Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head Supershape


wid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie chce zakladac nowego watku w temacie Head Supershape, wiec zapytam tutaj.

Dotychczas uzywalem Fischerow Worldcup GS RC4 183cm. Narta bardzo twarda, ciezka, wymagajaca uzycia sily. Ja mam 186cm i wage 95-100kg, sporo sily w nogach do tego ;-) umiejetnosci wg skali forum gdzies na 6, bez zaciecia sportowego - zadne tyczki i inne mnie nie interesuja. Mam ine sporty - narty sa dla przyjemnosci. Fischery niestety sie koncza, i nie ma juz tam krawedzi, wiec na przyszly sezone cos trzeba zakupic. Wczoraj pozyczylem Heady Supershape iSpeed z 13/14 dl. 170cm. I strasznie fajnie mi sie jezdzilo, narta dawala rade po poludniu gdzie stok byl juz rozjezdzony, snieg w dolnych partaich ciezki o mocny. Wycina skrety bajkowo, mozna przycisnac jesli chodzi o predkosc... Po prostu zachwycila mnie. A pytanie dotyczy modeli Magnum i Tytanium czy one od Speed'a sie czym roznia ?

Lubie miec twarda narte, ktora wymaga przylozenia sily, jednakze moje Fischery byly fantastyczne, ale na przygotowanym rownym stoku, o sporym nachyleniu, bo one do wolnego jezdzenia i szybkiego skretu sie nie nadaja... a tutaj na Headzie, po prostu radosc z jazdy. Czy dlugosc 170cm jest ok ? Choc chyba dojrzalem zeby miec taka krotka narte do zabawy na nartach i ew. pozniej jakiegos GS do szybkiej "szerokiej jazdy" .

Pytam o zakup teraz bo przeceny sa calkiem przywoite i temat mialbym zamkniety :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedrukuję coś co napisałem w tym wątku jakiś czas temu "Na koniec ubiegłego sezonu kupiłem sobie Titany .Wczesniej przez lata jeżdziłęm na slalomkach 160-165cm.Po tej zmianie na rozmiar 170cm przy moich 180 wzrostu zastanawiam się jedynie dlaczego przez tyle lat byłem monogamistą nastawionym na slalomki.Czy stok twardy,mięki,zmuldzony narta doskonale się przystosowuje.Właśnie wróciłem ze Ski Circus gdzie pogoda -a tym samym trasy-była różna I naprawdę w każdych warunkach jazda sprawiała radość.Wczoraj jeżdziłem przez prawie 7 godzin po miękich muldach I 10-15 cm świeżym śniegu I naprawdę dawało to wiele radochy której przy poprzednim sprzęcie raczej bym nie doświadczył.Również na twardych północnych trasach Hinterglemm narty trzymały doskonale,nie gorzej niż poprzednie.Jedyny błąd jaki zrobiłem kupując tą nartę dotyczy jej długości.Mając obecne doświadczenia brałbym długość 177. "

Dodam tylko ,że podobnie do Ciebie oceniam skalę swoich umiejętności (6-7)I podobnie uprawiam amatorsko sporty siłowo wytrzymałościowe (MTB I górskie wędrówki) a moja waga to 84.

W przeciwieństwie do Ciebie przechodziłem z narty krótszej na dłuższą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chce zakladac nowego watku w temacie Head Supershape, wiec zapytam tutaj.

Dotychczas uzywalem Fischerow Worldcup GS RC4 183cm. Narta bardzo twarda, ciezka, wymagajaca uzycia sily. Ja mam 186cm i wage 95-100kg...

...na Headzie, po prostu radosc z jazdy. Czy dlugosc 170cm jest ok ? Choc chyba dojrzalem zeby miec taka krotka narte do zabawy na nartach i ew. pozniej jakiegos GS do szybkiej "szerokiej jazdy" .

:-)

