonalne

- z racji lekkości i krótkości znacznie więcej drgań, uderzeń itd przenosi się na stawy

- zdecydowanie szybciej się zużywa

Tak pokrótce.

W razie czego będę kontynuował.

Pozdrowienia Tommy

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :happy:

zakup butów mam już za sobą :laughing: wybór padł na Tecnica Magnum 80 - wiem, że może nie są to buty z górnej półki, ale po długim przymierzaniu

wszystkich butów jakie były w Decatlon'ie - Salomon, Rossignol itd. droższych i tańszych te były poprostu najwygodniejsze ze wszystkich.

W sobotę mam nadzieję wypróbować je w Zieleńcu :laughing: oraz parę długości nart.

Wtedy zobaczymy jak długość i rodzaj narty mi odpowiada i będziemy szukać czegoś do zakupienia.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :happy:

zakup butów mam już za sobą :laughing: wybór padł na Tecnica Magnum 80 - wiem, że może nie są to buty z górnej półki, ale po długim przymierzaniu

wszystkich butów jakie były w Decatlon'ie - Salomon, Rossignol itd. droższych i tańszych te były poprostu najwygodniejsze ze wszystkich.

W sobotę mam nadzieję wypróbować je w Zieleńcu :laughing: oraz parę długości nart.

Wtedy zobaczymy jak długość i rodzaj narty mi odpowiada i będziemy szukać czegoś do zakupienia.

Pozdrawiam.

Super.

Pamiętaj, żę jednak to Ty nie umiesz jeździć - bo to klucz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mam nadzieję wypróbować je w Zieleńcu :laughing: oraz parę długości nart.

Wtedy zobaczymy jak długość i rodzaj narty mi odpowiada i będziemy szukać czegoś do zakupienia.

Pozdrawiam.

uwazaj tez na tzw. "pierwsze wrażenie". Np. narta dłuższa (o własciwej dla Ciebie długości) bedzie przez kilka zjazdów kołkowata i niezgrabna, po chwili jednak to minie, przyzwyczaisz się i docenisz zalety takich nart. Nie daj sie zwariować radami nart jak dla juniora..

pozdrawiam

Michał (też 95kg) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...