Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kasprowy - PKL - TPN


Tytus Atomicus

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu, to jest (chyba) zgodne z prawem, jeśli mieszkańcy Zakopca płacą podatki i część tych podatków idzie na TPN (podobnie jest w Wa-wie z biletami komunikacji).

A czy przypadkiem TPN nie jest finansowany z budzetu centralnego?

Wtedy wchodzi w gre czesc moich podatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj popyt/podaż kształtuje cenę...... do Ischgl jest z Polski 1000km ...... ja nie pojechałem przez dwa tygodnie na kasprowy bo nie było miejsc online ani na sobotę ani na niedzielę przed godziną 11 rano ....

A ja kupiłem bilet na pierwszy wagon, jadąc w autobusie, przez telefon, o 19:00 dnia poprzedniego :cool::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca związane z tematem, ale z tytułem jak najbardziej.

Co sądzicie o tym?

"W ostatnich latach były sezony, w których kolejka krzesełkowa w Kotle Goryczkowym w ogóle nie ruszyła albo działała zaledwie przez kilka tygodni. I na to PKL ma sposób - rzucając propozycję sztucznego naśnieżania w rejonie rezerwatu. Tyle że w praktyce takie rozwiązanie oznaczałoby wyłączenie tego obszaru z ochrony w ramach TPN."

Czy Kocioł Goryczkowy jest w rezerwacie?

Zobaczymy czy rzeczywiście coś się zmieni.

http://m.krakow.wyborcza.pl/krakow/1,106511,19778423,przyroda-nie-wytrzyma-takiej-zmiany-komentarz.html

PS Obawiam się trochę o merytoryczną dyskusję bez polityki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu - przyjrzalem sie biletom jednorazowym na krzeselko 'Goryczkowa/Gasienicowa', i one tez zawieraja oplate parkowa.

Czyli kupujac powiedzmy 4 bilety placimy czterokrotnie za bilet wstepu (i do tego to co na dole przy wyjsciu z Kuznic, albo w bilecie wjazdowym kolejka na Kasprowy).

Imho - niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj popyt/podaż kształtuje cenę...... do Ischgl jest z Polski 1000km ...... ja nie pojechałem przez dwa tygodnie na kasprowy bo nie było miejsc online ani na sobotę ani na niedzielę przed godziną 11 rano ....

Tiaa... tylko po kiego grzyba kupować online? Przykładowo w sobotę było tak:

8.00 wyjście z kwatery

8.10 melduję się w Kuźnicach pod kasą

8.20 startuję wagonem na górę

No, ale kolejki Paanie... :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzalem sie biletom na pojedyncze wjazdy krzeselkiem na Goryczkowej.

Zawieraja 'oplate za udostepnienie obszaru TPN'. Wyglada na to, ze kupujac pojedyncze bilety na 'krzeselko' tez po raz kolejny placimy oplate parkowa.

Przy 4 biletach - czterokrotny bilet wstepu do TPN. Plus oczywiscie to co placimy przy wyjsciu z Kuznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - czy mi sie wydaje, czy w ubieglym, 2015 roku placac za dzienny lub dwudniowy skipass mozna bylo wielokrotnie (w ciagu dnia) korzystac z kolejki na Kasprowy?

Obecnie nie widze takich biletow.

W tamtym sezonie było to wliczone w skipass za 135zł, W tym sezonie obejmuje to skipass (no limit) za 149zł... Tylko przez krótki czas tej zimy można było swobodnie zjechać do Kuźnic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...