Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym tygodniu przy okazji wyjazdu w góry po raz pierwszy korzystałem z flixbusa. To firma, która kupiła/wyparła Polskiegobusa.

W trakcie zakupu biletów moją uwagę zwrócił zapis o bagażu specjalnym i opłacie za narty. 9EUR.

Dzwonię więc do infolinii.

Tam miła pani uspokaja mnie, że w przy przejazdach krajowych opłata za narty nie jest doliczana.

Uff.

Ale okazało się, że jest jeden problem. Przwóz nart trzeba zgłaszać na 48 godzin przed wyjazdem. A ja kupowałem bilet w przeddzień wyjazdu. Pani twierdzi, że nic nie da się zrobić. Takie mają zasady.

Mimo wszystko decyduję się jechać, może jakoś się uda. W nocy chcę jeszcze ustalić czy narty trzeba przewozić w pokrowcu. Dzwonie do infolinii. Niestety, w nocy mówią tylko po niemiecku.

Dzwonię więc rano.

Tak, narty tylko w pokrowcu - mówi miły pan - to oczywiste. Dla mnie nie jest to tak oczywiste i proszę źeby jednak to sprawdził. Pan sprawdził - narty muszą być w pokrowcu. Ale przy okazji wyszła inna sprawa.

Opłaty za narty nie nalicza się tylko w sezonie narciarskim. A przecież teraz sezon narciarski jeszcze się nie zaczął.

Trochę zrezygnowany jadę na przystanek pod Pałacem Kultury [waw], przygotowany na to że nie pojadę,

Tutaj - autobus spóźnił się na początkowy przystanek jakieś 20-25 minut. Było pewne zamieszanie i udało mi się wrzucić i przemycić narty bez opłat. Tylko że na końcowym przystanku zapytałem kierowcy jak to jest z nartami. Wg jego informacji za narty jest opłata 9 EUR i o żadnych zwolnieniach z opłat nie slyszał.

Te same przepisy odnoszą się do przewozu rowerów.

Chyba nie polubię Flixbusa, mimo że fotele są nieco wygodniejsze niż w Polskimbusie (a dokładniej - jest więcej miejsca na nogi).

 

Edytowane przez Tytus Atomicus
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...