Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość


darek1975

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Heli ja mysle ze powinienes sobie te Omeglassy po prostu kupic ;))))

:)))))))))

Jarek - napisałem gdzieś wcześniej, że mam do dyspozycji chyba wszystkie Dynastary i nie tylko ;)

Nie istnieje problem kupić by mieć.

Starałem się zwrócić uwagę na pewną zmianę w charakterystyce nart.

Zróbcie z tym co chcecie :))))))))))))))))))))

I na prawdę już czas skończyć ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila dopiero sie rozkrecam

Nie moze tak byc ze jak my sie rozkrecamy to Ty mowisz ze zabierasz zabawki i idzesz do domu.... ;))))))

Heli chyba chodzi o to ze promienie w serwisowych slalomkach sa wieksze niz w slalomkach performance, czy tak? ale nie wiem czy Omeglass comp, to jest slalomka serwisowa, ale conajmniej topowa jest.

A czy mozesz mi powiedziec cos na temat Dynastara Speed Course Comp vs Speed Course, przymierzam sie do nart do giganta.

Kupic/nie kupic, tak czy siak zycze Ci duuuzo Omeglasssssa ;)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZERZE!!

No to po tylu postach doszlismy aahh doszlismy ze jak nie masz trzech , czterech par nart to dupa zbita. Niezrobili chyba narty do wszytkiego a jak zrobili to pewnie jest do ... tak jak opony "wielosezonowe". O jaskra!

Pozdr adam

P.S A Heli powiedz no tak szczerze to gdzie w ENAPOKAZ (czytaj jak wolisz) pojezdzic bo byłem tam moze ze dwa razy ale stoków to tam nul.

Jak Polaczki to tylko Jaworzyna i "nowsze" ośrodki. Pozdrawiam Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Zawsze fajny temat do dyskusji i czegoś o sobie się dowiedziałem i o nartach jakie używam w tak zwanym międzyczasie. Ktoś mnie potraktował jak młokosa, mając ponad trzy dychy na karku to miłe :-) (czyli mam jeszcze czas na te slalomki). A w komórce mam wciąż VR27 z Tyrolią 790 do 14 (też slalomka tyle że 180cm i prosta jak prawdziwa boazeria >jak chce ktoś spróbować to mogę pożyczyć na wyjazd) - to jest twarda decha ;-) z tym chyba się Heli zgodzisz.

Pozdrawiam wszystkich, Ciebie Heli przede wszystkim - jak będę jechał to dam znać może się spotkamy na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila dopiero sie rozkrecam

Co do Różnicy między Coursem Compem a Coursem ( to jakby moja działka ..-))

Comp to komórkowa gigantka - w rozmiarach FIS 178 damska i 188 męska ma promień pow. 21 m. Course zwykły to 1 gigantka sklepowa - ma "normalniejsze" promienie. Więc jeśli szukasz nart na "polskie" giganty to sklepowy Course zupełnie wystarczy.

Omeglass Comp - to jest slalomka komórkowa.

W każdej marce narciarskiej jest tak że 1 gigantka sklepowa i 1 slalomka sklepowa jest bardziej "siłowa" a wersja komórkowa jest bardziej "techniczna". Tak więc dla osoby o niższych umiejętnościach może zdarzyć się sytacja gdy narta komórkowa wydaje się łatwiejsza. Jest po prostu miększa wzdłużnie.

Co do promieni i rozmiarów:

slalom men - 165cm, pow. 12m, woman - 155cm, pow. 12m

gigant men - 185cm, pow. 21m, woman - 175cm, pow. 21m

Pozdrawiam ...dyskutanci. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

No tak ale posty wyzej mówia ze slalomka jest taka, siaka, owaka , a gigantka jest taka siaka owaka. Wiec albo masz rozne klepy albo nie poczujesz tego i owego. \

Ja sam mam dwie deski WC SC 150 i tegoroczną RC 175 i zgadzam sie z ta mała stabilnoscia z tym klepaniem przodów itp tylko nie rozumiem jak mozna zrobic narte do wszytkiego jak cos jest do wszytkiego to jest kazdy wie jakie. Wiadomo: - masz wiecej lat kupujesz "spokojniejszy" sprzęt , masz lat 25 przykładowo i lubisz szalec od switu do nocy , kondyche jak kóń wiec kupujesz to co lubisz i na co cie stac.

