Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart.


Khrispello

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 22

3. Waga - 80

4. Wzrost - 176

5. Na nartach jeżdżę od 16 sezonów, ( ok 21 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Moje buty to - lange blaster 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Fischer Progressor 8+ 160cm

9. Preferuję styl jazdy - długi skręt na przygotowanych trasach

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic SX 11 05/06 ewentualnie Fischer RC4 Superace SC

11. Mój budżet na narty to około - szukam jakichś fajnych opcji, które można znaleźć na rynku wtórnym więc jakieś 800-900 zł

Obecnie jeżdżę na progressorach 8+, mimo dawania mi mega satysfakcji dwa lata temu, teraz one po prostu mi nie starczają, mam wrażenie, że nie mogę się na nich bardziej rozpędzić, gdyż mnie tak jakby "hamują". W skręty wchodzą wręcz idealnie, ale jakieś dwa lata temu miałem okazję pojeździć na starych SX 11 bodajże 170cm i wręcz czułem, że to jest narta stworzona dla mnie, a teraz zwracam się do Was z pytaniem, czy jest teraz jakaś narta "nowożytna" z podobnymi parametrami? W grę wchodzą głównie narty z rynku wtórnego, rozumiecie, studencka kieszeń :P

Dziękuję i pozdrawiam

Khrispello

Edytowane przez Khrispello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - M

2. Wiek - 22

3. Waga - 80

4. Wzrost - 176

5. Na nartach jeżdżę od 16 sezonów, ( ok 21 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Moje buty to - lange blaster 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Fischer Progressor 8+ 160cm

9. Preferuję styl jazdy - długi skręt na przygotowanych trasach

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic SX 11 05/06 ewentualnie Fischer RC4 Superace SC

11. Mój budżet na narty to około - szukam jakichś fajnych opcji, które można znaleźć na rynku wtórnym więc jakieś 800-900 zł

Obecnie jeżdżę na progressorach 8+, mimo dawania mi mega satysfakcji dwa lata temu, teraz one po prostu mi nie starczają, mam wrażenie, że nie mogę się na nich bardziej rozpędzić, gdyż mnie tak jakby "hamują". W skręty wchodzą wręcz idealnie, ale jakieś dwa lata temu miałem okazję pojeździć na starych SX 11 bodajże 170cm i wręcz czułem, że to jest narta stworzona dla mnie, a teraz zwracam się do Was z pytaniem, czy jest teraz jakaś narta "nowożytna" z podobnymi parametrami? W grę wchodzą głównie narty z rynku wtórnego, rozumiecie, studencka kieszeń :P

Dziękuję i pozdrawiam

Khrispello

"Długi skręt na przygotowanych stokach" - w zestawieniu z nartą i butem nawet nigdy go nie jechałeś. O co chodzi???

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie nie, właśnie dlatego pytam się o jakąś opcję inną, nie chciałem wypisywać wszystkich nart i butów na których jeździłem, bo była ich na prawdę spora lista, ale najbardziej podpasowały mi wyżej wymienione SX 11. Być może znam inną definicję długiego skrętu, a napisałem wg. subiektywnego odczucia, że po prostu wolę tak jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomoże?

Znalazłem jeszcze Atomic Redster:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,atomic,redster-edge-gs,5650.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,atomic,redster-doubledeck-gs,5649.html

Może one dają podobną ilość radości z jazdy co wymienione przeze mnie SX'y? :)

Przepraszam, za post pod postem, ale chciałem zaznaczyć, że na prawdę potrzebuję Waszej pomocy.

Co do tego długiego skrętu to jeździłem kilka lat temu na crossmaxach 185 cm, dawały mi wielką frajdę, ale były za ciężkie no i za długie ;p

Edytowane przez Khrispello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khrispello!

Mieszkasz niedaleko Trójmiasta.

Wyskocz do Fashion Hausa tam jest wyprzedaż w Outlecie Atomica i Rossignola + Dynastara może jeszcze coś znajdziesz.

Oczywiście modele sprzed 2-4 sezonów ale NIEUŻYWANE. Są też fajne buty.

