Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfaus-Fiss-Ladis


ŁukaszS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku opowiem o naszej sytuacji wyjazdowej. Z różnych przyczyn możemy wyjechać dopiero 21 marca. Do tej pory jeździliśmy głównie do Włoch (Val Di Sole, Livigno, Val di Fassa) i Francji (Trzy Doliny). Nie jesteśmy zapaleńcami ale dość zaawansowaną grupą można nas na pewno nazwać:)

W tym roku Val di Sole odpada (za niskie góry, byliśmy raz w marcu i warunki nie były zbyt ciekawe), a do Francji 1600-1700 km za bardzo nie chce nam sie jechać:)

W tym roku uznaliśmy, że musimy odwiedzić Austrię... Natomiast nie mamy zielonego pojęcia o tych rejonach. To nie koniec naszych problemów interesuje nas apartament/hotel obojętnie co bardzo blisko stoku, ale z tego co czytałem to w Austrii pobyt polega na tym, że mieszka się w jednej miejscowości i obojętnie gdzie chce się jeździć trzeba jechać samochodem na wielki parking przed gondolą, która później wypuszcza ludzi na 2000 m n.p.m. i dopiero tam się jeździ. Niestety u nas samochód odpada %-) zwłaszcza rano. Znalazłem natomiast taki region Serfaus-Fiss-Ladis, w miejscowości Fiss jest już możliwe mieszkać na stoku albo bardzo blisko stoku. Dodatkowo niestety u nas jeszcze dochodzą ograniczenia kosztowe. W tej miejscowości Fiss apartament kosztuje 40e za osobę/dobę. Bez wyżywienia, bez skipassu oczywiście.

Chciałbym się dowiedzieć od Was czy to jest dobry wybór i czy coś innego w porównywalnej cenie lub niższej można w Austrii znaleźć:)

Ostatnio jak się zapytałem czegoś na temat Francji dostałem super informację na temat wyjazdów all-in. Dzięki temu forum mieliśmy super wyjazd i liczę na to, że tym razem będzie podobnie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Można się spodziewać, że to Ladis to jest pewnie najmniejsza miejscowość, a jest tam jakiś sklep, albo coś w ogóle???:P Bo spodziewam się, że Fiss jest większą miejscowością i bardziej rozwiniętą:P I drugie pytanie jak to wygląda w rzeczywistości: gondolka do Fiss i już można jeździć, czy trzeba jeszcze raz czymś wjechać na wyższe partie gór?

P.S. W 4 osoby trochę głupio jechać na żywca. Nie żebym się bał, ale... pewien niepokój jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladis to mała wioska jest Spar ze trzy knajpy itd.

Z jednej strony piszesz że chcesz aby nie było mocno drogo a z drugiej chcesz mieszkać przy gondolce w Top ośrodku ?

Wciągasz się gondolką z Ladis (przy niej jest niebieska dla początkujących ) i jesteś w Fiss , tam albo w lewo albo w prawo gdzie oczy poniosą

Jeśli jedziesz poza sezonem to nie ma żadnego ryzyka , my podjechaliśmy pod gondolkę i tam rozpoczeliśmy poszukiwania kwatery , gdyby było pełno zawsze miasteczka na dole Cię zakwaterują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok. Jestem po prostu przyzwyczajony do warunków włoskich i francuskich, gdzie praktycznie to jest standard w niższej cenie. Znalazłem taki jeden apartament w FISS przy stoku za 40e. Czy biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia to jest to cena wygórowana czy rzeczywiście jadąc na dziko można upolować coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie licząc wszystko za i przeciw

Ogólnie 40 e tanie nie jest ale .....

Jadąc samemu inaczej liczę koszty jak z rodziną to wolę taniej ale niestety dalej lecz zostaje na kolejny wyjazd itd.

