Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla meżczyzny 50 lat - Salomon SC Race 156?


vatrasmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj tata rok temu wypożyczył sobie narty, tym razem powiedzial ze chce troche twardsze niz zawsze, były to narty Salomon SC Race 156 CM.

Na nartach jeździło mu sie wspaniale owiele lepiej niż na poprzednich sezonach.

Dane taty :

2. Wiek - 50 lat

3. Waga - 110 kg

4. Wzrost - 182 cm

5. Na nartach jeździ od 8 sezonów ( wyjazdy na 1-2 tygodnie )

6. Moje umiejętności określam na 4+

7. Buty zawsze z wypożyczalni więc to róznie bywa

9. styl jazdy - krótkie/dlugie skręty zalęzonosci od warunków na stoku, rekreacyjnie

I oto pytanie, czy te narty są warte polecenia i do jakiej ceny można je licytować

Znalazlem tylko jedna oferte z nimi na alledrogo :

http://allegro.pl/narty-salomon-sc-race-equipe-156cm-kije125cmgratis-i5804374019.html

proszę dać znać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - to ja zacząłbym raczej od inwestycji we własne, porządne buty ( flex pewnie od 90 w górę )

po drugie - model może OK , ale te z aukcji są dla Ciebie za krótkie . Jak interesuje Cię konkretnie ten model , to szukaj dla siebie w długości 164cm a lepiej ( wg mnie ) 172cm . Poza tym to model z sezonu 2008/09 więc uważaj na "wyklepane" egzemplarze , tym bardziej , że u Ciebie waga słuszna :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narta 156cm przy Twoim wzroście 182 :eek:

To tata vatrasmac ma 182cm 110 kg i doskonale mu sie jeżdziło na nartach długosci 156 cm. Dla mnie niepojęte ,ale juz nie będę sie wymądrzał bo ratem 8 sezon na poważnie na nartach. Mam narty długości 177cm i lepiej mi się na nich jeżdzi od poprzednich długości 167 cm. Mam 185cm, waga77kg . Ktoś doświadczony nich się wypowie ,najlepiej M.MITEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty to najważniejsza rzecz dla narciarza wpływająca na komfort jazdy i umiejętności, dlatego warto zainwestować w swoje (w tym przypadku flex 90, bądź 100). Narty można wypożyczać i testować.

Co do nart, czy tempo taty jest powolne? Jeździ spokojnie i ostrożnie? Dla narciarza w miarę odważnego polecałbym narty +170cm, lecz jeśli jeździ powoli to źle mu się będzie jeździć i wygodniejsze będzie miał +160cm. Wszystko zależy od jego zapędów. W każdym bądź razie ze względu na wagę coś twardego, najwyższy model sklepowy, bądź półka niżej. Może też wypożyczyć i przetestować na czym wygodnie mu się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla narciarza w miarę odważnego polecałbym narty +170cm, lecz jeśli jeździ powoli to źle mu się będzie jeździć i wygodniejsze będzie miał +160cm...

jeżeli się nie znasz to może jednak nie doradzaj! 182 wzrostu 110kg a ty proponujesz narty 160 :eek: ojezusie... brak słów idę się napić! :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to nie przesadzaj z tym piciem:cool::

a co myślisz że w moim "starczym wieku" to już nie... nic tegez :biggrin:

PS. spoko najpierw musimy Mitka wyciągnąć ze "starczej deprechy" :biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się nie znasz to może jednak nie doradzaj! 182 wzrostu 110kg a ty proponujesz narty 160 :eek: ojezusie... brak słów idę się napić! :applause:

Teoretycznie powinny być dłuższe a praktycznie znam kilku ludzi o podobnych "wymiarach" którym lepiej się jeździ na krótszych. Testowali dłuższe i byli pewni że lepiej na krótszych, jak tu dyskutować? Przez to że jeździli bardziej spokojnym tempem, lekko przechylali kolana a narty już dość mocno pomagały im skręcić. Nie oszukujmy się ale ruchomość stawów "Taty" nie będzie imponująca i z narty o promieniu np 14m nie skręci z promieniem 14m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Nie oszukujmy się ale ruchomość stawów "Taty" nie będzie imponująca i z narty o promieniu np 14m nie skręci z promieniem 14m...

Skręci , skręci , wystarczy , że narty postawi na krawędzi i nic już więcej nie musi robić :) . No chyba że będzie chciał zacieśnić skręt , czyli zmniejszyć promień skrętu , to wtedy już trzeba trochę nóżkami i całą resztą popracować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu butów mam sie kierować tym zeby miały conajmniej flex 90+ ? To jedyny warunek butów ? No i oczywiscie zeby dobrze pasowały do stopy.