Wg mnie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami:

Narty: GS sklepowe ( długość ~175cm , producent wg upodobań , wszyscy na poziomie)

Buty: Race flex 110-120 (producent wg upodobań , wszyscy na poziomie).

Co do odczuć!

Mam, chociaż dawno nie jeździłem, Atomic 9.20 ( właśnie taka gigantka dla ludu z 2002 roku) i z perspektywy czasu to jedna z najfajniejszy nart na jakich jeździłem. Oczywiście to "staroć" większy niż Twoje oczekiwania, ale wniosek z moich wypocin chciałbym wysunąć taki , że ważniejszy jest rodzaj nart i ich stan techniczny, niż rocznik i producent. Pamiętaj długość gigantki mniej więcej ( bardziej więcej) twój wzrost.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku, pozwolę się podpiąć pod ten.

Jestem obecnie na etapie wymiany nart. Może zacznę od magicznego dekalogu plus :laughing::

1. Płeć - M

2. Wiek - 36

3. Waga - ok. 70kg

4. Wzrost - 175

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, (różnie, ciężko wyciągnąć jakąś średnią ale staram się zaliczyć tygodniowy wypad plus weekendowe/jednodniowe wypady, ogólnie ile się da)

6. Moje umiejętności określam na - według rankingu Forum to 6

7. Moje buty to - Nordica Speedmachine 10

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elan Speedwave 14

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - po stoku ze sporadycznymi wyskokami poza trasę, w większości rekreacyjnie aczkolwiek lubię czasem "odkręcić manetkę", uwielbiam wycinać łuki o różnej długości ale od czasu do czasu kusi mnie pojechać śmigiem (niestety mocno kulejącym)

10. Upatrzyłem sobie narty - kilka typów: Elan Amphibio Waveflex 14 Fusion, Atomic Redster XTi, Salomon X-Max XT 12 - ale zaznaczam, że żadna z powyższych nie jest faworyzowana.

11. Mój budżet na narty to około - liczę się z wydatkiem 2-2,5 tyś.

Uzupełniając powyższe. Jeżdżę na Speedwave'ach i jeździ mi się na nich świetnie. Narta jak dla mnie na cały dzień. Od porannego sztruksu po popołudniowe muldy. Mogę na nich się poślizgać z dzieckiem jak i pozaiwaniać na zakłądowych mistrzostwach o puchar szefa. I takiej narty szukam. Żebym mógł spędzić na nich cały dzień. To ma być ta główna para nart. W dalszej perspektywie planuję zakup jakiś slalomek ale to na razie odkładam na półkę.

Dane mi było pojeździć na Waveflexach 14. Zakładałem te narty z wielką nadzieją, że będą następcami Speewave'ów... ale się zawiodłem.

I tak od jakiegoś czasu śledzę internety, czytam, oglądam i jak byłem głupi, tak jestem. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się pojeździć na kilku modelach, bo wiem, że nie ma to jak badanie organoleptyczne. Ale chętnie wysłucham narciarzy ode mnie bardziej doświadczonych, co to na nogach nie jedne deski mieli i takich co mają podobne wymagania do moich.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany jak potoczyła się sprawa to będąc w Wiśle przetestowałem:

Atomic Doubledeck GS

Salomon X-Pro

Atomic Nomad Radon

Rossignol Pursuit 18

Fischer RC4 Worldcup RC

Atomic Nomad Tune

Stockl Laser SX

oraz

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,salomon,24-x-kart-max-z12-speed,6752.html

Które okazały się idealne dla mnie, bardzo fajne narty żeby powariować, dają ogromną ilość frajdy na przygotowanych trasach rano jak i na "zmęczonych" trasach wieczorem, na prawdę mi podpasowała, świetnie oddaje moc i już nie mogę się doczekać jak ruszę w nich na podbój Val di Sole.

Bardzo podobne wrażenia z jazdy dały mi również wymienione wyżej Stockl Laser SX, jednak są one dużo cięższe od Salomonów i sporo droższe, ale na pewno warte pojeżdzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...