Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SALOMON X-MAX kontra ?


mumma

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

długo zwlekałem ze zmianą nart, ale w końcu muszę się za to zabrać. Według specyfikacji na forum najbliżej mi do poziomu 7, jeżdzę z przyjemnością na każdym stoku, lubię muldy, chociaz na czarnych oblodzonych stokach brakuje dyscypliny ciała ;) Jeżdzę od 15 lat, najczęściej Dolomity lub Alpy, około 14 dni podczas sezonu. Do tej pory, przez ostatnie 5 sezonów jeździlem na Elan Magfire 10 fusion 162cm, narta AllMountain, całkiem je lubiłem, ale po spróbowaniu kilku modeli Salomona kilka dni temu, doszedłem do wniosku, że czas na zmianę ;-) Wcześniej na K2 moto race. Przez ostatni sezon miałem na nogach kilka dni Voelkl Sensor 3 168cm, ale nie przypadły mi do gustu.

Najbardziej lubię krótki skręt, śmig, czasem pod koniec dnia dłuższe carvingowe łuki. Raczej interesuje mnie technika i lekkość niż zawrotna prędkość. Tydzień temu zacząłem testowanie różnych modeli spośrod których polubiłem salomon X-Max z sezonu 2015/2016, długość 160cm, przypadła mi do gustu lekkość prowadzenia narty, łatwość wchodzenia w skręt, dynamika wyjścia ze skrętu. Minusem wydaje mi się może być lekkie "telepanie" przodu narty przy twardszym śniegu, lodzie ze względu na ultra lekką konstrukcję. Jeździłem tez na Atomic Edge SL 164cm, też je polubiłem ale przez 2 godziny jazdy, miałem wrażenie, że Salomony dają jednak więcej fun'u przy mniejszym nakładzie sił ;-) Być może musiałbym z nimi dłużej się zgrywać... Próbowałem też salomon X-Pro SX 162cm, ale narta wydała mi się za miękka na krótki skęt, chociaż fajnie się prowadziła na krawędzi. Atomic Redster XT, bodajże z tego sezonu, długość 170cm, też nie mój styl, chociąz super przyczepność przy większych prędkościach i łatwość carvingowania…

Mój wzrost to 173cm i waga to 63kg, także najlepiej się czuję w nartach o długościach 160-165cm. Buty to head Vector 100x.

Przeczytałem większość testów z tego i ubiegłego roku, i póki co pod uwagę biorę pod uwagę te modele. Cena do 400-500€:

SALOMON X-Max z sezonu 2015/2016, dł. 160cm
SALOMON X-Max X10 z sezonu 2016/2017, dł. 162cm
FISCHER Progressor F18 sezon 2015/2016, dł. 160cm
FISCHER Progressor F18 sezon 2016/2017, dł. 160cm
FISCHER Progressor F19 TI sezon 2015/2016, dł. 160cm
FISCHER RC4 THE CURV TI, sezon 2016/2017, dł. 164cm
HEAD SUPERSHAPE i.MAGNUM, sezon 2015/2016, dł. 163cm
HEAD SUPERSHAPE i.RALLY, sezon 2015/2016, dł. 163cm

— HEAD REBELS STR RACE, sezon 2015/2016, dł. 160cm
HEAD WORLDCUP Rebels i.SLR z sezonu 2015/2016, dł. 160cm
czy dwie ostanie pozycje to narty raczej o zawodniczym/ekspreckim charakterze?
Z informacji również wynika, iż nie posiadają Rockera...

Czy orientuje się ktoś, jakie są różnice pomiędzy X-MAX i tegorocznym X-MAX 10? Szata graficzna podoba...

1. M
2. Wiek 31
3. Waga 63kg
4. Wzrost 173cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 15lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7
7. Jakie masz buty ? head Vector, Flex 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Elan Magfire 10 fusion
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? skręt krótki, śmig, umiarkowane prędkości
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? czerwone, muldy, puch, sztruks - głownie Dolomity.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Jazda rekreacyjna chociaż ze sportowym zacięciem, z dopracowywaniem raczej techniki niż uzyskiwaniem gigantowych prędkości ;-)
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? W granicach 14-20 dni na stoku.
13. Możliwości finansowe 400-500EUR

Edytowane przez mumma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...