Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Technika/styl zawodników USA.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio w łapy wpadły mi nagrania z YOG 2016. W oczy rzucił się niejaki River Radamus (USA) - młody, obiecujący chłopak, rządził podczas olimpiady. Szczególnie na tle innych zawodników, wyróżniał się techniką, a raczej specyficznym stylem w GS.

- 2:00 i 4:18.

Pierwszy raz ten styl zaobserwowałem u Ted'a L. -

ale myślałem, że jest on charakterystyczny tylko dla tego zawodnika.

Kiedy jednak zobaczyłem Rivera zacząłem się zastanawiać skąd ta specyficzna przypominająca jazdę panczenistów technika, jakby jechali na łyżwach.

Co ciekawe u Lindsey nie widzę tych specyficznych szczegółów

.

Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby się wypowiedzieć ? Czy jest to trend / kierunek w stronę którego będą podążać konkurencje techniczne? Bardzo jestem ciekaw czy moje obserwacje są poprawne, czy może to tylko charakterystyka stoku i uwarunkowania Ted'a i Rivera.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, nie.

Elementy, które Ty wymieniasz występują u wszystkich.

Mi nie tyle chodzi o technikę co o tą specyficzną pracę tułowia, rąk. Jak panczeniści. Pytam bo nie wiem czy są to moje błędne obserwacje, spowodowane brakiem wiedzy nt. techniki, czy są to cechy charakterystyczne tych dwóch zawodników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek, nie.

Elementy, które Ty wymieniasz występują u wszystkich.

Mi nie tyle chodzi o technikę co o tą specyficzną pracę tułowia, rąk. Jak panczeniści. Pytam bo nie wiem czy są to moje błędne obserwacje, spowodowane brakiem wiedzy nt. techniki, czy są to cechy charakterystyczne tych dwóch zawodników ?

A rozumiem. Była już o tym mowa na innym forum. To dość naturalny ruch i nie wiem czy jest on w jakiś sposób wyuczany czy też jest akurat dla tych zawodników naturalny. Musi się wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna - czyli jakiś zawodnik albo trener.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A rozumiem. Była już o tym mowa na innym forum. To dość naturalny ruch i nie wiem czy jest on w jakiś sposób wyuczany czy też jest akurat dla tych zawodników naturalny. Musi się wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna - czyli jakiś zawodnik albo trener.

Pozdrowienia

A widzisz, czyli dobrze zaobserwowałem :)

Jakbyś miał linka do tego innego forum to poproszę.

Zachęcam też do wypowiedzi trenera, zawodnika!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...