Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wieczór w Szczyrkowskim


Rekomendowane odpowiedzi

Leitner namówił mnie na wieczorną jazdę,więc się wybrałem dziś po pracy do SON.Tak więc znowu cegła na gaz,fullwypasówka i po ok. pół godziny jazdy melduję się pod Golgotą.Chwilę później,po wygramoleniu,dostrzegam Marcina - Leitnera i się zgadujemy.Ja muszę się udać do kasy po karnet i tu niespodzianka.Raczej niefajna.Otóż nie ma już żadnego karnetu wieczornego.Można wziąć 3 lub 4 godzinki.Ponieważ jest 16.40,a stacja działa do 20.00,biorę trzy.Jeszcze chyba w zeszłym roku był karnet wieczorny za 30 zł,albo 35 - nie pamiętam.Teraz musiałem dać 5 dych za 3 i jeszcze dychę za parking.Trochę drogo to wychodzi... Spojrzenie na stok i ruszamy! Kiedy przyjechałem,po stoku jeździły aż 4 ratraki! Nic dziwnego,że im szybko to idzie.

P1080254.jpg

Już przy pierwszym spojrzeniu widać tu i ówdzie nieciekawe kolory,ale kiedy ruszamy na trasę,nie jest tak źle.Dla początkujących narciarzy warunki trudne,ale dla bardziej doświadczonych,w zależności od upodobań,nawet dobre.Były w kilku miejscach drobne przetarcia,ale łatwe do wyminięcia.na stoku,mimo ratrakowania,niezbyt równo,ale mi to nie przeszkadza.Za to spodobała mi się spora ilość świeżego,miękkiego śniegu,mimo,że to był taki nieco hamujący.

P1080257.jpg

P1080258.jpg

P1080259.jpg

P1080263.jpg

Po kilku zjazdach,ruszamy na Suche.Tutaj jakby mniej kopnego śniegu i bardziej twardo.Na pewno warunki dla słabszych narciarzy lepsze,ale mi się też podobają.Gorzej po orczykami,zarówno pod Golgotą,jak i tutaj.Rozryte tory sprawiają sporo trudności i niektórzy się wywracają.Później,kiedy wróciliśmy na Golgotę,miałem wrażenie,że je trochę poprawili.

P1080264.jpg

P1080266.jpg

P1080270.jpg

P1080271.jpg

P1080272.jpg

Jeszcze wspomnę o frekwencji,bo ta była minimalna.Do wyciągów wchodziliśmy na bieżąco.Na trasach nie było też tłoku,można było poszaleć.Do samego końca z przyjemnością! Ten świeży opad wyraźnie poprawił warunki,choć nie wiem na jak długo.myślę,że przynajmniej jutro z rana może być zarąbiście!A jak wyjdzie słoneczko,to można i na leżaczkach się poopalać.

P1080268.jpg

Trzy godzinki szybko zleciały i musiałem się zwijać.Dzięki Marcin za wspólne nartowanie i że mnie wyciągnąłeś.Warto było!Do następnego!

P1080277.jpg

Pozdrawiam,Johnny

P1080254.jpg.498cbab0d33a18cf6fae14f2f9979390.jpg

P1080257.jpg.90094dbc2c8abca5ed2e0b93d747462a.jpg

P1080258.jpg.e9e9a40a1c117a6497b1284547e6d6dc.jpg

P1080259.jpg.f60b8870c0da4c7efdb4e95e2e1fd0b3.jpg

P1080263.jpg.e3bf477996f3c26823e88b4e5d92b5fc.jpg

P1080264.jpg.e6a0f2c6b2058a892410e4326d1f631c.jpg

P1080266.jpg.76d1578c20221284a46652abcee8cc5b.jpg

P1080270.jpg.f5d8d9e4bacb10bbe67a23e45e50f539.jpg

P1080271.jpg.0b7ca76b375b2ad11fbdfabd7faf8306.jpg

P1080272.jpg.5cc3552cb4e5b1c0e724ffd909a95719.jpg

P1080268.jpg.7d3915016d9f61813c702fcdb5408e9c.jpg

P1080277.jpg.f0436cae64bd188f4583ed56e5738498.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mimo ratrakowania,niezbyt równo,ale mi to nie przeszkadza...

Po kilku zjazdach,ruszamy na Suche.Tutaj jakby mniej kopnego śniegu i bardziej twardo.Na pewno warunki dla słabszych narciarzy lepsze,ale mi się też podobają...

