Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd na nart mojej czterolatki


Cosworth240

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie!

W związku z taką a nie inną sytuacją pogodową planuje postawić swoją 4-letnią córkę pierwszy raz na nartach. Ponieważ do tej pory nie bardzo zwracałem uwagę na to co mają do zaoferowania polskie stacje/ośrodki narciarskie w tym względzie, to jestem trochę w temacie zagubiony. Najchętniej pojechałbym gdzieś gdzie - tak jak to wygląda w Alpach - jest wygrodzony teren z jakimiś taśmociągami.

Mieszkamy w Krakowie, więc najlepiej gdyby ośrodek był możliwie blisko Krakowa. Myślałem o jakiś Spytkowicach, Kasinie, Czarnym Groniu, Harbutowicach, Podstolicach albo innej Laskowej, ale nie bardzo wiem jaką tam mają ofertę. Próbowałem podpatrzyć coś na stronach www tych ośrodków ale to niewiele dało.

Czy ktoś na forum może pomóc i podpowiedzieć, gdzie znajdę jakiś fajny teren na debiut mojej córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrym miejscem do rozpoczęcia nauki jest Rytro (Ryterski Raj). Miejsce do nauki jest wydzielone od reszty stoku i co najważniejsze dla początkującej narciarki: jest wyciąg dywanowy.

W CN Azoty miejsce do nauki jest również wydzielone, ale tam już jest wyrwirączka.

W Laskowej, Limanowej, na Jaworzynie są wyciągi talerzykowe, więc wg. mnie do nauki już dla dzici mających podstawy poruszania się tymi wyciągami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:smile:Dorzucę jeszcze do kolekcji Wierchomlę, tam stok dla dzieci jest wydzielony, nie ma żadnej łączności z innymi stokami, ale jest talerzyk - taki bardzo wolny. Aha Kasina też ma wydzielony stok dla dzieci i chyba też talerzyk

Edytowane przez blondynka_na _nartach
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum może pomóc i podpowiedzieć, gdzie znajdę jakiś fajny teren na debiut mojej córki.

Wybór jest dość oczywisty, Siepraw-Ski: http://www.siepraw-ski.pl/

Z Krakowa 20 minut jazdy i jesteś na miejscu - http://goo.gl/maps/EfDlY

Cały ośrodek stworzony z myślą o uczeniu dzieci, moje wnuki tam właśnie stawiały pierwsze kroki.

Nie wiem jakie tam obecnie są warunki śniegowe, ale na kamerkach widać, że wyciągi chodzą i ludzie jeżdżą.

Dywanika co prawda nie mają, ale przyjętą tam praktyką jest, że dorosły jedzie do góry talerzykiem z dzieckiem "na kolanie", za jeden punkt na karnecie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

....

Dywanika co prawda nie mają, ale przyjętą tam praktyką jest, że dorosły jedzie do góry talerzykiem z dzieckiem "na kolanie", za jeden punkt na karnecie.

Dawna norma stałą się teraz niestety praktyką rzadką w związku z prawem regulującym ruch wyciągami. Wożenie dzieci na kolanie według obecnych przepisów jest niezgodne z regulaminem większości (jeżeli nie wszystkich wyciągów tego typu). Bzdurne rozwiązania będące przejawem totalnego dupochroństwa docierają wszędzie. Jeżeli Siepraw ich nie stosuje to chwała im za to.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne rozwiązania będące przejawem totalnego dupochroństwa docierają wszędzie.

Myślę, ze jest to objaw przede wszystkim bezmyślności oraz niekompetencji osób odpowiedzialnych za opracowanie tych regulaminów, o co chyba łatwo w sytuacji gdy nowe wyciągi pojawiają się niczym grzyby po deszczu.

O ile zakaz przewożenia dzieci na kolanach jest całkowicie uzasadniony i potrzebny w przypadku wyciągu krzesełkowego, to jeśli ktoś ten zakaz bezmyślnie kopiuje do regulaminu wyciągu orczykowego lub talerzykowego, to tylko daje tym dowód swojej głupoty oraz całkowitej ignorancji w tematyce narciarskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - Siepraw, moja starsza córka tez tam pierwsze kroki stawiała. Polecił mi to miejsce kolega z Krakowa, a ja z Katowic tam popier.... , ale okazało sie że dla maluchów to fajna miejscówka. Warto było i polecam.

Młodsza stawia pierwsze kroki na Nowej Osadzie w Wiśle ... ale to już dla Ciebie bliżej do Zakopca ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...