A 9.12 to znam na wylot zaczynałęm jezdzic na tej pierwszej to było Flachau test z Herminatorem z Summitu i tak co roku ktos mi dawał ja zebym sie przejechał i nie moge powiedziec ze deska jest do wszytkiego nie liczy sie ilość tylko jakosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila dopiero sie rozkrecam

no i wlasnie o to chodzi, mnie slabia te sklepowe gigantki ktore sa twarde jak kolki ale nie chce wtopic w ciemno kupujac komorke, przyszedl czas ze musze wymienic gigantki na nowe, szukam rzeczywiscie na polskie giganty ale czy taka serwisowa mozna by sobie gdzies wyporzyczyc na kilka dni do sprawadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Cóż... moim zdaniem (teraz pewnie ja się nasłucham ...hihihi)

Od kilku lat w branży narciarskiej obserwuję intensywny rozwój grupy nart określanych jako Allround top lub Cross (nie mylić ze SkiCross). Przedstawiciele tej kategorii to narty o średnim promieniu i rozmiarze ( typowa męska to 165cm i 14-15m promień), miękkie wzdłużnie - o zmiennej twardości - miękkie dzioby, twardsze piętki, bardzo sztywne poprzecznie. Ten typ nart zapewnia bardzo dużą tolerancję pod względem techniki jazdy oraz rodzaju napotkanego śniegu. Zależnie od umiejętności występują różne wersje. I w taki sposób uzyskujemy narty, które pozwalają na jazdę zmiennym promieniem skrętu.

Zwracam waszą uwagę na fakt że każde narty klasy typowo sportowej tak naprawdę dobrze zachowują się wyłącznie na twardym, przygotowanym stoku.

Przykładami nart, o których piszę są:

Dynastar - Contact

Atomic - Metron

Fischer - RX...

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Czarny - nie generalizuj - :D

To są fajne nartki - tylko trzeba przemyśleć dobór. I jak często np. śmigasz weekendowo - i nie wiesz co się trafi na stoku, to stanowią bardzo dobry wybór.

Typowa slalomka i typowa gigantka nie zawsze się sprawdza - pamiętam ostatnie testy NTN - pomimo ciężkiej pracy nad stokiem opad był taki że jedynie tego typu narty miały rację bytu - narty klasy sport opinie mogły mieć oparte raczej na przypuszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Wiem wiem Japoński smieje sie tylko bo sa takie kozaki co tylko na serwisowym sprzecie jezdza ale tak ogólnie to z narciarstem spotykaja sie na szczycie kasprowego w Gospodzie a jak pacjent stojacy koło nich w kolejce ma słabszy sprzet to mruczą pod nosem "ha buty do biegania ma haha", "a te nartki to do slizgania chyba " , a tu nagle sniezyca w godzine spada 8 cm swierzego nieubitego sniegu i koles na nowym WC SL na szczycie staje zapina sie odpycha kijami iiiii .. .. i dupa stoi w miejscu no i co teraz ? No nic odpinam i schodze co zrobic ma sie sprzęt sie jezdzi. Za mieko chaczy mu tam cos i supa. A tu ten "zwykły" koles na 11.20 tej chyba pomarnczowej cyk cyk pyk pyk i juz na dole do kolejki podbija i kto tu teraz jest kozak.

Pozdr Adam

P.S a ten drugi kozak to taki ziomek smieszny z uczelni odemnie papy ma za duzo to co sezon 4pary kupuje nart "A BO TAK" i jest gosc wtedy z niego no i "ah ten SPYDER oh ten SPYDER jak bym mógł to bym mu ob....oł !!!" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

gigantki i slalomki tylko na twarde warunki - wiadoma sprawa nie od dzis, zawsze tak bylo, z olowkami bylo dokladnie to samo, albo rybki albo akwarium...; natomiast narty typu ALLROUND nawet maja nazwe wskazujaca na ich uniwersalnosc ;)))))))))) jakby ktos mial watpliwosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Tak, Mariusz miales do dyspozycji wszystkie 4 pary nart Dynastara do testow na Kasprusiu. Teraz trzeba sie Japonskiemu jakos za te narty odwdzieczyc i ladnie o nich napisac, bo nastepnym razem moze nic nie dac.