Dla mnie to najlepszy region w jakim byłem

ps. kiedyś wysłałem ogólne zapytanie to dostałem odpowiedzi z różnych hoteli i myślałem że chcą mi sprzedać:wink: a nie wynająć :stupid:- takie ceny dali :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Ktoś może powiedzieć jakie warunki panują teraz w Serfaus?:) Jeszcze nic nie zarezerwowałem:P

Jest piękna strona ośrodka. Mnóstwo kamer (23) na stokach z bezpośrednim odczytem temperatury. Ile śniegu to widać. W czym problem ocenić z grubsza jak jest? Prognozy na wetter.at przewidują w najbliższym czasie jakieś opady śniegu. Ośrodek położony wysoko. O co tu się martwić, że nie będzie po czym jeździć czy co? Nawet jak by połowę ośrodka zamknęli co raczej pod koniec marca nie będzie miało miejsca to i tak jest sporo do objechania. Jedynie co to ilość ludzi na razie spora (chociaż teraz o 8-30 nawet na Moseralm pusto:applause:). Pod koniec marca powinno być luźniej. Trochę inicjatywy. Ja nie ruszając się od kompa i nikogo nie pytając jestem w stanie teraz powiedzieć że jest zarypiście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Może ktoś jest na miejscu i widzi jak wygląda sytuacja na żywo:)

Wyjeżdżam w sobotę, a na razie po temperaturze widać, że trochę spływa wszystko:P

Pisał kolega wyżej , wysil się i zerknij na strony , nie wiem co ci spływa bo czynne i otwarte jest 96% ośrodka więc nie pisz bzdur,

Górne rejony bedą czynne i po świętach a ty ze cos płynie

Temperatura na minusie lub zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale dzisiaj na kamerce online była temperatura +12 stopni na 1834 m n.p.m. (+2 na 2400 m n.p.m.) plus dodatkowa informacja że na dole jest 5 cm śniegu. To nie wiem gdzie jest w okolicy 0 czy na minusie??

potrafię czytać, oglądam również kamerki online, ale czym innym jest oglądanie takich zdjęć, a relacja z miejsca zdarzenia.

Kiedyś byłem w Madonnie, 100% tras było otwartych, tylko nie napisali, że potrzebne narty wodne i motorówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. W sumie trochę już czasu minęło. Byliśmy, zobaczyliśmy, wiem, że nie ma na to reguły, ale już raczej w tym okresie nie pojedziemy. Mimo tego, że dwa razy padał śnieg, na górze niby był minus, ale brakowało po prostu tras na dole, gdzie pojawiał się duży plus. Na górze było dość tłoczno, co później można było zauważyć na trasach (muldy etc.) Ogólnie region moim zdaniem ciekawy. Miasteczko Serfaus bardzo sympatyczne. Na stokach nieco taniej niż we Włoszech i we Francji i na pewno dają więcej do jedzenia:)

Ogólnie stwierdziliśmy wszyscy że warunki narciarskie były lepsze we Francji, ale biorąc pod uwagę odległość do Austrii, koszty i zapewne równie dobre warunki narciarskie w przypadku mrozu przez cały okres pobytu jest to warte rozpatrzenia w roku przyszłym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam wszystkich. W sumie trochę już czasu minęło. Byliśmy, zobaczyliśmy, wiem, że nie ma na to reguły, ale już raczej w tym okresie nie pojedziemy. Mimo tego, że dwa razy padał śnieg, na górze niby był minus, ale brakowało po prostu tras na dole, gdzie pojawiał się duży plus. Na górze było dość tłoczno, co później można było zauważyć na trasach (muldy etc.) Ogólnie region moim zdaniem ciekawy. Miasteczko Serfaus bardzo sympatyczne. Na stokach nieco taniej niż we Włoszech i we Francji i na pewno dają więcej do jedzenia:)
Ogólnie stwierdziliśmy wszyscy że warunki narciarskie były lepsze we Francji, ale biorąc pod uwagę odległość do Austrii, koszty i zapewne równie dobre warunki narciarskie w przypadku mrozu przez cały okres pobytu jest to warte rozpatrzenia w roku przyszłym:)




Region super
Ja mieszkałem w Ladis przy gondolce , w marcu byłem , pojechałem na dziko i bez problemu znalazłem apartament więc szukasz teraz w sezonie i rezerwujesz to płacisz w/g stawek , w marcu ( końcówka ) jak gości mniej to gospodarz bardziej elastyczny [emoji4]

Witam, wybieramy się pierwszy raz do SFL. Czy są tam dostępne jakieś termy/ciepłe źródła?? Nic nie znalazłam w necie....

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mirela.szymura said:


Witam, wybieramy się pierwszy raz do SFL. Czy są tam dostępne jakieś termy/ciepłe źródła?? Nic nie znalazłam w necie....
 

 

 

 

 

 

najbliższe większe termy to w Lagenfeld w dolinie Otztal, poza tym to kojarzę jakieś mniejsze baseny z ciepłą wodą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...