Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szukam dobrych nart, co myślicie o tych modelach?


Dahlia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od lat wielu jeżdżę na Atomicach SL:9M (sezon 05/06) 160 cm, chciałam spróbować czegoś nowego (czyt. freestyle/freeride) i od jakiegoś czasu szukam nowych nart, niestety bez jakiś zadowalających rezultatów. Na sprzęcie się nie znam, bo jeszcze nigdy go nie kupowałam (narty od dziecka dostawałam w prezencie). Raz rozmawiałam z instruktorem, obok którego siedziałam na kanapie, on polecał polską firmę Majesty, kto inny polecał mi Salomony BBR i jestem teraz między młotem a kowadłem, dostałam sprzeczne informacje :).

Obecnie biorę pod uwagę narty (dodam, że mam 168 cm wzrostu i ważę 49 kg):

1. Salomon BBR 8.9 (12/13) 166 cm

2. Volkl Mantra (14/15) 170 cm

3. Volkl Bridge (14/15) 163 cm

Jeśli chodzi o wiązania to nie wiem... Zostawiam ten problem na potem (mam nadzieję, że uda mi się kupić narty bez wiązań w komplecie).

Co myślicie o tych modelach, które wypisałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprecyzować, czy interesują Cię zabawy w snowparku (freestyle), czy jazda poza trasą (freeride).

Jak dla mnie,to są dwie rożne rzeczy - nie każda narta freeridowa będzie nadawać się do snowparku (np. Salomon BBR) i odwrotnie. :rolleyes::

Na freestyle się nie znam,ale od niedawna jeżdzę nieco poza tarasowo.

Miałem okazję testować narty Majesty i jak najbardziej mam pozytywne doznania! Jednak nie jeździłem na nich poza trasą, więc trudno polecać na 100℅.

Sam używam dwóch par nart: K2 Hellbent i Armada JJ. Jedne i drugie bardzo fajnie jadą w puchu,czy po prostu miękkim śniegu, ale Armady do tego całkiem dobrze jadą po twardym! Z resztą wyczytałem na pewnym forum skiturowym,że to najbardziej uniwersalne narty do jazdy "wszędzie". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć uwagę na odpowiedni dobór długości tych nart!

Te Salomon BBR 8.9 o których piszesz będą za krótkie dla Ciebie w wybranej długości.

BBR 8,9 mają rockera i powinny być dobierane dłuższe! (ja osobiście jeżdżę na długości 186 i polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć uwagę na odpowiedni dobór długości tych nart!

Te Salomon BBR 8.9 o których piszesz będą za krótkie dla Ciebie w wybranej długości.

BBR 8,9 mają rockera i powinny być dobierane dłuższe! (ja osobiście jeżdżę na długości 186 i polecam:)

a nie jestem do takich długich nart za lekka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jestem do takich długich nart za lekka?

Ja się obawiam,że przy tej długości (186), na pierwszej lepszej chopce, "odpalisz" jak Fannemel w Vikersund... :wink:

Wydaje mi się, że przy twoich "parametrach" te 166 cm jest wystarczające,ale numer dłuższe też mogły by być. :rolleyes::

Te z Salomona to chyba najbardziej uniwersalne z wymienionych nart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bbr 8.9 weź +10 cm do wzrostu, fajna i uniwersalna narta.

Ale najlepiej przed zakupem przejdź się na nartach, centrum testowe BBR masz pod Kotelnicą. Pewnie znajdziesz tam też inne marki, widxialem tam duże wypożyczalnie.

Na pozostałych nie jeździłem. ..

Edytowane przez conda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden lubi Opla inny VW lub Forda a który lepszy??? jak nie przetestujesz to się nie przekonasz..

Ile będziesz przebywać poza trasą? czy to będą drugie narty ? może wystarczy poszukać narty z grupy AM o szerokości pod butem około 85... Będzie to na pewno uniwersalna narta i do FR także da radę.. :happy:

Byłam dzisiaj w jednym sklepie gdzie sprzedawca bardzo polecał mi Salomony Q-105 zamiast tej Mantry, bo twierdził, że to lepsza firma - czyli jeszcze bardziej namącił mi w głowie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć,

Od lat wielu jeżdżę na Atomicach SL:9M (sezon 05/06) 160 cm, chciałam spróbować czegoś nowego (czyt. freestyle/freeride) i od jakiegoś czasu szukam nowych nart, niestety bez jakiś zadowalających rezultatów. Na sprzęcie się nie znam, bo jeszcze nigdy go nie kupowałam (narty od dziecka dostawałam w prezencie). Raz rozmawiałam z instruktorem, obok którego siedziałam na kanapie, on polecał polską firmę Majesty, kto inny polecał mi Salomony BBR i jestem teraz między młotem a kowadłem, dostałam sprzeczne informacje :).

