Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szukam dobrych nart, co myślicie o tych modelach?


Dahlia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Droga Dahlia, skaczesz po modelach i ewidentnie nie bardzo wiesz co wybrać. Jak przeczytałem w temacie Ty jeszcze nie jeździłaś poza trasami - zamierzasz zacząć a zaczynasz od zakupu nart - dobrze myślę.

Masz doświadczenie w jeździe na krótkiej narcie, jesteś młoda i wysportowana jak mniemam. Nie wiem jak z technika jazdy bo to ważne przy wyborze ale uniknęłaś tematu ;) sprytnie.

Myślę, że powinnaś z góry zrezygnować z nart dedykowanych w większości poza trasę bo dopiero zaczynasz. Myślę, też, że niezłym rozwiązaniem byłaby narta o charakterystyce pozatrasowej ale na tyle sztywna żeby fajnie spisywała się też na trasie - umożliwi Ci to płynne przejście i adaptacja techniki będzie łatwiejsza.

Czy to co piszę ma coś wspólnego z prawdą? Bo miałbym pomysł na dobra nartę dla Ciebie - Dynastar Cham 87 i do dostania w dobrej cenie pewnie.

Co myślisz?

Pozdrowienia

PS Mieszkasz gdzieś niedaleko jak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w weekend na nartach, w paru wypożyczalniach i w jednym sklepie, do którego planowałam zajrzeć. Tylko w wypożyczalni na Soszowie w Wiśle udało mi się coś wypróbować, ale były to narty, na których już kiedyś tam jeździłam, Salomony Temptress - założyłam na nogi i pojechałam do snow parku :P. Wizyty w innych miejscach były totalnie bezowocne. Po południu, w drodze powrotnej do domu odwiedziłam sklep z nartami, gdzie oczywiście panowie zaproponowali mi to co mieli, ale tym razem narty przypadły mi nawet do gustu. Mowa o Atomicach MILLENNIUM, modelu 2014, długich na 177 cm (link tutaj: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,atomic,millennium,6553.html ). Są to narty damskie, więc na początku miałam do nich sceptyczne podejście, ale później zaczęły mnie do siebie przekonywać. Niewiele można o nich znaleźć informacji w internecie. Zaledwie kilka recenzji, na youtube też mało, ale prezentowane są pozytywnie. Youtuberzy testujący narty to sami faceci, więc na ich kanałach próżno szukać recenzji damskich nart - rozumiem, trudno... :P.

Doszukałam się takich recenzji:

1. http://www.skinet.com/ski/gear/atomic-millennium-2014

2. http://skicanadamag.com/gear/big-mountain-test-2013

A tutaj kilka informacji:

http://www.levelninesports.com/Atomic-Millennium-Womens-Powder-Skis

Oficjalna prezentacja z youtube:

Plusy tych mart:

+ mają dobrą specyfikację

+ niebrzydkie jak na damskie, prawie nie różowe

+ zrobiły na mnie dobre wrażenie jak je pomacałam

+ cena - mogłabym je mieć za 700-800 PLN

+ dedykowane dla narciarek zaawansowanych - czyli przyszłościowe

+ mogę je mieć od zaraz, bo sprzedawca ma je w sklepie

Minusy tych nart:

- nie jestem przekonana do marki ATOMIC jeśli chodzi o ten segment nart

- pierwotnie nie kosztowały zbyt dużo (chociaż to zależy gdzie się patrzy, ich cena oscylowała między 1400 a 2000 PLN - z tego co udało mi się ustalić)

- w tym roku tego modelu nie było i pytanie dlaczego? mogę sobie gdybać, może źle się sprzedawały, może nie były popularne, bo kobiety jednak nie chciały jeździć na takich nartach, a może po prostu okazały się słabe - nie wiem, ale warto zaznaczyć, że są tylko dwa modele Millennium 2013 i 2014

Narty te mają rockera z przodu i z tyłu (20%) oraz camber (60%) pod butem. Sprzedawca twierdził, że są to bardzo dobre narty (a co mógł innego twierdzić?^^) i polecał mi je. Na pewno chcieli się ich pozbyć, bo jestem pewna, że niewiele tam mają klientek zainteresowanych takim sprzętem.

