Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauka około 40.Jak i gdzie?


bakrzysz

Rekomendowane odpowiedzi

Nauka około 40.Jak i gdzie?

instruktor -popieram !!!

zapytaj wcześniej o papiery, bo to że ktoś ma napisane na plecach INSTRUKTOR wcale nie oznacza że nim jest.

oszustów pełno na stokach

a chłopaki wiele trudu i kasy w to wkładają żeby mieć kompetencje i papiery

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka około 40.Jak i gdzie?

Zazdroszcze budowy ciała, pewnie przy 2m i 130 kg jesteś niezlym StrongMenem ale nie to najpier przyszło mi do głowy. Zauważyłem po znajomuch, że po takich pierwszych przejazdach na stoku pod okiem instruktora wszyscy na drugi dzień nażekali na "zakwasy" przy twojej budowie pewnie i ty się z tym zetkniesz a jest to bolesne.

Proponuje przez 2/3 dni suchą zaprawe, albo jak kto woli rozgrzewke, niewielu o tym pamięta a potem cierpią. Właśnie wczoraj zaliczyłem pierwszy wyjazd z córą na stok, całe lato śmigamy na rowerach a i siłownia jak czas pozwala też się znajdzie to z mięśniami i ścięgnami nie mam problemu ale po dotarciu na stok na uboczu dyskretnie najpierw zabawa tzn rozgrzewka. Kiedyś przeczytałem taki artykuł i go zapamiętałem.

1. przepychanki na stojąco i w przyciadzie, samemu można opierać się o drzewo i je odpuchać

2. pozycja zjazdowa i z tej pozycji wyskoki tak jak robią to skoczkowie

3. zakłądamy narty i kije i robimy skłony, kładziemy sie plecami na narty, siadamy obok nart z jednej i drugiej i wstajemy

4. podnosimy narte do pionu iczoło do kolana ( skłony)

5. na stojąco skręty tłowia

Trwa to 5 minut ale rozgrzewa i rozciąga, dzieciaki z którymi bywam na stokach bardzo lubią przepychanki, nie mogą przestać jak zaczną.

Rozgrzewka i sucha zaprawa jest bardzo ważna ale kto o tym pamięta.

Pozdrawiam

ps. polecam jazde w kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewka to mus

"jarek" Ty to wiesz ja to wiem,ale tak naprawde to ilu widziełeś narciarzy rozgrzewających się na stoku no poza "szkółkami", tak naprawde to zainteresowałem się rozgrzewką dopiero wtedy kiedy na stoku pod moją opieką znalazły się dzieciaki i to nie moje ale obce i wiedząc o tym jak to ważne musiałęm coś zrobić a teraz weszło mi to w nawyk, i bardzo się ciesze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewka to mus

Koz@k i Jarek macie racje rozgrzewka jest bardzo ważna ale prawie nikt tego nie stosuje i to jest głupota nawet w domu przed wyjazdem wystarczyło by pare krótkich ćwiczeń Jakieś przysiady rozciągnięcia skłony itd. A już szczegulnie przed pierwszą jazdą na narty w sezonie przydała by się jakaś rozgrzewka Polecam to wszystkim:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...