Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty i buty dla wysokiej osoby


buli95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Planuję zakup nart i butów, jednakże moja ograniczona wiedza w tej dziedzinie skutecznie mi to utrudnia :) Z tego powodu proszę o pomoc bardziej zaawansowanych użytkowników.

1. Płeć - M

2. Wiek - 20

3. Waga - ~90

4. Wzrost - 194 cm

5. Na nartach jeżdżę od 8-10 sezonów, ( ~10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

7. Moje buty to - poszukuję także butów, dł. stopy 29 cm, flex 80-100

8. Preferuję styl jazdy - średnim-dużym skrętem, gdy dostanę się na stok jeżdżę non-stop góra-dół do utraty sił :D preferuję jazdę na stokach

9. Mój budżet na narty to około - chciałbym się wyrobić w 1500 zł za zestaw (narty+buty)

Wiem, że butów nie da rady wybrać przez internet dlatego w najblizszym czasie planuję znaleźć coś w sklepie narciarskim. Byłoby o wiele łatwiej, gdybym miał jakieś wskazówki co do producenta, modelu oraz ile z budżetu przeznaczyć na narty, a ile na buty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności kup dobrze dopasowane buty. Producent obojętny. Flex 100-120. Wydasz pewnie koło 1000 zł. Resztę przeznacz na wypożyczanie nart. Jak znajdziesz takie, na których ci się dobrze jeździ, to je kup w przyszłym roku. Długość pewnie 180-190 cm. Profil gigantowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności kup dobrze dopasowane buty. Producent obojętny. Flex 100-120. Wydasz pewnie koło 1000 zł. Resztę przeznacz na wypożyczanie nart. Jak znajdziesz takie, na których ci się dobrze jeździ, to je kup w przyszłym roku. Długość pewnie 180-190 cm. Profil gigantowy.

A gdzie można kupić narty 190 cm? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o takich butach: http://www.snowshop.pl/buty-narciarskie-tecnica-mach1-90-2015-czarnyczerwony

Mierzyłem je i rozmiar 290 byłby ok.

I narty K2: http://allegro.pl/narty-k2-amp-rictor-90xti-13-14-184-cm-nr660-i5850444054.html

Czy może znalazłoby się coś lepszego w tej cenie?

Edit: http://allegro.pl/narty-fischer-progressor-800-rs10-2015-175cm-i5855134267.html może to? Jak pisałem, interesuje mnie głównie jazda na wyznaczonej trasie ;)

Edytowane przez buli95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: http://allegro.pl/narty-fischer-progressor-800-rs10-2015-175cm-i5855134267.html może to? Jak pisałem, interesuje mnie głównie jazda na wyznaczonej trasie ;)

Stąd dojdą nasmarowane, przygotowane i jeszcze na pół litra zostanie ;)

http://trojansport.pl/narty-fischer-progressor-800-black-2015-rs-11-powerrail.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam podobne warunki fizyczne do Ciebie.

Gdybym miał Ci poradzić, to nie napinałbym się na kupno nart. Może zainwestuj w dobre buty, a za to co zostanie wypożycz kilka par nart i przetestuj je na stoku? Tylko sugestia. Wybierzesz rozwiązanie najlepsze dla Ciebie. Dobre allaroun'y/allmountain'y powinny dać Ci trochę frajdy z jazdy. Polecam kilka minut na zakładce "Sprzęt", NTN i strony z testów. Dowiesz się tam wiele ciekawych rzeczy o typach nart. I już nie będziesz musiał pytać innych :) Długość nart - najdłuższe jakie produkują z danego rodzaju, lub oczko niżej. Oprócz allaround'ów/allmontain'ów możesz wypożyczyć sobie krótkie, mocno taliowane narty: Salomon X-kart, Atomic d2 xt... świetna zabawa dla każdego, nawet dla tak wysokiej osoby jak my.

Narty gigantowe, sportowe będą miały sens, jeśli będziesz jeździł na nich tak jak się powinno - na krawędziach.

Jeśli chodzi o same buty, to patrz bardzo na ruchy pięty w bucie... zresztą info o tym znajdziesz w kilku miejscach w sieci i na forum. Te, o których pisałeś wydają się ok, jeśli oczywiście są wygodne dla Ciebie.

Pozdrawiam

M

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem już buty: ROSSIGNOL ALLTRACK 90 290

Niedługo szykuje mi się dosyć długi wyjazd i wypożyczenie nart kosztowałoby ponad 3 stówy (co już jest ~1/3 kosztu zakupu nart). Z tego powodu chciałbym coś jednak wybrać. Znalazłem 3 ciekawe oferty:

Fischer Progressor 800 dł.175 (nowe)

Volkl RTM 80 dł.176 (używane)

K2 AMP Rictor 90Xti dł.184 (używane)

Wszystkie są zbliżone cenowo.

Wiem, że ciężko ocenić na sucho i wypadałoby przejechać się na każdej z nich, ale po zakupie butów napaliłem się na posiadanie własnego sprzętu i nie mam ochoty na wypożyczanie :D

Osobiście stawiałbym na Fischery z racji tego, że są przystosowane głównie do jazdy po przygotowanym stoku, co planuję robić. Chociaż te K2 kuszą długością.

Chętnie wysłucham każdej rady i z góry za nie dziękuję :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez buli95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...