Co myślicie?

Edit: jeśli chodzi o te ceny, to się pomyliłam, te kwoty, które podałam to były już przeceny, pierwotna cena tych nart to było 2599zł

__________

I jeszcze z innej beczki. Odnoszę wrażenie, że wszelkiego rodzaju selfshooty są teraz brane za normę, więc po komentarzu Mitka poczułam się jak dziwak, który nie ma filmiku z gór. Nie posiadanie takiego materiału od razu stworzyło przestrzeń dla insynuacji, że na pewno coś ukrywam... Trochę to przykre, ale świata nie zmienię :). Raczej się dostosuję, bo wczoraj widziałam małe dziecko z kamerą GoPro na kasu! OMG! Poprosiłam o sfilmowanie mojej osoby, nie mam specjalnego sprzętu nagrywającego (GoPro czy podobnego produktu z oferty Sony - nie pamiętam teraz nazwy), nie byłam też w weekend w żadnym miejscu, gdzie mogłabym zaprezentować swoje umiejętności - nie pojechałam na Skrzyczne, gdzie jest moja ukochana trasa FISowska, tylko do Wisły na ośle łączki. Mam jednak nadzieję, że z tego filmu można cokolwiek wywnioskować. Link: http://youtu.be/GdWVsN9xFJk

Edytowane przez Dahlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jak 99,5% tego typu "produkcji". Jedzie narciarz ( w tym wypadku narciarka), a w tle muzyka, gdzie ktoś drze mordę!

Narty mają być "rozwojowe", jak piszesz. Nic Ci tu nie poradzę, bo się na rozwojowych nartach nie znam,tak jak na rozwojowych butach czy majtkach.

Ale skoro ma być rozwojowo,to moim zdaniem powinnaś:

- kupić sobie z 1000ha gruntu lub lepiej jakąś wyspę,aby rozwojowo myśleć o swoim domu,

-zainwestować w branżę produkcji części zamiennych ludzkiego ciała,

-jako środek transportu proponuję zakupić na starcie min. Pagani Zondę lub lepiej coś z DTM,

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dahlia

Nie oburzaj się , że Mitek i nie tylko chcieli zobaczyć jak jeździsz. Wiele osób chce kupić sprzęt na wyrost (po dwóch dniach na nartach np. HEADa ispeeda itp...).

Jest na tym forum wiele bardzo doświadczonych narciarzy i oni chcą Ci doradzić widząc jak faktycznie sobie radzisz na dwóch dechach. To chyba zrozumiałe. Nie zauważyłem aby super bardzo się pastwili na tych co mają odrobinę za wysokie mniemane o sobie, raczej doradzają i to wydaje mi się jest spoko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na nartach od 7 roku życia, od razu złapałam bakcyla, ale ta informacja jest nieistotna uważam, bo wiele lat jeździłam czysto rekreacyjnie (a jako dziecko dla zabawy), po parę dni w roku. W tym roku mam 11 dni na nartach, w zeszłym 3, dwa lata temu pewnie koło 8-10.