Pozdrawiam

Mam mały staż (7 sezon) ,ale nie rozumiem Twojego wyboru. Wymieniłem po dwóch sezonach narty długości 167cm na 177cm i uważam to za dobry wybór bo jeżdzi mi sie pewniej i szybciej a ty zmieniasz narty na 13cm krótsze przy takich parametrach tzn. wielki i silny chłop.Jestem dużo szczuplejszy i chyba starszy :185cm-80kg-57lat ,ale do krótszych nart bym nie wrócił, bo na slalomki to mam za słabe nogi ( stary też już jestem) i pozostanę przy uniwersalnej narcie AM do końca mojej ,,kariery". Jak ci się tak wspaniale jeździ to kupuj i nie zwracaj uwagi na opinie innych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam 186cm i wage 95-100kg, sporo sily w nogach do tego ;-) umiejetnosci wg skali forum gdzies na 6, bez zaciecia sportowego - zadne tyczki i inne mnie nie interesuja. Mam ine sporty - narty sa dla przyjemnosci. Fischery niestety sie koncza, i nie ma juz tam krawedzi, wiec na przyszly sezone cos trzeba zakupic. Wczoraj pozyczylem Heady Supershape iSpeed z 13/14 dl. 170cm. I strasznie fajnie mi sie jezdzilo, narta dawala rade po poludniu gdzie stok byl juz rozjezdzony, snieg w dolnych partaich ciezki o mocny. Wycina skrety bajkowo, mozna przycisnac jesli chodzi o predkosc... Po prostu zachwycila mnie. A pytanie dotyczy modeli Magnum i Tytanium czy one od Speed'a sie czym roznia ?

Lubie miec twarda narte, ktora wymaga przylozenia sily, jednakze moje Fischery byly fantastyczne, ale na przygotowanym rownym stoku, o sporym nachyleniu, bo one do wolnego jezdzenia i szybkiego skretu sie nie nadaja... a tutaj na Headzie, po prostu radosc z jazdy. Czy dlugosc 170cm jest ok ? Choc chyba dojrzalem zeby miec taka krotka narte do zabawy na nartach i ew. pozniej jakiegos GS do szybkiej "szerokiej jazdy" .

Pytam o zakup teraz bo przeceny sa calkiem przywoite i temat mialbym zamkniety :-)

Pozdrawiam

Mam H. Speed z sezonu 10/11 w długości 177cm przy 187cm/93kg, tego modelu nie brałbym krótszego, zwłaszcza że od sezonu 13/14 Head przekonstruował serię Supershape i dołożył małego rockera.

Ale do zabawy na rozjeżdżonych trasach to raczej Magnum lub Titan będą najlepsze. A pośrodku Rally i właśnie sobie na nie ostrzę zęby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym najdłuższą 177cm. Sam mam Magnum 170cm (przy moich 175cm) i napewno za długa ona nie jest :smile:

wid dobrze gada :)

jeździłam na Magnumach 170cm (przy moich 175cm), które wykończył syn,

kiedy wzrost młodego przekroczył 185cm to dostał Titany 177cm i śmiga nie narzekając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stało się... Dzisiaj miałem okazję wypróbować zakupione Head i.Supeshape Titan. Pierwszy zjazd poznajemy się: cześć jestem Przemek, cześć Head i.Supeshape Titan. Jadę ostrożnie, nie wiem na co nas nawzajem stać. Są szybkie...jeszcze nie wiem czy za nimi nadążam... Drugi zjazd jadę nieco odważniej...Świetnie trzymają i mam wrażenie że z każdym skrętem drzewa szybciej migają...Początkowo mam problem z położeniem ich na krawędzi, ale z każdym zjazdem jest coraz lepiej, coraz lepiej poznaję na co je stać i coraz bardziej mi się podoba. Jeszcze chyba nie jesteśmy przyjaciółmi, ale znajomość zapowiada się obiecująco:smile:

Reasumując: narty bardzo szybkie (pewnie stąd napis i.speed:laughing:), świetnie trzymają w długim skręcie, ale można też "pokręcić". Jedyny minus-niestety mój, nie nart-to fakt, że nie jestem pewien że dam im radę przez cały dzień.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: narty bardzo szybkie (pewnie stąd napis i.speed:laughing:)

Na Titanach nie ma takiego napisu. Jest na.. Speed'ach

świetnie trzymają w długim skręcie, ale można też "pokręcić". Jedyny minus-niestety mój, nie nart-to fakt, że nie jestem pewien że dam im radę przez cały dzień.

Dasz. A jak nie dasz, to znaczy, że trzeba więcej ćwiczyć. A na początku będziesz częściej odpoczywał. :wink:

Jestem bardzo zadowolony z zakupu:smile:
I to jest najważniejsze! :smile:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Titanach nie ma takiego napisu. Jest na.. Speed'ach

Racja, trochę się rozpędziłem :smile:

Dasz. A jak nie dasz, to znaczy, że trzeba więcej ćwiczyć. A na początku będziesz częściej odpoczywał. :wink:

Trzeba, trzeba... Po rekonstrukcji ACL jakoś nie mogę doprowadzić nóg do stanu poprzedniego, ale staram się :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...