Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pomożecie zaprojektować ośrodek narciarski? :)


chicken100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem studentką architektury i jako magisterkę projektuję ośrodek narciarski. Sama dużo jeżdżę na nartach i mam już pewne przemyślenia co by się miało tam znaleźć, ale potrzebuję też Waszej pomocy.

Czy moglibyście się krótko przedstawić (chodzi mi głównie o płeć, wiek i na czym zjeżdżacie), z kim jeździcie (rodzina, dzieci przyjaciele, sami?) i jakich funkcji towarzyszących oczekujecie Wy i Osoby Wam towarzyszące przy ośrodku narciarskim (hotele, knajpy, sklepy, przedszkola narciarskie etc?) i Wasze ogólne przemyślenia jaki powinien być idealny ośrodek narciarski :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie-projektowany ośrodek narciarski ma być duży (jak dla mnie powyżej 12-15km - w polskich warunkach), średni (5-12km) czy mały (do 5km)? Jest to wg mnie ważne do porady, więc to tyle co mogę pomóc:Płeć M, wiek póki co niepełnoletni :wink: Ja jeżdżę zazwyczaj z rodziną i zawsze na nartach (na forum narciarskim parapeciarzy dużo nie ma ;) ). Przy ośrodku narciarskim warto, żeby było kilka knajpek do wyboru, ale żeby na cały stok nie było czuć grillowanej karkówki (w przypadku mniejszych ośrodków). Jak powinien wyglądać ośrodek narciarski? To zależy od góry :) Jeśli masz możliwość wymyślenia góry, na której miałby powstać ośrodek, to wydaje mi się, że najważniejszy jest wybór trudności tras narciarskich. Jeżeli jest to możliwe, to warto, żeby w ośrodku pojawiły się czarne, czerwone i niebieskie trasy. Jest to możliwe nawet w przypadku małych i średnich ośrodków (np. Jurgów albo Góra Czterech Wiatrów). Gdzieś z boku ośrodka przydałoby się jakieś przedszkole narciarskie - wyciągi talerzykowe, dywanowe oraz bezpodporowe, takie jak ten:

17843.jpg

W głównej części ośrodka dobrze, żeby była różnorodna infrastruktura - kolejki krzesełkowe i wyciągi orczykowe lub talerzykowe. Trasy oczywiście powinny być sztucznie naśnieżane i jedna lub dwie trasy mogłyby być oświetlone tak, żeby do 21 można było jeździć. Mam nadzieję, że pomogłem.

17843.jpg.b2580f2c7d26eda7aacb2fbba3116f89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć M, poniżej 18 :), poręcze. Najczęściej z rodziną (brat + rodzice)

Oczekuję przede wszystkim długich tras, oraz w miarę szybkich kolei na dłuższych trasach, no i kilka restauracji by się przydało, i nie pogardzę ładnymi widokami :)

Idealny ośrodek narciarski? Długie trasy (>2km), szybkie wyciągi, i brak kolejek + wysoko położony z ładnymi widokami :)

Opracuj jakieś ładne budynki jako obudowę stacji narciarskich :)

Stacja Jaworzyna Krynicka:

444106.jpg

3S w Soelden

gk_bahn_tst,method=render,prop=data.jpg

Skiwelt nowa kolej

talstation-jochbahn_ab-planungsbuero.jpg

Funitel w st. Anton

Produkte-24FUN_PriehybaChopok3-Doppelmayr_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cysiu - tak, właśnie planuje tak zrobić, ale najpierw chciałam ogólne wypowiedzi, żeby wiedzieć jak skonstruować ankietę :)

cody3223 - super, dzięki za przykłady :)

mamad - wow, nie spodziewałam się aż takiej analizy - może chciałbyś mi zrobić projekt? ;) a tak serio - robię w Szczyrku na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, gdzie już są określone przebiegi nowych kolejek, ale nasunąłeś mi parę pomysłów, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak serio - robię w Szczyrku na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, gdzie już są określone przebiegi nowych kolejek, ale nasunąłeś mi parę pomysłów, dzięki!

To projekt SON-u narysowany przez forumowego MOSTOSTALA http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/13661-Krzes%C5%82o-w-SON-Szczyrk?p=153472&viewfull=1#post153472

6870299e7c7402d86f9d60e70cf2fc40.jpg

Generalnie można jeszcze dodać gondolę na Kotarz i z COS-u gondolę na Szyndzielnię (projekt z lat 50. XX wieku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...