Maćku, a jakie warunki Ci się nie podobają? :biggrin:

Przecież Tobie, to nawet po ostatnich płatach śniegu na Pilsku się jeździ bardzo dobrze :happy:

Cóż? tak to jest, jeśli jest się nartoholikiem... :cheerful:

Dzięki za, jak zwykle, super relację. Uporządkowaną i konkretną - zdjęcia pierwsza klasa.

Mi najbardziej spodobało się, to z leżakami...

...wywołało we mnie tęsknotę za jedynym słusznym kierunkiem i prawdziwą narciarską przygodą!

:applause:

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po kilku zjazdach,ruszamy na Suche.Tutaj jakby mniej kopnego śniegu i bardziej twardo.Na pewno warunki dla słabszych narciarzy lepsze,ale mi się też podobają.Gorzej po orczykami,zarówno pod Golgotą,jak i tutaj.Rozryte tory sprawiają sporo trudności i niektórzy się wywracają.Później,kiedy wróciliśmy na Golgotę,miałem wrażenie,że je trochę poprawili.

...

Właśnie wciąż od lat kuleje ten temat w Szczyrkowskim :rolleyes:: nie mogliby trochę ten teren wyrównać i bardziej przyłożyć się do przygotowania śniegu, przecież nie chodzi tylko o to, żeby łopatami poprzerzucać trochę z jednego miejsca w drugie :tongue:

Niektóre wyjazdy przy gorszych warunkach to wprost prawdziwa walka o przetrwanie :redface: szczególnie, że niższe osoby momentami wprost wiszą na orczyku :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, a jakie warunki Ci się nie podobają? :

Już mówię:

-kamienie

-gruz

-asfalt

-beton

-korzenie

Dopuszczalne są:

-trawa (to prawie jak igielit)

-liście

-borowiny

-ściółka leśna

-ewentualnie kałuże lub niewielkie błotko,o ile nie ma w nim kamieni.

:biggrin: :biggrin: :crazy: :laughing: :wink:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wciąż od lat kuleje ten temat w Szczyrkowskim :rolleyes:: nie mogliby trochę ten teren wyrównać i bardziej przyłożyć się do przygotowania śniegu, przecież nie chodzi tylko o to, żeby łopatami poprzerzucać trochę z jednego miejsca w drugie :tongue:

Niektóre wyjazdy przy gorszych warunkach to wprost prawdziwa walka o przetrwanie :redface: szczególnie, że niższe osoby momentami wprost wiszą na orczyku :stupid:

Też nie mogę się nadziwić,że do tej pory nie potrafią zadbać o te tory.To na pewno skutecznie odstrasza część potencjalnych klientów. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jak to jest z tym Gopassem w koncu,czy on dziala w tym Szczyrku w koncu,bo jakos przegapilem info o tym,ja zamowilem sobie przez neta karnet przyszedl juz mi do domu,ale jeszcze nie jezdzilem nigdzie,czy np jak pojade na Son czy Cos to na ten karnet naladuja mi np jazde na 1 czy 2 dni,czy musze normlanie kupowac w kasie oddzielny jak co roku to robilem,choc w tamtym juz byly jakies inne z tego co pamietam :) Bo ty masz calosezonowy przeciez i jak to wyglada :0 bede wdzieczny za info :) Leinter ty tez masz Gopassa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jak to jest z tym Gopassem w koncu,czy on dziala w tym Szczyrku w koncu,bo jakos przegapilem info o tym,ja zamowilem sobie przez neta karnet przyszedl juz mi do domu,ale jeszcze nie jezdzilem nigdzie,czy np jak pojade na Son czy Cos to na ten karnet naladuja mi np jazde na 1 czy 2 dni,czy musze normlanie kupowac w kasie oddzielny jak co roku to robilem,choc w tamtym juz byly jakies inne z tego co pamietam :) Bo ty masz calosezonowy przeciez i jak to wyglada :0 bede wdzieczny za info :) Leinter ty tez masz Gopassa?

Gopass nie działa jeszcze w Szczyrku,bo Słowacy mają u siebie inny system.Ponoć ten w Szczyrku ma być dostosowany na przyszły sezon do Gopassa i wtedy będzie można. :cheerful: Na razie karnet musisz kupić w kasie - niestety.

PS.Karnety w Szczyrku wyglądają identycznie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...