Rozczarowales mnie Heli, wiecej klasy sie po Tobie spodziewalem...

Tak tanio sie sprzedac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Miałem wszystkie pary Dynastara do dyspozycji i ograniczoną ilość miejsca by zabrać te narty , które nas interesowały ( nie tylko Dynastary) - nie byłem sam i zapewne o tym wiesz.

Pojechały nie tylko Dynastary - o tym zapewne też wiesz, ale w Twoim poście decydująca miała być liczba 4 - to ma zrobić wrażenie o możliwościach przeglądu - co ?

Pojechaliśmy dla przyjemności, a nie na testy nart. Wzięliśmy "górną półkę" . Pod siebie wziąłem tylko jedną parę - reszta była dla kolegów dobierana.

Pewnie wiesz, że dla mnie ważne jest towarzystwo na nartach, zadowolenie ludzi, którzy tą radością podzielą sie z Toba podczas wyjazdu i wtedy jest fajnie.

Zapewne wiesz jakie mam zdanie na temat organizacji wyjazdów.

Zapewne również wiesz, że jestem niestety niekomercyjny.

Nigdy - w mojej ocenie- kiepskiej narty nie nazwę dobrą i dobrej złą.

( jest przykład Heada którego chwalę, choć to pode mną się ten osławiony już 1100 iXRC Sławka rozleciał )

To Cie musi straaaasznie boleć :twisted:

Czyżby kogoś zabolały moje wypowiedzi ???

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

(To nie do Ciebie piszę - zapewne o tym wiesz, ale do tych do których ten Twój post jest skierowany naprawdę).

Powiedz - dlaczego się ukrywasz pod tym nickiem ???

Skoro piszesz - Mariusz tzn, że przynajmniej się znamy z netu, a pewnie i IRL również.

Czego się boisz ? :)))))))))))))))))))))))))

Chcesz zdyskredytowac moje opinie ?

"Podnieś przyłbicę" to pogadamy o klasie (:twisted: ... cholera - emotikonów nie ma :evil: ;) ), bo to co prezentujesz uciekając w anonimowość dla normalnego człowieka ( a myslę, że ich kilku tu jest) to nie najlepsza rekomendacja Twojej osoby teraz i na przyszłość.

Pozdrawiam serdecznie i z uśmiechem człowieku w hełmie z przyłbicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość

Ojojoj... Ale kogoś zabolały testy Dynastara na Kasprusiu....

To ja już też wiem kogo :-)))

Ale potwierdzam - chłopaki jechali, zaproponowałem narty - zabrali. I zapewniam że z racji osób, które były część nart nie okazała się może zła, ale po prostu za słaba. Myślę że nikt kto przetestowałby w dobrych warunkach Omeglassy nie byłby skłonny mówić że to złe narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra...

nie wdajac sie w szczegoly chcialem tylko zasugerowac prosta sprawe ze:

slalomki - to narty do slalomu

gigantki - narty do giganta

allround - narty uniwersalne (jak sama nazwa wskazuje, jezeli nie sa uniwersalne to nie sa allround bo to znaczy to samo tylko ze po angielsku, a to czy sa bardziej allround czy mniej to juz zupelnie inna sprawa)

cross - do skiercrossu

freeride - do freeride

slope style - do zjazdu ze slope (no nie tu sie zagalopowalem, ale na halfpipe sie nadadza chyba)

itd.

A ze np ktos uzywa gigantek do wolnej (znaczy poza bramkami) jazdy to jest spoko tylko wiadomo ze nie w kazdych warunkach bedzie dobrze jechala bo jest dedykowana na trasy mocno utwardzone a trasy zawodow takie sa, chyba ze organizator zaspal i mu trase przysypalo sniegiem (w Mariborze bylo za miekko to zawody odwolali)

Nie chodzilo mi o to czy cos tam jest bardziej a cos jest mniej, bo wszystko jest troche bardziej albo troche mniej ;))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...