Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!


lukas19821982

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

mam pytanie,nie wiem czy ktos umie cos na ten temat podpowiedziec, ale poszukuje informacji jak mozna stuningowac rc4 race sc, chodzi mi konkretnie o to czy do plyty railflex lub booster mozna dodac jakies podwyzeszenie lub inne cudo, ktore polepszy wlasciwosci narty(latwiejsze wejscie w skret itp), bede wdzieczny za wszelkie sugestie

3majcie sie pozdro

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

ok dzieki, a zastanawiam sie jeszcze czy taka dodatkowa plytka bedzie bardzo charatac kolana?bo chcialbym w sumie pojezdzic jeszcze pare sezonow a wiadomo ze generalnie dodoatkowe cm na plycie=zwiekszone obciazenie dla kolan...no nic zastanowie sie jeszcze

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

a wiadomo ze generalnie dodoatkowe cm na plycie=zwiekszone obciazenie dla kolan...no nic zastanowie sie jeszcze

Może można obronić takie stwierdzenie, ale na pewno nie można postawić znaku równości :)))))))))))

Ciekawe dlaczego ? tak uważasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

wiadomo ze generalnie dodoatkowe cm na plycie=zwiekszone obciazenie dla kolan...no nic zastanowie sie jeszcze

Może można obronić takie stwierdzenie, ale na pewno nie można postawić znaku równości :)))))))))))

Ciekawe dlaczego ? tak uważasz ;)

mysle ze mozna to udowodnic nawet na podstawie praw fizyki, ale wolalbym do tego nie wracac, w szkole mi wystarczylo. generalnie jak masz wysza plyte to mozesz wejsc na krawedzie i zrobic to pod wiekszym katem, co jest rownoznaczne ze wzrostem obciazenia na kolana, a jesli chodzi o dowody empiryczne to nie wiem czy wiesz ze popularne narty do fun carwingu "radary" mialy kilka sezonow temu wyzsza plyte a potem ja w krajach europy zachodniej zredukowano dosc znacznie (a w Polsce nie:) poniewaz wielu narciarzy zaczelo miec problemy z kolanami, wiec 3eba sobie przemyslec ta kwestie,Polakom zostawiono mozliwosc wyboru pomiedzy wiekszymi wrazeniami z jazdy a mniejszym charataniem kolan

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

mysle ze mozna to udowodnic nawet na podstawie praw fizyki,

Wzrost o 2-3% to nie wzrost - nie obronisz - nawet nie próbuj :)))))))))))))

Co do drugiej części - zgoda.

Ograniczyć możliwości, bo rozumu na samoograniczenie nie starcza ;)

Tu nie ma co myśleć - taka prawda :))))))))))))))))))))))))))))))))))

------------------------------------------------------------

Jeszcze powinniście chyba rozróżniać dwa pojęcia - PŁYTA i LIFTER.

Kiedyś przyjęto na tym forum (na carving.com - kilka lat temu) gdy się zaczynała ta cała zabawa w carving, że płyta zawęża miejsce łapania wiązania a lifter jedynie podnosi ponad krawędź - to oczywiscie umowne rozróżnienie, ale istotne. Od tego czasu doszło kilka elementów/możliwości, ale zasada pozostała mniej więcej aktualna ;)

No i trzecia sprawa - nie potrzeba podniesieniem bronić sie przed wybutowaniem ;) można skrócić skręt narty w nieco inny sposób niż pokładanie się pod coraz większym kątem... :)))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

bodycarving nie bedzie raczej podstawowym sposobem poruszania sie na tych nartach, ale przeciez jesli dodatkowa plyta ulatwi bodycarwing a nie utrudni mniej ekstremalnej jazdy to efekt bedzie pozytywny, czyli lepeij miec wyzsza plyte niz jej nie miec, chyba jest to jasne...?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

a mnei sie wydaje ze to jak sie mozesz wlozyc zalezy w znacznej mierze od tego jaki masz but i szeroka stope- wezmy ze stopa mala waska i do tego waski byut langa na przyklad - tez sie mozesz wkladac :-) bo nic Ci nie przeszkadza :-)

ja od 4 sezonow jezdze na funach wlacznie z bodycarvingiem jak jest twardo i miekko zmuldzone i rowne - i na kolana wogole nie narzekam - atomic10.11 rulez:-)

trzeba sie tylko nauczyc podazac za nartami :-)

bo jezeli plyte masz wysoka i istotnie sie bardziej wlozysz ale zzrobisz to na rownym stoku calym cialem tak ze obciazenie przez kolana bedzie przenoszone w lini prostej to gdzie wina plyty.mysle ze obciazenia kolan powstaja wtedy gdy jezdzisz z kolan albo bardzo z biodra przelamujac tulow - a sprubij stojac w lini (pozycja ciala)na przygotowanym stoku ostrych nartach na sredniej predkosci pochylic sie caly do wewnatrz skretu w pozycji nazwijmy to w miare wysokiej (mniej wiecej tak jak stojac na nartac w pozycji normalnej podniosl bycs reke tak jakbys chcial zabrac glos) w takiej pozycji pochylic sie do wnetrza skretu - tez bedzie odlotowo i kolan nie przeciaysz:-) chyba

mnie si ejakos udaje choc nie umiem tego za bardzo wyjasnijc:-) moje narty mnie chyba polubily :)))

tak wiec podazaj za nartami a kolana beda bezpieczne :-)))

pzodr

yaaroo :-) heh pewnie mnie zaraz zbesztaja ale teoretykiem to nie jestem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

Widzę - Axi - że z pisaniem nadal masz kłopoty :))))))))))))))))))))))))))))... ale jest coraz lepiej ;)

Oczywiście nie tylko płyta, ale również szerokość narty pod butem i szerokość samego buta i wystających klamer dają pewne ograniczenia/możliwości.

Nikt jednak nie zaproponuje kupienia zbyt wąskich butów - szerszą nartkę możesz.

Założenie jest takie - każdy jeździ jak umie i podwyższenie nie zmieni techniki nagle, ale z powodu późniejszej możliwości wybutowania da...( skrót, bo nie chce mi_sie opisywać wszystkiego) większą siłę dośrodkową .

To daje możliwość przekroczenia swoich możliwości wytrzymałości dynamicznej i ...trach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

!!! TUNING-Pytanie do znawcow tematu !!!

staram sie jak moge :-))))

to wszystko przez ten modem to sie spiesze :-) jak podlacza mi neta w akademiku to bede czesciej i wiecej :-) pisal bledow moze mniej :-)

pozdrawiam :-)

hihihi wlasnie wrocilem z "miasta" przejzadzka po sniegu to doskonala rzezcz :))

wisla okolo 15 cm w centrum :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...