Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ochrona stawu kolanowego


diablik

Rekomendowane odpowiedzi

Ochrona stawu kolanowego

Witajcie!

Ja również chciałabym się dowiedzieć co można robić na stawy co by nie bolały. Byłam już na nartach w tym sezonie i chyba je sforsowałam. Średni czas przebywania na stoku to 7-8 h i czwartego dnia jazda na nartach nie była już przyjemnością. Powiedzcie co robicie żeby uniknąć, bólu, zużycia materiału i jeździć bez ograniczeń!!

Pozdrawiam wszystkich nariarzy

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Witam

To nie chodzi o opaske czy stabilizator zeby was stawy nie bolały cały sezon albo przynajmniej 1 miesiać przed sezonem musicie ćwiczyć zeby stawy sieprzyzwyczaaiły do wysiłku i przed każym dniem jazdy rano na stoku zrobić rozgrzewke prawie nikt tego nie robi a potem mają kontuzje i narzekają że ich cosboli ale jak im się powie rozgrzej sie to ich odpowiedź brzmi: Po co, Głupi jesteś, To jest niepotrzebne, przecież nikt się nie rozgrzewa, Nie bede wyglądał jak idiota na stoku który ćwiczy jako jedyny.

Stabilizator i opaska napewno wam coś da ale bez ćwiczeń to nawet to wam nie pomorze.

A za porządny stabilizator trzeba dać około 1000zł a po co w to można inwestować dopiero po jakiś powarznych kontuzjach to wtedy to jest naprawde potrzebne ale jeśli macie zdrowe kolana to jest bezsensowny wydatek.

Pozdrawiam to jest tylko moje zdanie :)

Przepraszam za błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Witam.

Cisiu ma rację. Przygotowanie kondycyjne to podstawa. Możesz skorzystać z konkurencyjnej strony www.narty.pl gdzie na stronie w dziale "Na skróty - nawigacja", Nasze rady w punkcie Trening możesz wybrać zestaw ćwiczeń przygotowawczych. Polecam ten trzeci 6-cio tygodniowy. Zapewniam, że po takim przygotowaniu wielogodzinna jazda staje się przyjemnością. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Popieram, trening czyni mistrza.

A wszelkie opaski pomagają w utrzymywaniu zwłaszcza więzadeł, ale w pewnym sensie wyręczają w tym działaniu mięśnie, które to powinny robić. Najlepszą kondychę miałem po zabiegu artroskopii kolana i po rehabilitacji, gdzie wzmacniałem mięśnie 4-głowe zwłaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Nie powinno się stosować żadnych zastępczych dla działania stawu czy wiązadeł ustrojstw. Pomagają chwilowo ale zarazem "rozleniwiają" w/w stawy, wiązadła czy mięśnie. Dopiero kontuzja która uniemożliwia jazdę bez zastosowania stabilizatorów może być przyczyną stosowania takowych. Przede wszystkim jednak należy kontuzję wyleczyć a jeżeli jest taka konieczność "odstawić" narty na jakiś czas. Co do ćwiczeń to zdecydowanie polecam ćwiczenia równowagi z lekkimi przysiadami na dużych pliłkach fitness oraz przeskoki bokiem przez ławeczkę lub jakowyś wałek o wys. około 20 cm na grubym materacu ( używanym na zeskokach gimnastycznych ) , wbieganie i ZBIEGANIE po długich schodach lub w miarę stromych zboczach, wypady szermiercze. Uwaga na przysiady ! Źle robione ( za nisko i za bardzo do przodu ) są kontuzjogenne dla kolan. Lepiej jest wzmacniać nogi poprzez unoszenie obciążonych stóp siedząc na stole lub wysokiej ławeczce. Ważna: SOLIDNA ROZGRZEWKA i na koniec ROZCIąGANIE ( najlepiej kończące streching).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

w kwestii kolan mam doswiadczenie :)

ćwiczyć.. ćwiczyć... i jeszcze raz ćwiczyć...

jakakolwiek forma ruchu poza zimą wskazana... dobrze robia rozne odmiany aerobic'u....

szanowna małżonka miała kiedyś problemy z wytrzymaniem na stoku całego dnia, nie mówiąc o tygodniowych wyjazdach... a teraz po regularnym ćwiczeniu daje sobie radę bez problemu...

