Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsza wyprawa na Austrie. Dokąd ?


Krystiank907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Od paru lat jeździliśmy na narty tylko do Polski. Ale po ostatnim roku oraz bardzo kiepskich warunkach stwierdziliśmy ze koniec z tym i pora wyjechać gdzieś za granice, bo może będzie lepiej. I tutaj moje pytanie do ludzi którzy jeżdżą do Austri i troszkę sie orientują w tym temacie. W jakie rejony się kierować najlepiej jakaś konkretna miejscowość. Zupełnie nie znam tych terenów więc nawet nie wiem jak szukać hotelu. Dodam że co roku jeździliśmy na Białkę a wiec oczekiwałbym dłuższych stoków I lepiej przygotowanych. Nasz poziom? Szczerze mówiąc ciężko mi go ocenić na spokojnie robimy wszystkie stoki jakie były większe w okolicach Białki czyli oczekujemy coś na tym bądź wyższym poziomie. 

Kolejne pytanie jak wyglada sprawa z dojazdem do stoków bądź hoteli? co roku wyjeżdżałem  BMW z tylnym napędem ze względu na komfort jazdy lecz nie było ciężkich warunków drogowych w Polsce aby sprawdzić jak faktycznie daje sobie radę po cięższym terenie.Da radę ? 

Chciałbym również sie zapytać o przybliżone koszta karnetów oraz doby hotelowej w przeciętnych warunkach (nie jesteśmy wymagający) a najlepiej gdyby ktoś wiedział ile mniej więcej za apartament dla 6 osób dorosłych 

oraz najważniejsze gdzie szukać noclegów ? 

Z góry dziękuje za odpowiedz oraz pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat który na tym forum był wielokrotnie poruszany.Ponieważ to forum jest odnowione to odnowimy i ten temat.

Zaznaczyć trzeba,że pisać trzeba by było do wieczora albo nawet do rana,bo możliwości są ogromne.

Białka i okolice mają się nijak do Austrii.No może poza infrastrukturą i przygotowaniem na stokach które to  nie odbiega niczym a nawet o wiele przewyższa wiele austriackich ośrodków.

Górki i trasy białczańskie to spacerówki,nie chcę przez to powiedzieć,że w Austrii są same ciężkie i ekstremalnie trudne trasy.

Tu macie wszystkie regiony i ośrodki w Austrii i nie tylko. http://www.bergfex.at/

Noclegi.

Można przez booking czy inne wyszukiwadło.Osobiście kilka razy przez booking rezerwowałem i było zawsze wszystko zgodnie z opisem.

Można też poprzez informację turystyczną w konkretnych ośrodkach czy miejscowościach.

Ceny karnetów są do odczytania rozwijając odpowiednie zakładki na stronach internetowych danego ośrodka.

Ceny noclegów można powiedzieć zaczynają się od 15 euro za osobę/noc,ale to przy większej ilości osób.

Nie będę polecał żadnego z ośrodków .Sami wybierzcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź merytoryczna jak powyżej. Tylko proszę nie  na Austrię i nie  na Białkę. Nawet BMW :).

Na początek polecałbym jakiś mały, blisko położony ośrodek np. Lofer - http://www.skialm-lofer.com/.

Można na jeden dzień wyskoczyć do większego ośrodka  -  Saalbach  czy Kaprun, a przy braku pogody na baseny do Bad Reichenhall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W znakomitej większości ośrodków w Austrii dojazd pod sam stok samochodem z napędem na jedną oś nie stanowi problemu - wszystko jest na bieżąco odśnieżone lub posypane tłuczniem. Ale łańcuchy trzeba zabrać koniecznie (i najlepiej potrenować w domu ich zakładanie), bo jak posypie śniegiem, to przez kilka godzin albo dłużej bez tego się nie ujedzie po stromym. Z mniejszych ośrodków na początek, z dobrym dojazdem, mogę polecić rejon Alpbach (https://www.skijuwel.com/en) niedaleko doliny Zillertal, ale trochę bliżej i karnety trochę tańsze. W szczycie sezonu bywa trochę tłoczniej, ale oczywiście bez porównania z tłumem w Białce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...