Obecnie biorę pod uwagę narty (dodam, że mam 168 cm wzrostu i ważę 49 kg):

1. Salomon BBR 8.9 (12/13) 166 cm

2. Volkl Mantra (14/15) 170 cm

3. Volkl Bridge (14/15) 163 cm

Jeśli chodzi o wiązania to nie wiem... Zostawiam ten problem na potem (mam nadzieję, że uda mi się kupić narty bez wiązań w komplecie).

Co myślicie o tych modelach, które wypisałam?

A jak jeździsz w tej chwili? Masz filmik?

Bo miałbym fajny pomysł... W każdym razie na pewno nie BBR - to narta dla leszczy.

Popzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A jak jeździsz w tej chwili? Masz filmik?

Bo miałbym fajny pomysł... W każdym razie na pewno nie BBR - to narta dla leszczy.

Popzdro

Nie nagrywam się :).

miraz, to mają być drugie narty, coś zupełnie innego niż to, na czym śmigam obecnie (Atomic SL:9M), te slalomki chcę sobie zostawić na trasy, szukam czegoś poza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl Mantra są praktycznie niemożliwe do zdobycia u nas. Musiałabym zaryzykować zakup przez internet (zagraniczny sklep internetowy). Sprzedawcy sugerują mi Salomony, te Q-105, o których tu już wspominałam i Q-98, ale nie jestem przekonana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że sprzedawca oferował Ci narty Salomon Q 105, które miał (i mógł Ci sprzedać) i sugerował, że będą dla Ciebie lepsze od Voelkl Mantra, których nie miał (i nie mógł Ci ich sprzedać). Niezależnie od tego jakie to są narty sprzedawcy mają jeden cel - pozbyć się towaru z półki! O tym też trzeba pamiętać. Salomon Q 105 to typowa narta freeride'owa z szerokością pod butem 104 mm. Trzeba mieć to na uwadze. Jeśli to będzie kolejna para nart, przeznaczona tylko do freeride'u to OK. Samodzielny test tej narty mógłby sporo wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to mają być drugie narty, coś zupełnie innego niż to, na czym śmigam obecnie (Atomic SL:9M), te slalomki chcę sobie zostawić na trasy, szukam czegoś poza

Ja obecnie jeżdżę na Rossingoll experience 88 i powiem Ci że zarombiście jeździ się poza trasami ale... pomimo 88 pod butem to świeży śnieg nie dla nich! (tak jak ostatnio pół metra puchu) Po ostatnim wypadzie podjąłem decyzję o zakupie typowych free... (tylko jeszcze żonę muszę jakoś przekonać że czwarta para nart jest mi konieczna do dalszego życia :biggrin: ) Ostatnio testowałem K2 120 pod bytem i moim zdaniem poza trasy (na puch) to 110-120 pod butem to minimum i pełny lub duuuży rocker.

Zastanów się czy nie warto pomyśleć o firmach specjalizujących się w nartach poza trasowych: ARMADA, MAJESTY, K2.

i tak jak koledzy radzą: najlepiej pojeździć na testowych i nie wierz w bajki od sprzedawców :wink:

Pozdrawiam. Janusz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że sprzedawca oferował Ci narty Salomon Q 105, które miał (i mógł Ci sprzedać) i sugerował, że będą dla Ciebie lepsze od Voelkl Mantra, których nie miał (i nie mógł Ci ich sprzedać). Niezależnie od tego jakie to są narty sprzedawcy mają jeden cel - pozbyć się towaru z półki! O tym też trzeba pamiętać. Salomon Q 105 to typowa narta freeride'owa z szerokością pod butem 104 mm. Trzeba mieć to na uwadze. Jeśli to będzie kolejna para nart, przeznaczona tylko do freeride'u to OK. Samodzielny test tej narty mógłby sporo wyjaśnić.

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę i taki Twój komentarz tylko utwierdza mnie w przekonaniu, żeby drążyć temat i kupić sobie to czego ja chcę, a nie to co chcą mi wcisnąć :). Jestem bardzo asertywna, więc nie da się mnie łatwo urobić ;P.

Dziękuję za wszystkie rady, jeszcze w sobotę wybieram się w jedno miejsce, gdzie nie powinni traktować mnie protekcjonalnie. Ciekawe co tam usłyszę.