jak masz zdrowe kolana - nie używaj żadnych opasek itp...!!!!!!

może się mylę, ale wydaje mi się że z tą ceną to Cisiu przesadził... chyba że mówsz o czymś czego nie spotkałem w swoim życiu...

porządne stabilizatory, z przegubami - do 500pln...

opaski neoprenowe ze ściągaczami na rzepy - 50-200pln

zwykłe opaski - do 80pln

osobiście używam neoprenu, najczęściej RUCANOR

pamiętamy o jedym - te opaski się zużywają, znnaczy rozciągaja po pewnym czasie... trzeba kupować nowe, a nie używać do oporu :)

pozdr i życzę zdrowych kolan.. :)

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Witam

Do Gardenia

Już ci napisali ponieżej gdzie mozesz znaleśc świczenia

A chodzi tutaj o najprostrze ćwiczenia typu przysiady cwiczenia rozciagajace to nie chodzi tylko o stawy kolanowe ale o inne także.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Witam,

1. Ból w stawie kolanowym może być spowodoway niedostateczną ilościa mazi staowej - to takie coś, co smaruje staw - aby uaktywnić produkcję tego czynnika trzeba zażywać Glukozaminę. Nie przyniesie żadnej szkody, jeśli nie pomoże - to natoralna substancja. Ja może nie jestem zbyt młody, ale bez takiej kuracji miałbym poważne problemy ze śmiganiem cały dzień.

2. Drugą najważniejszą sprawą jest wypoczynek po nartach: streching, sauna, masaż - jeżeli nie jesteś zawodowym sportowcem nie da się inaczej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Nie wiem bo nie widziałem tego tylko mi otym mowił ale co my tu gadamy o cenach czy 500 zł czy 1500zł nie ma różnicy jak będzie siećwiczycto wogóle nie bedzie trtzeba tego urzywać i taka jest prawda nie powinno sie szukac usztywnien tylko wystarczy troche ćwiczeń i własnej woli na zdrowe życie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

dokładnie :)

pytałem z ciekawości... bo jestem zmuszony używać takich dupereli...

i to wygląda że dozywotnio....

nooo... chyba że przerzucę sie na szachy lub bierki sportowe.. :)

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

oczywiście żadna tajemnica.. :)

lewe kolano...

wyleczone naderwane krzyżowe...

bywały zaniki mięśni... też wyleczone..

a tak łopatologicznie - mam 'za luźne' kolano w środku... :)

i to powoduje czasem różne problemy...

więc muszę je trzymać 'do kupy' żeby nie narozrabiało...

ot drobnostka.. :))

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

A mi napierdalają oba kolana,rano jak wstaję to mam dość...wyć się chce-łykam voltaren i po dwóch-trzech godzinach jest już dobrze.Można jeździć.Macie jakieś sugestie że to jakoś przejdzie samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ochrona stawu kolanowego

Kolega chciał pewnie podkreślić jak bardzo go bolą stawy. Ale oczywiście nie pochwalam wulgaryzmów na tym forum. POdsumowując wiele wypowiedzi zgadzam się , że najważniejsze to ćwiczyć i przygotować się fizycznie do jazdy na nartach. Z drugiej strony jeśli ktoś ma takie bóle kolan i łyka na to Voltaren albo musi używać stabilizatorów czy ortez to powinien się zastanowić czy narciarstwo to dla niego najlepszy sport. Stawy ma się tylko jedne ( przynajmniej te naturalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona stawu kolanowego

Witam. Mam zerwane w kolanie więzadło krzyżowe przednie. Jestem po operacji czyszczenia stawu ( był krwiak pęknięta chrząstka na kłykciu kosci udowej oraz zmiażdzona łękotka oraz całkowita blokada kolana, poprostu nie mogłem nim zginać bo "coś" blokowało) jednak nie miałem jeszcze rekonstrukcji więzadła krzyżowego a pomimo tego juz trzeci sezon po zabiegu jeżdżę na nartach. Do "wspomagania" kolana używam stabilizatora GII Trainer który sprawuje sie wyśmienicie więc polecam go każdemu kto odniósł podobny uraz a nie chce rezygnować z białego szaleństwa. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...