Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dla lekarza tabletka przeciwbólowa a wyziebienie


kmj291

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko pare lat temu jeżdżąc na nartach wziąłem coś przeciwbólowego (ketonal lub coś podobnego) było dość ciepło i byłem ubrany tak jak zwykle jezdze do -5 temperatura spadła do -17 a ja jeździłem dalej sporo i nagle się zaczęło totalny brak siły nie moglem dowlec się 30 m do dolnej stacji. dreszcze w domu cała noc trzesawka "przespałem" w spodniach polarze x2 pod kołdrą kocem i żoną :-) . Na drugi dzień totalne wykończenie nie ruszyłem się z domu. A pytanie jest takie czy te leki wyłączają odczuwanie zimna ? czy to mogło być klasyczne wychłodzenie organizmu (szkoda ze nie zmierzyłem temp) czy taki stan wymaga konsultacji z lekarzem bo alkohol na rozgrzewkę to raczej nie jest wskazany?

Edytowane przez kmj291
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić przeciwwskazania na ten lek czy ich nie miałeś. Ja osobiście użyłem kilka razy ( ketonal,profenid ) i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Bardziej szukałbym innej przyczyny zachowania organizmu twojego, no chyba że są te przeciwwskazania ale wątpię aby tak było.

To bardzo silne środki przeciwbólowe, nawet 50mg. Obstawiam to co było powodem że wziąłeś ketonal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketonal nie ma takich skutków ubocznych. Powodów może być wiele. Mogłeś nadmiernie się wychłodzić, mogła to być jakaś infekcja i zbieg okoliczności... generalnie to wróżenie z fusów. Szkoda, że nie mierzyłeś temp. Ja bym stawiał na wychłodzenie. Nagła zmiana temperatury i szok organizmu, do tego mogłeś być spocony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten lek bralem wczesniej i nic sie nie działo i sam obstawiam wychłodzenie chodzi mi o to ze nie czułem ze jest mi zimno do momentu jak nie mogłem przejść 30 m

to nie tak ..... :tongue:

leki przeciwbólowe są stosowane przez wielu narciarzy na zakwasy .... po prostu nie czujesz że bolą cie nogi - ty wziołeś mocny lek - Ketonal to nie zabawa - jak powlekany to jego silne działanie trzyma mocno do 6 godzin - możesz więcej jeździć , robić krótsze przerwy ( w sporcie w dużym uproszczeniu Ketonal lub np słabszy ibuprom to działanie podobne do Amfetaminy) - niestety później twój organizm zaczyna odczuwać skutki - u jednych to osłabienie ( przez ponad przeciętny wysiłek) u innych zdwojony ból obolałych nóg u jeszcze innych brak jakichkolwiek skutków - nawet euforia z super dnia na nartach przez wydzielenie się przez duże doznania - sporej dawki endorfiny

Żaden lekarz ci jest nie potrzebny - przeforsowałeś się bo nie odczuwałeś bólu - to taka moja diagnoza :stupid:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale tu mamy lekarzy proszę proszę !!! Mam taką zasadę, że jak się na czymś nie znam to siedzę cicho a w sprawach dotyczących zdrowia bardzo cicho.

A tytułem wyluzowania atmosferki - alkohol wskazany jest praktycznie zawsze. ;)

Pozdrowienia

Słuchajcie Mitka ma 100% racji! wyluzowanie to podstawa a medycynę zostawcie medykom :biggrin: jakieś świństwa połykać jak można naturalnie!

PS. a na zmęczone nogi... (zakwasy) gorąca woda! sprawdzone! działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...