A co do nart, jakie modele moglibyscie polecić podobne parametrami do tych salomonów co w pierwszym linku ? Chodzi głownie o twardość nawrty zeby była spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Panowie, może zamiast sprzeczać sie ze sobą to moglibyście mi doradzić jaki model nart wybrac ?

W poszukiwaniu butów mam sie kierować tym zeby miały conajmniej flex 90+ ? To jedyny warunek butów ? No i oczywiscie zeby dobrze pasowały do stopy.

A co do nart, jakie modele moglibyscie polecić podobne parametrami do tych salomonów co w pierwszym linku ? Chodzi głownie o twardość zeby była spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu butów mam sie kierować tym zeby miały conajmniej flex 90+ ? To jedyny warunek butów ? No i oczywiscie zeby dobrze pasowały do stopy.

A co do nart, jakie modele moglibyscie polecić podobne parametrami do tych salomonów co w pierwszym linku ? Chodzi głownie o twardość nawrty zeby była spora.

Idż chłopie do porządnego sklepu narciarskiego z porządnym i doświadczonym sprzedawcą on ci wszystko wyjaśni

Nie idż na skróty i nie wyręczaj innych,oni w sklepach naprawdę znają się na rzeczy,jak tak dalej będzie i wszystko sami będziemy chcieli zrobić-wiedzieć to sklepy trzeba zamknąć

Wsklepach mamy naprawdę doświadczonych sprzedawców(narciarzy)a internet zostaw na relację z wyjazdu na stok

Szlag mnie trafia jak czytam takie posty(jakie narty,jakie wiązania,jakie buty)każdy z nas ma inne odczucia dla swojego sprzętu :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej długości twoim zdaniem mają zawodnicy z PS w SL?

Człowieku poczytaj temat od początku to zrozumiesz dla kogo maja być te narty! a ty mi tu z zawodnikami wyjeżdżasz :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra miałem już nic nie pisać w tym temacie ale co mi tam... Po pierwsze nie ma dla mnie żadnego znaczenia ile dana osoba ma lat. Narty dostosowujesz do umiejętności a nie wieku. Przy wzroście 182 długość (dokładnie tyle co ja) minimum 165/170 jeżeli umiejętności 4+ (co by to nie znaczyło :rolleyes::) narta dla początkujących/średnio zaawansowanych ale w miarę twarda (bo 110kg). Nie ma żadnego znaczenia jakiej firmy narty wybierzesz. Każda firma robi od amatorskich po zawodnicze. Najlepiej na zakupy zabrać kogoś kto zna temat i doradzi albo jak koledzy powyżej radzą znajdź dobry sklep z fachową obsługą (nie mówimy o marketach i sieciówkach bo tam sprzedawca doradzi ci to co mu "szef kazali mówić"). U nas na południu doradził bym Ci kilka sklepów. Nie kupuj nart używanych chyba że wiesz jak były użytkowane. Wyobraź sobie że kupujesz narty ode mnie. Narta prawie nowa, użytkowana 3 lata, nie ma rys, wyrw, krawędzie żyletka. Nic tylko zakładać i jeździć! ale: moje narty w ciągu sezonu przejeżdżają około 1500km a wiec po 3 latach są do wyrzucenia a nie sprzedawania. Dlaczego nie ma rys i śladów użytkowania? bo jak pisałem mam kilka miejsc że z badziewia zrobią nówki! Moje narty po użytkowaniu wyrzucam lub oddaje za browar albo inną flaszkę :stupid: :biggrin: informując co "nowy szczęśliwy właściciel" dostaje. Buty (jak koledzy piszą powyżej) wygodne ale nie za miękkie. Czy FLEX 90? 110? nie wiem dla mnie bez różnicy ale na pewno nie kupuj czegoś co nie ma oznakowania. Musisz dopasować przede wszystkim szerokość buta do szerokości stopy. I tak jak z nartami. Większość firm robi zarówno szerokie jak i wąskie buty. Z tego co zauważyłem to: stopa szeroka chyba najlepszy Salomon, Rossignol a jak wąska Head, Atomic. Warto zainwestować w but z wkładką z pianki termoplastycznej. No i buty już na pewno nowe a nie używane!PS. ja mam też 50+ i w kwietniu kupiłem K2 Annex 118 pod butem 185cm :biggrin: a więc jak widzisz dla każdego coś miłego.

K2-Annex118-ski.jpg

K2-Annex118-ski.jpg.ad1bfecc83b6bce73966b838f817c55a.jpg

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...