Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Suszenie butow ...


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcei jak suszycie buty. Ja mam bardzo twarda skorupe i wycignac wkladke jest bardzo trudno, potrzebne sa do tego dwie osoby no i oczywiscie wkladka sie od tego niszczy, dla tego stawiam zwykle na albo kolo kaloryfera jezeli nie jest zbyt cieply. W zeszlym sezonie kupilem sobie takie grzejniczki i musze przyznac ze dzialaja dosyc dobrze, nie wiem tylko czy nie deformuja mi wkladki chciaz nie sa zbyt cieple, trzeba trzymac prze cala noc zeby but wysuszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie butow ...

a ja polecam jeszcze schola 24h do butow, nie po to zebys mogl zrezygnowac z mycia nog ;P ale dlatego ze wtedy stopa nawet przy sporym wysilku - nieuniknionym na nartach - w zasadzie sie nie poci ...no i niewiele pozostaje do suszenia ;) ale wklady suszarkowe jak najbardziej sie sprawdzaja - moja poropozycja to jedynie dodatek (przy okazji - sucha stopa to ciepla stopa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie butow ...

No i właśnie ... nie wolno suszyć kapci, odzieży itd w wysokich temperaturach tzn. przy grzejnikach lub innych źródłach wysokiej temp. Buty powinno się suszyć specjalnym grzałkami.

Np. Thermic w swoich grzałkach nie podaje gorącego powietrza ale lekko podgrzane.

Tak że grzejnikom mówimy stanowcze NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie butow ...

Suszenie butów wykonanych najczęściej z polietheru (wysokie modele butów o sztywnej konstrukcji) mają podstawową zaletę - swoje właściwości fizyczne, z których korzystamy podczas każdego zjazdu. Właściwości fizyczne różnych substancji pod wpływem temperatury ulegają zmianie. Temperatura nie pozostaje też obojętna na struktury tworzyw sztucznych (wystarczy wlać gorącą wodę do butelki po napoju. Jeżeli nie przekroczymy temperatury progowej powodującej kurczenie a będzie ona wystarczająco wysoka, aby naruszyć strukturę cząsteczkową to zrobi się twarda - łatwiej pęknie podczas zginania) Taki sam wpływ na skorupę buta ma bezpośrednia bliskość grzejnika może powodować wyginanie skorupy (zniekształcenie nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka może nam się dać we znaki na stoku podczas całodniowego ześlizgiwania) - więc zdecydowanie polecam elektryczne suszarki do butów zdające egzamin na 6+ (one tylko lekko podgrzewają temperaturę wewnątrz) ale niestety, co jakiś czas proponuje jednak wyjęcie buta wewnętrznego i wysuszenie osobno (nie na grzejniku oczywiście). Należy jednak tę czynność ograniczyć do koniecznego minimum a wkładki najlepiej wkładać i wyjmować we dwoje. Jedna osoba trzyma skorupę buta i delikatnie z wyczuciem rozchyla ją a druga walczy z butem wewnętrznym (ja robię to z moją kochaną małżonką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie butow ... patent HotForm

A ma ktos jakies doswiadczenia z patentem Tecnici HotForm? Sa fajne zasilacze do auta na 12V i do domu na 230V do suszenia i podgrzewania buta. Zastanawiam sie nad zaqpem takiego wyposazenia i szukam kogos kto to uzywa/uzywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie butow ... patent HotForm

Osobiście używam tego patentu i uważam że jest OK. Nie posiadam podgrzewacza do samochodu ale sieciowy sprawdza się w 100%. Na rano buciki suche ciepłe bez wyjmowania wkładek - ale mimo wszystko raz czy dwa w sezonie wyjmuje wkładki i suszę oddzielnie. Co do suszarek z Allegro to są OK mam drugie buty Lange (żony) które nie posiadają HotForm i suszarka zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...