Szukam nart, na których będę jeździć za granicą, zdecydowanie Austria, Francja, Włochy. Zamierzam jeździć więcej niż obecnie (przynajmniej 14-20 dni przeznaczyć na ten sport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I jeszcze z innej beczki. Odnoszę wrażenie, że wszelkiego rodzaju selfshooty są teraz brane za normę, więc po komentarzu Mitka poczułam się jak dziwak, który nie ma filmiku z gór. Nie posiadanie takiego materiału od razu stworzyło przestrzeń dla insynuacji, że na pewno coś ukrywam... Trochę to przykre, ale świata nie zmienię :). Raczej się dostosuję, bo wczoraj widziałam małe dziecko z kamerą GoPro na kasu! OMG! Poprosiłam o sfilmowanie mojej osoby, nie mam specjalnego sprzętu nagrywającego (GoPro czy podobnego produktu z oferty Sony - nie pamiętam teraz nazwy), nie byłam też w weekend w żadnym miejscu, gdzie mogłabym zaprezentować swoje umiejętności - nie pojechałam na Skrzyczne, gdzie jest moja ukochana trasa FISowska, tylko do Wisły na ośle łączki. Mam jednak nadzieję, że z tego filmu można cokolwiek wywnioskować. Link: http://youtu.be/GdWVsN9xFJk

Cześć

No to się nie zrozumieliśmy w ogóle. Znacznie łatwiej jest doradzić wybór sprzętu gdy wiemy jak pytający jeździ a praktyka mówi mi, że bardzo często opis mija się z prawdą. Twoja jazda na przykład mnie zaskoczyła dlatego, że spodziewałem się raczej jazdy w większości krótkim skrętem - charakter narty - a tu niespodzianka.

Co do kamerek i manii filmowania wszystkiego i wszystkich to mam podobne do Ciebie zdanie i denerwuje mnie to ogromnie. Nagminne jest filmowanie się ludzi, którzy nie dość że ledwo trzymają się na nogach to jeszcze koncentrują na dobrych ujęciach a nie na jeździe co jest i śmieszne i niebezpieczne.

Wracając do meritum. Narty o którą pytasz nie znam ale widzę, że jest to typowa narta pozatrasowa ale opis sugeruje również pewną sztywność co na trasie przydać się może.

Jeżeli Ci się podoba i masz dobrą cenę to bierz. Adaptacja techniki trochę potrwa ale sądzę, że będziesz zadowolona bo ta narta będzie fajnie pracować przy troszkę szybszej jeździe, która jak widać lubisz.

Obyś tylko miała jak najczęściej możliwości wykorzystania jej w takim celu w jakim została stworzona, czego Ci niniejszym życzę.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się tu zgadzam z Mitkiem,zarówno w kwestii nart, jak i filmowania... :)

Ja też nie mam filmiku i jakoś mi nie spieszno... :)

Johnny! Już niedługo! Już Cię tam Marboru "zdejmie" wprawnym okiem ze stoku! Nie bój nic! :biggrin: No i masz też za sobą debiut telewizyjny! :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknę mu farbą do obiektywu... :tongue: :stupid:

Maciek farbą, nowe GoPro?

...ale uważaj, bo ja przy sobie do nagrywania filmów na stoku, co najmniej trzy mechanizmy mam...farby może braknąć hahaha

A tak, by offtopa do końca nie było, to proponuję Koleżance również w kask zainwestować.

A wiem co piszę.

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Mariusza! Dodam jeszcze, rękawice!

Dajecie się wciągać w dyskusję o niczym! Czyżby narciarz (w tym przypadku narciarka, choć i to w dzisiejszych czasach nie jest pewne), o takich zainteresowaniach i deklarowanym poziomie umiejętności, potrzebował porady przypadkowego forumowicza przy zakupie sprzętu? Czy opinia przypadkowego @iksa wyrażona słowami, np. tak, to są dobre narty, lepsze od takich tam, wystarczy aby je kupić? Takie rady można udzielać jedynie osobom zielonym w temacie. Doświadczony narciarz wie czego chce, i nie ma innej drogi jak próbowanie sprzętu!! Forumowiczka opisuje gdzie zamierza jeżdzić, wyszczególnia kraje alpejskie. W tych właśnie krajach jest bardzo dużo wszelakich wypożyczalni gdzie można wypożyczyć sprzęt i popróbować, wybrać coś dla siebie!!! To chyba logiczne!!!! To co pasuje mnie, nie musi pasować innym! O tym wie każdy narciarz który jeżdzi ze 3-4 lata i wypróbował choćby 3-4 pary nart.

