Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie o dobór nart.


MaciejS

Rekomendowane odpowiedzi

Płeć - M

Wiek - 33

Waga - 78

Wzrost - 176

Umiejętności - 6

Jeżdżę już około kilkanaście sezonów około 5 dni w roku.

Ostatnie dwa sezony jeździłem na Rossignol Axium 158 cm jednak narty te są dla mnie za krótkie. Szukam nart na dobrze przygotowane trasy ale też takie, które poradzą sobie na nieco zużytym śniegu, mokrym, ciężkim śniegu. Lubię szybką jazdę ale też krótkie skręty. Czy np. Volkl Racetiger RC będzie dobrym wyborem? Może polecacie jakiś konkretny model dla powyższych uwag i parametrów? Myślę o używanym sprzęcie do 400PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre w miarę ,nowe (do 7 lat) buty masz? Pięć dni w sezonie na nartach to w moim przypadku byłby brak postępów ,ale ja to ,,dziadzio'' juz jestem i potrzebuje średnio 15 wyjazdóww sezonie żeby całkiem się nie uwstecznić.Za 400 zł nie kupisz dobrych nart, mnie serwis raz w sezonie kosztuje 100zł. Moim zdaniem 1000zł powinno ci wystarczyc na używane narty dobrej marki a nawet nowe z wyprzedaży ,jak jeszcze gdzieś są takowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uniwersalne narty to z grupy AM ,szersze pod butem (80-90mm) i dłuższe +-5cm od wzrostu, czyli dla ciebie 170-180cm. Szacunek za te 100km , moja norma dzienna to 20-30km . Co młody ,to młody.Może ktoś doradzi konkretny model w niskiej cenie.Jak dla mnie 400zł to na porządne narty za mało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100km dziennie? Ale dojazd pod wyciąg i orczyki sie nie liczą :)

Nie wiem skąd te setkę wyciągnąłeś. Ja kiedys zrobiłam pod 70 naprawde ostro doginając... I mając do dyspozycji szybkie wyciągi a nie te trupy z Kasprowego. I pusty stok a nie cieletnik białczański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100km za 7.5 godziny :stupid: wsadź to między bajki! tak jak dobre narty za 400zł :biggrin:

PS. 100km ale w górę i dół (tam i z powrotem)! albo jak pisze zuu z dojazdem pod wyciągi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km w ciagu dnia

więc wyliczam srednia trasa w Szczyrku ma 2km wiec musialbyś zjechać 50 razy .50 razy 10 minut = 500 minut.... to jest czas wyjazdu do góry powiedzmy 7 minut i 3 minuty na zjazd.500 minut do jest 8 godziny... W Alpach mozna spokojnie zrobić od 40 -60 gdzie maja super warunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossignol 9 sti oversize a tigershark 10 2012

Witam . Mam prośbę czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć coś na temat doboru nart.

Wzrost 188

Waga 90

Wiek 44-wysportowane raczej

Umiejętności 6

Dni na stoku od 4 lat ok 20 /sezon -alpy dolomity i Polska

Narty Rossignol 9 sti oversize 173cm chyba 2006 lub 2007

Buty head 115lub 120

Preferencje średni i długi skręt na krawędziach/bez ześlizgu/ niekoniecznie wolno

Zastanawiam się nad kupnem tigershark 10 z 2012 roku bo obecna narta poza trasą troszkę trudna bo wąska pod butem acz bardzo fajnie na trasie.Jesli mi doradzicie mogę mieć dwie pary desek tylko nie wiem czy różnią się one aż na tyle żeby odczuć poprawę poza trasą. Dzięki za pomoc. Łukasz

Edytowane przez LUK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
100km za 7.5 godziny :stupid: wsadź to między bajki! ......

Co się Jasiek jeżysz :wink:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16228-Ile-kosztuje-jazda-na-nartach-Taka-ciekawostka...?p=161169&viewfull=1#post161169

Znam tego jegomościa osobiście i w jego przypadku to jest baaaaardzo realne.

Mój "rekord" to trochę ponad 70km, ale nóg to już nie czułem, cóż SKS.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są tutaj lepsi zawodnicy :D Jeśli ktoś chcę wykorzystać czas na maksa, do tego na co dzień czynnie uprawia sport (biegam i uprawiam crossfit) to nie widzę problemu by robić około 100 km. 70 km to na kacu się robiło ;)

Z nartami stanęło na tym modelu: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,nordica,transfire-78-ca-evo-ct,6111.html

Ktoś miał do czynienia z tą nartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...