Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart- pomozcie


Pawel086

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem tego forum. Chciałem wkoncu kupic narty bo jezdze srednio 4-5 razy do roku i zal mi poprostu non stop wypozyczac raczej slabe narty z wypozyczalni. Ostatnio bylem w Szczyrku , a teraz wybieram sie do Białki na 3 dni i chcialbym juz jezdzic na swoim sprzecie . NA nartach jezdze juz okolo 15 lat lecz po stokach tak naprawde to moze z 8 lat , lecz dawniej bylo to 3-4 wyjazdy jedniowe na pare godzin na stok . Narty chciałbym kupic uzywane tak do 700 - 800 plus do tego nowe buty czy taka konfiguracja bedzie dobra i gdzie to kupic? Moze jest ktos w stanie polecic jakis naprawde dobry serwis w okolicach Krakowa , Katowic badz Oswiecimia badz moze wy mi doradzicie jakis konkretny sprzet

1. Płeć - Meżczyzna

2. Wiek - 29

3. Waga - okolo 81

4. Wzrost - 175

5. Na nartach jeżdżę od ...15. sezonów, ( .....4 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ... 5-6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - buty z wypozyczalni

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - narty z wypozyczalni

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - z reguły jezdze uniwarsalnie jak mi sie widzi waska badz szeroko po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Ostatnio np dobrze jezdziło mi sie na jakis nartach rossignol pro cos tam ... nie pamietam . W Szczyrku mialem z kolei Atomic 160 cm i srednio , w nastepny dzien zabralem 150 cm tez Atomic i bylo juz znacznie lepiej .

11. Mój budżet na narty to około 700-800 zł plus buty nowe w rozsadnej cenie

Bardzo prosze o podanie jakis dobrych modeli nart i wiazan lub jakiegoś dobrego serwisu/sklepu z okolic Krakowa,Katowic, Oswięcimia , Chrzanowa Bede wdzieczny , dziekuje

http://allegro.pl/narty-fischer-rc4-worldcup-sc-155-cm-rok-2014-i5919035518.html

moze coś takiego ? kompletnie sie nie znam co jest dobre a co nie

Edytowane przez Pawel086
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ktorys z tych konkretnych 2 modeli po zdjeciach i za ta cene ??

http://olx.pl/oferta/narty-fischer-okazja-CID767-ID8LBTP.html#c8a6f0b7e7

http://olx.pl/oferta/narty-fischer-motive-xtr-155-165-prawie-nowe-CID767-ID8D4oL.html#c8a6f0b7e7

Druga to oferta chyba od babki co zajmuje sie zawodowo sprzedaza nart ? co o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

10. Upatrzyłem sobie narty - Ostatnio np dobrze jezdziło mi sie na jakis nartach rossignol pro cos tam ... nie pamietam . W Szczyrku mialem z kolei Atomic 160 cm i srednio , w nastepny dzien zabralem 150 cm tez Atomic i bylo juz znacznie lepiej .

Konkretne narty doradził ci Jasiek. No ,ale nie wiem, bo skoro chłop 80kg woli jeżdzic na nartach 150cm niż na 160cm ,to może jeszcze krótsze potrzebujesz:biggrin: (130cm np.:tongue:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dlugie by byly na moj wzrost ? wiecej o 20 cm niz te ktore biore z wypozyczalni ?:) Oglądałes ten konkretny model ze mzoesz polecic ?

Nie obawiaj się dłuższej narty. Ja mam 179 wzrostu i deski 176 z promieniem skrętu 14-15m. Jak wjedziesz na lodowisko to zrozumiesz. A taki promień jak w deskach proponowanych przez Jaśka pozwoli na pomykanie krótszym skrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, że narta dłuższa na lodzie trzyma jednak lepiej niż za krótka. Mówimy oczywiście o jeździe rekreacyjnej.:smile:

Nie zawsze! Gdyby tak było, hokejści jeżdziliby na długich jak panczeny łyzwach.

Nie wszystko zależy jednak od długości. Liczy się też grubość, zakrzywienie, kształt :smile: To podgladanie natury ( szeroko rozumiana fizyka!), która daje nam gotowe rozwiązania. Bo oprócz długosci przylegania, liczy nacisk jednostkowy na podłoże który skutkuje wcięciem w lód. Dlatego panczeny służą do jazdy szybkiej, hokejówy do sprytnej, narty długie do zjazdu a slalomowe do kręcenia na tyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze! Gdyby tak było, hokejści jeżdziliby na długich jak panczeny łyzwach.

Nie wszystko zależy jednak od długości. Liczy się też grubość, zakrzywienie, kształt :smile: To podgladanie natury ( szeroko rozumiana fizyka!), która daje nam gotowe rozwiązania. Bo oprócz długosci przylegania, liczy nacisk jednostkowy na podłoże który skutkuje wcięciem w lód. Dlatego panczeny służą do jazdy szybkiej, hokejówy do sprytnej, narty długie do zjazdu a slalomowe do kręcenia na tyczkach.

Masz rację, jednak nie każdy kupuje narty WC ze sportowymi krawędziami. W przypadku sklepowych nart o średniej twardości czy nartach bez rdzenia drewnianego to jednak długość ma wpływ na trzymanie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...