Co do nart z Majesty - zdania na ich temat są bardzo podzielone.

Niestety chyba testowanie nart w obecnej chwili jest nieco utrudnione, sezon się kończy, a w grudniu nie miałam pojęcia, że przyjdzie mi do głowy taki zakup ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon się kończy, a w grudniu nie miałam pojęcia, że przyjdzie mi do głowy taki zakup ;/.

Dahlia! Sezon się kończy?! :eek: Sezon trwa w najlepsze!!! :biggrin: Do dzieła!!!

Jesteś z Wa-wy. Firma Majesty ma w Wa-wie swój sklep. A przynajmniej miała. Z tego co wiem można było u nich wypożyczyć sprzęt na np kilka dni. Może warto tam zajrzeć i pogadać, dowiedzieć się? Adres znajdziesz na stronie firmy - nie chce być posądzony o kryptoreklamę.

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dahlia! Sezon się kończy?! :eek: Sezon trwa w najlepsze!!! :biggrin: Do dzieła!!!

Jesteś z Wa-wy. Firma Majesty ma w Wa-wie swój sklep. A przynajmniej miała. Z tego co wiem można było u nich wypożyczyć sprzęt na np kilka dni. Może warto tam zajrzeć i pogadać, dowiedzieć się? Adres znajdziesz na stronie firmy - nie chce być posądzony o kryptoreklamę.

Już tam byłam, nie mieli niczego z Majesty do wypożyczenia ;(. Jakieś centrum testowe jest chyba pod Czantorią w Ustroniu, będę to mieć po drodze w sobotę, to postaram się tam zajrzeć. Skończyły się śląskie ferie, więc jest szansa, że uda mi się wypożyczyć narty w miejscu gdzie już kilkakrotnie próbowałam, ale wszystkie były wtedy "w rozjazdach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conda, forum nie pozwala mi odpowiedzieć na Twoją wiadomość :(, za mało postów mam, więc: ja w górach będę dopiero jutro, dziękuję za propozycję, ogólnie BBRy już sobie podarowałam, ponieważ nie da się kupić modelu, który mnie interesuje w stanie nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być włącznie freeride,to ja Ci polecam Armada JJ. :) Ewentualnie jest nieco węższa Armada str,czy jakoś tak.

To zdecydowanie jedna z najlepszych nart free,jak nie najlepsza. :rolleyes::

Jeśli ta byłaby niedostępna, to coś z Majesty,ale powyżej 100 pod butem. Możesz je po testować na Kasprowym. Gdzieś w Kuźnicach jest centrum testowe Majesty,zapraszali mnie tam po imprezie na Soszowie. :)

Salomon BBR to taka narta,która miała być dobra na przygotowane trasyni po za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być włącznie freeride,to ja Ci polecam Armada JJ. :)

Johnny_ dokładnie o tym modelu myślę! jeździłeś może na niej? masz może jakieś namiary na dobre ceny?

Pozdrawiam. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny_ dokładnie o tym modelu myślę! jeździłeś może na niej? masz może jakieś namiary na dobre ceny?

Pozdrawiam. Janusz

Jeździłem,a nawet się wspinałem... :)

10422026_944851392213112_1927483718645875011_n.jpg?oh=be61bef61127a005095f2de662f1540e&oe=55904BCD&__gda__=1431205543_b8d84326c51a22fe4bce4f016ee725c4

Ostatnio na allegro widziałem dokładnie ten sam model co mój, jeszcze w folii za 1000 zł, bez wiązań.

Jak na razie te narty mnie zachwycają i to w każdych warunkach.

Są niesamowicie skrętne, w puchu pięknie pływają, nawet na betonie nieźle jadą.

Zdecydowanie polecam!

Wadą może być to,że na twardym nie zabardzo chcą jechać długim skrętem. Promień to zaledwie 15 m! Ale nie do tego zostały stworzone.

Jeszcze jedno - są bardzo lekkie jak na swoje gabaryty. Rictory są chyba 2 razy cięższe!

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukałam się jeszcze takiego modelu: VOLKL Gotama http://www.volkl.com/skis/freeski/big-mountain/gotama.html jest trochę szersza do Mantry i uplasowana już w kategorii big mountain; 35% przygotowane trasy, 65% poza trasy. Mantra miała 40%/60% (wszystkie te dane pochodzą ze strony volkl.com). Generalnie oba te modele są na pograniczu. Są w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...