Narty - skionline.pl
Jump to content

dezext

Members
 • Posts

  67
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

dezext's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

80

Reputation

 1. W tym roku miałem rezerwacje na kwaterę, 390Euro na 4 osoby +dodatkowa sofa 2os więc teoretycznie 6osób. Na samym stoku, zapinam narty w narciarni i zjeżdzam do wyciągu. W Polsce dochodzi jeszcze dojazd, trzeba kombinować i się przemieszczać między ośrodkami żeby było jakieś zróżnicowanie, tam z zapartamentu mam dostęp do prawie 300km tras...
 2. Jeżdżę co roku, porównywalnie wychodzi, chyba że ktoś chce hotel 5* we Włoszech to wiadomo ale opcją budżetową do zrobienia.
 3. w środę za parking z dojazdem w dwie strony płaciłem 70zł. Kolejka do kas była dosyć duża, mało kto ogarnia że można kupić też wjazd w Biurze Informacji (tylko tam na godzinę kupimy, mimo że w automacie nie było to normalnie kupiliśmy o 10 na 11:30. Na górze e było dosyć luźno na stokach mimo godziny 12. W piątek pojechaliśmy do Białki mimo godziny 9 już było zapchane więc zrezygnowaliśmy i znowu Jurgów. W sobotę chcieliśmy spróbować od rana Małe Ciche... porażka, ludzi bardzo dużo więc zawrotka ponownie na Jurgów... i tam też zapchane strasznie. Więc wybór padł na Koziniec-SKi Czarna Góra, i tam okazało się że było w miarę mało ludzi i dało się pojeździć. Ogólnie 4 dni na nartach i już wiem że byłem w Polsce na nartach dwa razy, Pierwszy i Ostatni. Tzn już nigdy nie pojade celowo na narty, jedynie turystycznie w góry i jak coś wynajmę sprzęt. Kompletnie nie ma sensu tłuc się przez całą polskę z bagażnikiem dachowym żeby tak marnie pojeździć. W moim przypadku jazda ze Słupska to jest też wyprawa która niestety nie jest tego warta. Na Kasprowym można pojeździć ale inne ośrodki trochę trącają nudą. Podliczyłem cenowo też, mimo że apartament miałem w dobrych pieniądzach (jeszcze zarezerwowany przed otwarciem połowę taniej niż normalnie bo jak sprawdzałem później to już prawie 2x tyle chcieli za niego) wyjazd 5dni (4noce) ze skipasami paliwo itd (4osoby) wyszedł drożej niż narty 7dni we Włoszech Paliwo+apartament+skipassy (wyżywienie do Włoch głównie bierzemy ze sobą).
 4. O godzinie 15:20 rewelacja. Żadnych kamieni, idealna trasa do samego dołu.
 5. Polecam Jurgów, Szymoszkową i dzisiaj na Kasprowym był spokój
 6. Nie byłem nigdy, to moja pierwsza przygoda na Polskich stokach (do tej pory zawsze za granica) dzisiaj ładna pogoda zmieniliśmy destynacje i ruszyliśmy na Kasprowy (od jutra jeszcze lepsza pogoda ale weekend będzie kocioł) mną Kasprowym Warunki dzisiaj super. Do godziny 14 stoki w dobrej kondycji później zaczęło wiać i ludzie pomuldowali trochę stoki ale mimo wszystko wyjeździliśmy się. jutro spróbujemy Małe Ciche i Jurgow a wieczorem Szymoszkowa ( mam nadzieje ze bedzie jak przez ostatnie dni pusto i zupełnie bez kolejek)
 7. Białka to jakaś patologia, pojechaliśmy wczoraj rano, po 2h pakowaliśmy się i uciekaliśmy. Tragedia, ludzi masa, w kolejkach bez totalnie jakichkolwiek obostrzeń sanitarnych. Pojechaliśmy na Jurgów, o wiele lepiej. Dużo mniej ludzi. szymoszkowa po południu znowu pusta, nawet zwracali uwagę o przykrywaniu twarzy za co plusik. Dzisiaj zaczniemy od Małe Ciche.
 8. Dosyć szybko dojechaliśmy do Zakopca ze Słupska dzisiaj, ogarnelismy apartament i stwierdziliśmy ze idziemy na Szymoszkowa i zdziwienie. Trasa świetnie przygotowana a ludzi tyle co nic, zero kolejek do wyciągów, zjazd i odrazu wjazd. Jak na pierwszy dzień dobry start, jutro próbujemy Białkę.
 9. podobno zginął instruktor więc umiejętności raczej powinien mieć spore. Druga kwestia to czy miał kask, większość instruktorów jeździ niestety w czapkach. Dziwią mnie ludzie którzy tak boją się zakładania kasku. Nie wyobrażam sobie jazdy w czapce i okularkach... tak bardzo im kask przeszkadza? byłbym za obowiązkowej jeździe w kasku, niemiałbym nic przeciwko żeby policja na stokach wlepiała mandaty za brak kasku.
 10. Dlaczego nie użył plecaka lawinowego? to jest dla mnie największa zagadka... Skiturowcy z doświadczeniem, dzień wcześniej z powodu złej pogody odbyli szkolenie lawinowe żeby sobie powtórzyć zagrożenia i sposoby ratunku... Dlaczego go nie użył? byli tak zaskoczeni? nie zdążył?
 11. w Tonale mamy trasę 11Km z przewyższeniem coś koło 1800m chyba. Moja ulubiona Europejska trasa jest w pejo 3000, z samej góry 8000m. ze względu na to że jest zawsze pusta, kolejka wwozi na górę około stu narciarzy a kolejna 'dostawa' jest za jakieś 15min. odczekujemy 5 minutek na górze i mamy praktycznie cały stok dla siebie 😍
 12. Hej, był ktoś w Białce może? na kamerach nie do końca widać kolejki, czy ktoś może powiedzieć jaki był ruch? czy w kolejkach taka masakra jak w Szczyrku? Ewentualnie może polecicie coś w okolicach zakopca żeby się wyjeździć a w miarę ominąć nadzwyczajne tłumy?
 13. I co człowiek ma robić... pogodziłem się już że nie uda się pojechać do Włoch ustawiliśmy wyjazd do Zakopca żeby połazić po górach i może ta Białka się otworzy... zadatek wpłacony akurat w terminie w którym możliwe że będą otwarte Włochy... ehhh powalony ten sezon, nic nie można zaplanować bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Chcę powrotu do normalności....
 14. Przepis został zmieniony, mamy 30 dni na przerejestrowanie, w okresie Pandemii mieliśmy 6mcy ale od 1.01.2021 znowu wróciło 30 dni!
 15. ALe tu nie chodzi o to że narciarstwo podnosi ryzyko zakażenia... chodzi o to że jak otworzą stoki ludzie aczną na te stoki jeździć, tak jak ja, z pomorza w góry. Chodzi o przemieszczanie się po Polsce. Otworzą lodowiska bo to jest atrakcja lokalna, nikt z Gdańska nie będzie jechał do Krakowa na łyżwy... o to w tym chodzi....
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...