Narty - skionline.pl
Jump to content

Prośba o pomoc w doborze nart (Progressor F18?)

japawka
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Interesują mnie Progressory F18  (dobre ceny teraz są), biorę też pod uwagę  Fischer RC One 74 , może 73 (i tu pytanie - co lepsze), mam 175 wzrostu, 74 kg wagi, lubię jeździć szybko (ale na pewno nie zawodniczo),  długim skrętem (ale nie zawsze się da), umiejętności - prawie 5/10. Wiek 55, na nartach od paru lat, tydzień w roku mniej więcej. Czy długość 167 wystarczy? 174 wydaje się za wysoko, chociaż gość w sklepie na Stegnach powiedział, że do takiej jazdy i mojej wagi to tak 170+. Polecał mi Volkl Racetigery RC lub Fischery RC One 73 lub 72 oraz Volkl Deacon 74, ale to chyba za mocne dla mnie. Buty mam Salomon XPro 80. W tym roku jeździłem na starych Salomonach Race 24 R , jakiś taki model dla Intersportu, 10 letni, rentalowy o długości 165 i było OK. 

Oczywiście inne propozycje też mile widziane, ale wiadomo, wąż w kieszeni syczy.

Pozdrawiam

Paweł

1. Płeć - M

2. Wiek - 55

3. Waga - 74

4. Wzrost - 175

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( ..7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na prawie 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon XPro 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - 

9. Preferuję styl jazdy (długim skrętem rekreacyjną po przygotowanych stokach, raczej szybko) -

10. Upatrzyłem sobie narty - Progessor F18

11. Mój budżet na narty to około - 1100 - 1300, może więcej trochę

43 minuty temu, japawka napisał:

A jak się mają do f18 RC one 73? Ktore mniej kłapią?

Zainstaluj sobie aplikację na Androida - My Ski Finder. W części Niezależny test narciarski masz wyniki testów wielu desek. 73 nie ma, jest za to 72 i 78. W obu zaobserwowano to, co ja w swoich F18.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By bruner79
      Witam, na sprzedaż posiadam nową sportowa hybrydę blizzarda, narta która pojedzie każdym promieniem skrętu. 175cm i promień 15m, szerokość pod butem 70mm. Wiązania marker 14din. O tych nartach pisał min. T. Kurdziel w ntn. Cena jaka mnie interesuje to 1400 pln. 

• By Arek1982
      Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?

A może trzeba zadać inne pytanie, czy sezon 21/22 w ogóle będzie?? 
    • By JC
      Przygotowania trwały długo, ale już mogę powiedzieć, że jutro odpalam maszynę i ruszam w jedynym słusznym kierunku 😃⛷

• By brachol
      Witam
      Szukam leginsów/kalesonów pod spodnie zewnętrzne na narty zjazdowe. Generalnie mam spodnie gore-tex i pod nie zakładam bieliznę termiczną. Chciałbym kupić coś ciepłego i solidnego. 
      Znalazłem legginsy firmy Icebreaker 260 tech. Ma ktoś takie gacie? Warto kupić czy lepiej szukać czegoś innego? Tanie nie są dlatego szukam opinii.
      pozdrawiam
    • By apia
      Witam,
      jestem bardzo ciekawa doświadczen osób przekraczających granicę austriacką, lub inną, w kraju w którym wymagane są testy. jak to wygląda  wpraktyce?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...