Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle Julbo Zebra Light


MajorSki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was posiada, lub testował gogle Julbo z szybkami fotochromatycznymi Zebra (S2-S4) lub Zebra Light? (S1-S3).

Chwalą się, że zmieniają się w 22s co jest dosyć dobrym wynikiem. W sumie to bardziej interesowałby mnie model Zebra Light.

Znalazłem tylko opinie na portalach zagranicznych związanych z skiturami/freeridem i opinie były pozytywne (backcountry, wildsnow, teton).

Ewentualnie zastanawiam się nad modelem Wed'ze Land 700 z Decathlonu też niby S1-S3, ale nie podają czasu, przykładając w sklepie do innych szybek to raczej wyglądało jakby było S1/S2 coś pomiędzy.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam Julbo Zebra S2-S4 od dwóch sezonów. Bardzo przyjemne szkiełka. Zachowują się bdb w szerokim zakresie oświetlenia. Nie mierzyłam im prędkości ściemniania (jak? :)) ale nigdy nie odczułam rażenia od promieni słonecznych (a pełną lampę w Dolomitach i w Alpach miałam, a oczy mam dosyć wrażliwe na słońce). Jeśli już coś, to w drugą stronę - przy kiepskiej widoczności (mały kontrast) trzeba by wymienić na zerówki albo pomarańczowe.

Gogle są fajne bo są zrobione z elastycznego tworzywa więc nie pękną jeśli się je przypadkowo zgniecie. Nie parują (póki co). Podsumowując, mogę polecić. Z modelem Light nie miałam styczności.

Pozdrawiam,

Teresa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki Teresa za informacje :)

Kiepsko znaleźć coś więcej, a w ostatnich 2 tygodniach trochę potestowałem, więc może ktoś uzna te informacje/doświadczenia za pożyteczne :)

2 tygodnie temu testowałem na Chopoku gogle fotochromowe: Wed'ze Land 700 S1-S3 oraz udało się kupić żonie promocyjnie Julbo Vesta z szybką Zebra Light S1-S3 model 2012/2013.

W ten weekend (przedłużony :P - 4dniówka) testowałem w Tatrach 2 dni totalna lampa, 1 dzień początek pochmurno potem lampa i 1 dzień pochmurno/wiatr/śnieg gogle Julbo Aerospace też z szybką Zebra Light S1-S3 model 2015/2016.

Tak prezentuje się zakres szybek Julbo - Cameleon, SnowTiger, Zebra i Zebra Light

Julbo.jpg

Fotki gogli w półcieniu/pokój - rozjaśnione szybki:

1. Julbo Vesta Zebra Light żony 12/13

20160311_152312_HDR2.jpg

2. Wed'ze Land 700

20160312_185735.jpg

3. Julbo Aerospace Zebra Light 15/16

20160322_172810.jpg

Fotki gogli w pełnym słońcu:

1. Julbo Vesta Zebra Light żony 12/13

20160311_152306_HDR.jpg

2. Wed'ze Land 700

20160311_152339.jpg

3. Julbo Aerospace Zebra Light 15/16

DSC00302.JPG

DSC00214.JPG

Nie porównywałem do innych gogli Uvex, Brenda, Smith itp. w mojej opinii szybki Zebra Light są genialne! szczególnie do backcountry, w pełnym słońcu nie były może bardzo ciemne (trochę jaśniejsze od moich okularów Cat. 4), ale w słońcu na śniegu nie raziły, można było swobodnie użytkować, przy ograniczonej widoczności lub w lesie dużo jaśniej, zmiana następowała bardzo płynnie i szybko jest niezauważalna. Zebra Light ma dużo większy zakres w stosunku do Land 700, tz. są dużo jaśniejsze, a w pełnym słońcu dużo ciemniejsze (nie widać oczu, na zdjęciu Land 700 delikatnie widać). Na pewno jak będę wymieniał okulary w przyszłości to kupie Julbo z szybką Cameleon :). Oczywiście każdy ma inne priorytety i ocenia w kategorii cena/jakość. Jeżeli wytrzymają 4-5 lat to uważam za bardzo udany zakup, do zestawu załączony jest solidny pokrowiec, warto z niego korzystać jeżeli kupujemy już gogle tej klasy. Acha nie jest to test sponsorowany, tylko prywatny użytkowy :P:)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce Aerospace z szybką Zebra Light nie jest dostępne.

Cena za granicą waha się między 150-170e, znalazłem za 99e w sklepie internetowym w Estonii, ale zależało mi na czasie aby zabrać je w Tatry, dlatego kupiłem w Czechach za 3299kc + przesyłka gratis - dotarły rzutem na taśmę :). Oczywiście ja chciałem model Aerospace ze względu na uchylną szybkę + możliwość montażu daszku, aby używać na podejściach. Zaczepy może nie działają tak płynnie, szczególnie w grubszych rękawicach może być problem z otwarciem/zamknięciem.

Z tego co się zorientowałem to w Polsce z szybką Zebra Light są dostępne modele: Orbiter, Bang Next i damska Vesta w cenach 350-400zł. Czasami trafiają się okazje i można wyrwać taniej :)

Jestem raczej osobą, która kupuje produkty tańsze - średniej klasy. Ale jeżeli wiem/podejrzewam, że jakiś produkt zmieni moje bezpieczeństwo, komfort i przyjemność użytkowania to jestem w stanie dołożyć i kupić coś droższego (np. buty TLT6, wejście w system TLT, plecak lawinowy, kurtka puchowa itp).

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce Aerospace z szybką Zebra Light nie jest dostępne.

Cena za granicą waha się między 150-170e, znalazłem za 99e w sklepie internetowym w Estonii, ale zależało mi na czasie aby zabrać je w Tatry, dlatego kupiłem w Czechach za 3299kc + przesyłka gratis - dotarły rzutem na taśmę :). Oczywiście ja chciałem model Aerospace ze względu na uchylną szybkę + możliwość montażu daszku, aby używać na podejściach. Zaczepy może nie działają tak płynnie, szczególnie w grubszych rękawicach może być problem z otwarciem/zamknięciem.

Z tego co się zorientowałem to w Polsce z szybką Zebra Light są dostępne modele: Orbiter, Bang Next i damska Vesta w cenach 350-400zł. Czasami trafiają się okazje i można wyrwać taniej :)

Jestem raczej osobą, która kupuje produkty tańsze - średniej klasy. Ale jeżeli wiem/podejrzewam, że jakiś produkt zmieni moje bezpieczeństwo, komfort i przyjemność użytkowania to jestem w stanie dołożyć i kupić coś droższego (np. buty TLT6, wejście w system TLT, plecak lawinowy, kurtka puchowa itp).

Pozdrawiam

Tomek

Co to "uchylna szybka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hej

Jeżeli pytasz czy można wstawić szkło korekcyjne jako jedną szybę do googli to nie kojażę musiałbyś pytać dystrybutora (HimalSport) albo pisać do centrali.

Natomiast mają wersje OverTheGlasses:

https://www.julbo.com/en/14/products/goggles/sfamily/over-the-glasses-otg_253.html?_ga=1.190463723.1959375123.1475757004

 

Wersja z szybką Zebra Light to np. Titan (to jest praktycznie to samo co Aerospace tylko bez uchylnej szybki)

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...