Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wagrain - SkiAmade


thomaschek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wybieram się w ostatnim tygodniu lutego '15 z dziećmi do Wagrain - SkiAmade.

Mam takie pytania:

1. Czy Skipas kupować przez internet, czy na miejscu, czy jest różnica w cenie?

2. Które trasy będą odpowiednie dla nas: 1 dorosły + 2 dzieci z umiejętnościami między 3-4.

3. Czy ktoś tam stołował się (obiadokolacje) w lokalnych restauracjach, możecie którąś polecicie (nie za drogą ). Śniadania mamy na kwaterze, ale bez dostępu do kuchni po południu :sad:.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wybieram się w ostatnim tygodniu lutego '15 z dziećmi do Wagrain - SkiAmade.

Mam takie pytania:

1. Czy Skipas kupować przez internet, czy na miejscu, czy jest różnica w cenie?

2. Które trasy będą odpowiednie dla nas: 1 dorosły + 2 dzieci z umiejętnościami między 3-4.

3. Czy ktoś tam stołował się (obiadokolacje) w lokalnych restauracjach, możecie którąś polecicie (nie za drogą ). Śniadania mamy na kwaterze, ale bez dostępu do kuchni po południu :sad:.

Z góry dziękuję.

Na pierwsze pytanie nie znam prawidłowej odpowiedzi.

Co do drugiego pytania.

Nie musisz trzymać się samego Wagrain.Proponowałbym Kleinarl - Flachau Winkl .Niestety z Wagrain do Kleinarl wyciągami się nie dostaniesz,ale bez problemu Skibusem,to nie daleko.Ta "huśtawka" Kleinarl-Flachau Winkl to typowy ośrodek rodzinny.Polecam!

Jeśli już tam będziecie i zjedziecie sobie do Flachau-Winkl to stamtąd można przedostać się na stronę Zauchensee.Kawałek fajnej zabawy dla dzieci podczas przejazdu otwartymi wagonami które ciągnie potężny traktor.

Wróćmy jednak do Wagrain.

Może zjazd z góry Grafenberg (od bałwana) w stronę Wagrain nie jest "dedykowany" dla początkujących czy słabiej jeżdżących.Pierwszy odcinek czyli od bałwana do kolejki G-Link (czyli do połowy) jak najbardziej może być.

A teraz w z Grafenbergu (od bałwana) w stronę Alpendorfu,do góry Sontagskogel i stamtąd radziłbym wracać na Grafenberg.Bo z Sonatgskogel w stronę Alpendorfu nie koniecznie musi być dla dzieci przyjemnie.

Co do trzeciego pytania.

Nic mądrego nie podpowiem bo zawsze biorę (bierzemy) apartament.Czyli sam robię sobie śniadania,obiadokolacje,desery,drinki i inne cuda.:smile:

No ale może nie lubisz przygotowywać posiłków.Nie komentuję tego.

To chyba tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB dzięki za podpowiedzi co do tras.

Owszem szukałem apartamentu, ale w tym okresie zdecydowana większość zarezerwowana, lub jak dla mnie za drogo. Trochę też za późno zacząłem szukać, bo różne konfiguracje osobowo/miejscowe wchodziły w grę, a niestety wyjazd jest typowo "feryjny".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB dzięki za podpowiedzi co do tras.

Owszem szukałem apartamentu, ale w tym okresie zdecydowana większość zarezerwowana, lub jak dla mnie za drogo. Trochę też za późno zacząłem szukać, bo różne konfiguracje osobowo/miejscowe wchodziły w grę, a niestety wyjazd jest typowo "feryjny".

Pozdrawiam

Tu mnie zaskakujesz.

Zazwyczaj pokoje ze śniadaniem są dużo droższe niż apartamenty.Plus żywienie w knajpach to dopiero kosmos cenowy w porównaniu do ceny za apartament.

Nie będę się upierał ale jestem pewien,że nawet teraz fajny apartament można znaleźć.Oczywiście trzeba liczyć się z tym,że kilka kilometrów dziennie trzeba autkiem zrobić.

Nie namawiam Cię na próbę zamiany pokoju na apartament bo tego bez kosztowo nie da się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tam będziecie i zjedziecie sobie do Flachau-Winkl to stamtąd można przedostać się na stronę Zauchensee.Kawałek fajnej zabawy dla dzieci podczas przejazdu otwartymi wagonami które ciągnie potężny traktor.

Flachau / Zauchensee dobry wybór z dziećmi. Ośrodki blisko siebie, dobra infrastruktura, trasy dla dzieciaków w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie region bardzo fajny i przyjazny. Jeśli chodzi o trasy to MB pięknie Ci wszystko przedstawił więc nie ma sensu żeby się powtarzać. Co do knajp to w samym Wagrain nie korzystałem. Ale zdarzało mi się w Radstadt i Flachau. Myślę, że cenowo będzie podobnie. Nie polecę Ci żadnej bo nazw nawet nie pamiętam ale powiedzmy, że za danie w stylu sznycel z ziemniakami i surówką trzeba wysupłać coś około 10-12 euro. Mniej więcej ten przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...