Chęć autoprezentacji powinna iść w parze z logicznym myśleniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Najlepiej: i kask, i bezpieczniej jeździć.

Licho nie śpi i kusić go nie trzeba.

Licho śpi Mariusz tylko młodym narciarzom ciężko to zrozumieć.

Dopiero po pierwszym konkretnym dzwonie zapala się światełko a po pierwszej konkretnej kontuzji zaczyna się jazda w pełni taktyczna. Ja mam tu od wielu lat na forach ambicje żeby to zmienić, żeby na bazie wielu moich kontuzji dać komuś do myślenia (wtedy kaski nie byłyby potrzebne bo po co - czy to zawody???) ale mam świadomość, że wszyscy i tak to maja w d. i wiedzą lepiej.

Niestety.

Pozdrowienia

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

no właśnie Bezpiecznie jeździmy, w całej Europie brakuje gipsu w szpitalach. :mellow:

Dokładnie a praktycznie wszyscy teraz maja kaski. Tylko, że bezpiecznej jazdy - jak słusznie w podtekście zauważasz - nie załatwi się zakupem kasku. Trzeba się szkolić!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się szkolić!

100% racja. Trzeba się szkolić. Moja wypowiedź skierowana była do konkretnej osoby - założycielki tematu.

Mój wniosek z kaskiem - po obejżeniu filmiku, który zamieściła, w trosce o jej zdrowie.

To, o czym piszesz Mitku: taktyka, umiejętności, rozwaga, doświadczenie, przewidywanie, analiza - zgoda, to eliminuje 99% zagrożeń. Lecz życie, licho jest przewrotne i lubi człowiekowi na złość zrobić jakimś kuriozalnym, niemalże niemożliwym, zbiegiem okoliczności psikusa.

Dlatego czasami warto iść z prądem (wszędobylskimi kaskami) niż pod prąd w czapce.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam świadomość, że wszyscy i tak to maja w d. i wiedzą lepiej.

Niestety.

Pozdrowienia

Pozdrowienia serdeczne

Mitek,nie wszyscy... :wink:

Może nie zawsze się zgadzam w 100% ,ale w dużej większości tak!

Zwłaszcza to,na co często zwracasza uwagę: prędkość w stosunku do umiejętności. Z tym niestety kiepsko na naszych stokach,dlatego ja mam oczy nawet w du.. :wink:

Mnie większa przyjemność sprawia ciągłe doskonalenie techniki jazdy (zwłaszcza klasyk),niż jazda na "złamanie karku".Po za tym,lubię się po delektowac w pełni fajną trasą,zwłaszcza ciasno kręcić na ściankach. Przejechanie tego na "krechę", to tak jakby przejechać autostradą koło Paryża, a następnie chwalić jakież to piękne miasto... :tongue:

Również pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek po południu kupiłam wiązania Atomic Tracker 13 S, poprosiłam o wysyłkę kurierem tego samego dnia, więc następnego dnia koło godziny 14 moje narty i wiązania były już w serwisie na montażu. Dziś rano ruszyłam z nowymi nartami w góry, pojechałam na Małe Skrzyczne i koniecznie chciałam je przetestować (choćby na stoku). Jestem już w domu, ale dalej czuję ten efekt "WOW". Jak je założyłam, to czułam się lekko nieswojo, ale przyzwyczajenie się zajęło mi ok. 20 minut. Miałam wypróbować te narty, a potem zamienić je na slalomki... nie zamieniłam :). Jeździłam 3 godziny (a chciałabym więcej, niestety nie mogłam zostać cały dzień), jestem bardzo zadowolona i nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę te narty poza trasę.

PSX_20150307_131046.jpg

PSX_20150307_131046.jpg.e54caff123a3350e762ee42dc29a932b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...