Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Takie info dla wszystkich, którzy szukają kwater na nadchodzący sezon. Tak jak pisałem ceny karnetów szybują w górę ponad wskaźnikiem inflacyjnym. Tak samo na podstawie tego co szukam na ferie również ceny kwater poszybowały w górę niesamowicie. Szukam kwater w interesujących mnie ośrodkach na luty, no i  trochę mnie wcięło od dwóch dni. Oferty, które otrzymuję są no co najmniej nie za bardzo do przyjęcia. No dobra sobie pomyślałem, że jak nie idzie w nowych miejscach to trzeba sprawdzić stare śmieci. No i tu na przykładzie na razie jednego apartamentu gdzie mieszkałem dwa lata temu mam podwyżkę z 1000 Eu za tydzień do bagatela 1400 Eu za tydzień, nieźle. Dalsze boje zrelacjonuję wam później jak odkopię stare kontakty i popiszę. Reasumując z tymi nartami jeśli chodzi o koszty to coraz mniej śmieszne. Pozdrawiam.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mifilim napisał:

A ja mam zarezerwowany tydzień / 4 os. za € 505 i drugi wyjazd 3 os. za € 467. :D Da się? :ph34r:

Pewnie, że da się. Kwestia czy dojeżdżasz czy do wyciągu, czy chodzisz pieszo to raz. Drugim kryterium jest ilość ludzi dla jakiej szukasz kwatery. Czym mniej ludzi  tym taniej i to jest udowodnione na podstawie moich kilkunastoletnich doświadczeń. Zdarzało mi się robić wycieczki dla 70 osób jak i też wyjazdy rodzinne 4 osobowe. Mam skalę porównawczą. Teraz mam grupę 13 ludków i nie jest tak prosto jak dla czwóreczki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii lokalizacji to jeden lubi przy wyciągu a drugi woli dalej spokojniej ciszej i pewnie taniej.

co wg Was jest dobrą ceną? jeżeli już to musimy przeliczać, pytam z ciekawości i być może przepłacam.

dla mnie od 25-30 euro/doba osoba jest ceną akceptowalną ale nie ukrywam, że często jestem w stanie i płacę dwa razy więcej bo biorę apartament 4 osobowy w którym śpią dwie tylko osoby.

..bo miejsce jest dobre albo bardzo chce jechać a nie ma czego innego.

w kwestii cen hmm myślę, że podaż i popyt, zauważam (a raptem może odbyłem 15 wyjazdów) taki trend, że w ludzie potrafią rezerwować z rocznym wyprzedzeniem, wg mnie ostatni dzwonek gdzie ceny są normalne to lato maxymalnie do końca sierpnia. choć i tu pytanie do Was, to głównie dotyczy popularnych portali typu bookingi etc. z racji łatwej obsługi i wielojęzyczności portali do wyszukiwania ofert to tutaj już we wrześniu jest swoisty armagedon.

pozostaje szukać inaczej, znajomi, informacje turystyczne/czy o noclegach

czyli szukać tych wszystkich noclegów których nie ma w popularnych serwisach z noclegami

jak Wy szukacie? bo nie wierzę, że np Austrii jest tak wszystko wyprzedane np. okres świąteczny

jaka wg Was jest dobra cena, chętnie przeczytam..choć to zależy od tak wielu czynników, że nie wiem czy dyskusja ma sens.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krzysztofbr napisał:

co wg Was jest dobrą ceną ?

Tak max 15euro za łóżko i noc, w budynku z basenem max 150 metrów od trasy narciarskiej prowadzącej do wyciągu.

Ośrodek średniej wielkości - minimum 150km tras i 40 wyciągów 

Termin - w okolicach 10 marca

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mifilim napisał:

1-sza miejscówa 12,1 km = 10 min

2-ga 10,3 km = 17 min

więc chyba do przeżycia

Dolicz pakowanie auta, przebieranie, dojście z parkingu do dolnej stacji kolejki

A możesz napisać konkretnie o jakie ośrodki i terminy chodzi ? 

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jeeb napisał:

Dolicz pakowanie auta, przebieranie, dojście z parkingu do dolnej stacji kolejki

A możesz napisać konkretnie o jakie ośrodki i terminy chodzi ? 

Wyjąłeś mi to z ust. Tym bardziej, że mam w grupie dzieciaczki 6- 9 lat. Szybkie zapakowanie się z całym majdanem do samochodów jest po prostu niemożliwe. 

Dyskusja skręciła w terminy styczniowe. Styczeń jest dużo tańszy i mniej oblegany niż luty. Termin niestety jest określony feriami dzieciaków. Dobra cena dla mnie to ok 25 eu łóżko/noc w odległości max 10 minut marszu do wyciągu w dobrym ośrodku w szczycie sezonu i coś takiego udało mi się znaleźć w Zell am Ziller.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎09 o 23:20, Jeeb napisał:

Dolicz pakowanie auta, przebieranie, dojście z parkingu do dolnej stacji kolejki

A możesz napisać konkretnie o jakie ośrodki i terminy chodzi ? 

Wydaje mi się, że przebrać się i dojść do dolnej stacji kolejki trzeba tak czy inaczej :) Ja nie lubię skibusów i chcę być niezależny. 10 minut w tą czy w tą nie robi mi różnicy. Z dziećmi jeżdżę od zawsze. Szybkie zapakowanie się do samochodów jest też jak najbardziej możliwe. Poza tym, I tak trzeba to wszystko wziąć czy się jedzie skibusem, czy samochodem. Jedyną różnicą jest to czy ktoś wbija do skibusa / samochodu w butach narciarskich czy nie. Oprócz kierowcy ma się rozumieć :ph34r:

Ośrodki:

1. Lungo Ski

2. S/F/L

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny w lutym sa zróznicowane ze względu na ferie zimowe w poszczególnych krajach europejskich - najwyższe są kiedy ferie ma okręg paryski.

W Austrii jest tak samo tyle ze uzależnione od terminów w Holandii, Belgii i Dani.

Ten sam apart w II połowie stycznia czy marca moze byc 3-4 razy tańszy niz w teminie II połowy lutego.

Pod tym wzgledem najlepiej jest w Niemczech gdzie ceny Ferienwohnungen są stałe przez cały sezon - w okresie 29.12 - 6.01 płace za 4 osoby 57euro/dzień za 60m2 a do stoku mam 10min autem

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

w okresie 29.12 - 6.01 płace za 4 osoby 57euro/dzień za 60m2 a do stoku mam 10min autem

Albo miałeś szczęście albo to jakieś zadupie ?

Byłem w lutym w Oberstdorfie i najtańsze  mieszkania były po minimum 100 euro/dzień za 4 osoby (2 sypialnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...