Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Adasp11

Head wc rebels dziwne wiązania chce zmienić

Recommended Posts

Witam kupiłem dzisiaj używane head wc rebels i.speed      i są inne wiązania i jakaś dziwna płyta pod spodem z head która bardzo odstaje od narty a chce przełozyć wiązania z supershape i nie wiem jak to zrobić tzn czy zamocować je bezpośrednio do narty jak miałem w supershape czy na tą płyte head ??

Pierwsze 5 zdjęć to co kupiłem

Na ostatnim zjęciu z supershape położone na tej z heda i nie wiem czy ją zamocować do nich czy do narty bezpośrednio i co wniesie do jazdy jeśli wiązanie będzie wyżej ? 

20191022_183001.jpg

20191022_183004.jpg

20191022_183012.jpg

20191022_183201.jpg

20191022_183226.jpg

20191022_183435.jpg

Na Twoim miejscu kupiłbym dedykowane wiązanie Freeflex Evo 11 lub 14. Wiązania z supershape raczej nie dasz rady zaadoptować + nie ma żadnej pewności że będzie bezpiecznie trzymało. Z doświadczenia wiem też, że te rentalowe wiązania SP 13 wyglądają tragicznie na nartach z serii worldcup. Wysokość buta zamontowana w tym wiązaniu pozostawia wiele do życzenia, a luzy w piętce są bardzo duże.

• Like 1

Cytat

Wysokość buta zamontowana w tym wiązaniu pozostawia wiele do życzenia, a luzy w piętce są bardzo duże.

Większa wysokość buta w wiązaniach rentalowych, to akurat spora zaleta. Zawodnicy też kiedyś używali wyższych płyt, puki nie ograniczono tego przepisami.

Niestety luzysą dość spore i może się to odbić na dynamice jazdy.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Niedziela
      Witam, 
      Na nartach jeżdzę dosyć dobrze, lecz zafascynowałem się freestylem. Komplet nart do zjeżdżania mam, ale chciałbym kupić jakieś freestylowe. Mam dosyć mocno ograniczony budżet i zależy mi żeby wyszła w miarę przystępna cena. Znalazłem narty Völkl Revolt 95, tylko nie wiem czy warto je kupować - to moje pierwsze pytanie. Drugie jest takie czy jeżeli mam buty Rossignol Alltrack 110, to czy będzie miała sens jazda w nich na freestyle (zaczynam narazie z tym przygodę, więc czy na start będą miały sens) i czy będą pasowały do podanych wyżej nart. (próbowałem czytać o tym na różnych forach i buty mają flex 110 więc to chyba na plus). I ostatnie pytanie jakie wiązania miały by sens (w miarę możliwości budżetowe) bo domyślam się, że takie zwykłe zjazdowe, z poprzedniego kompletu nie wystarczą. I jaki rozmiar nart przy wzroście 180 i wadze 60? 
      Chciałbym na tych nartach nauczyć się skakania z hopek, i grindowania, ew czasem freeride po lesie.
    • By Bumer
      Jak porządnie zabezpieczyć swój sprzęt narciarski aby w jak najlepszym stanie przetrwał do nowego sezonu? Czym zabezpieczać ślizgi, krawędzie? Czy kurtki, spodnie, rękawice także jakoś specjalnie traktujecie?  Co z butami?
    • By Kaja_Wwa
      Witajcie :) 
      jestem bliska zakupu butow Head Vector 90 W. Mam wysportowana umiesniona łydkę ale wąską stopę co niesie za sobą problem doboru butów. 
      Wlasnie sprzedalam Tecnica 95 LV, ponieważ zniszczyły mi urlop w zeszłym roku, po jednym dniu moje łydki były w mega opłakanym stanie- ledwo chodziłam. I teraz chcę tego uniknąć, mierzyłam juz milion par butów i póki co najwygodniejsze wydają się Heady Vector 90W i Salomon Quest Pro 80. 
      Skłaniam się ku tym Headom. Moje umiejętnosci w skali od 1-10 to 7/8. Ale jeżdże turystycznie tylko czasem lubię poszaleć ;) I chciałabym bez problemu wytrzymać w nich cały dzień i następnego dnia nie płakać 😂 
      Wielka prośba o opinię na temat tych Headów i ew. Jakies porady :D
      Wiele lat jezdziłam w kapciach jakimi są Rossignol Saphire :D 
      z góry dzięki :)
    • By Skrabeek
      Jak w tytule.
      W dobrym stanie i nie starsze niż 2lata.
      Jestem z Wrocławia. Mogę podjechać w sensownym promieniu jeżeli narty będą w dobrej cenie i stanie.
    • By szymon189
      Posiadam w domu narty HEAD C200 X-FRAME (Link do zdjęcia tutaj), na których już nie jeździłem z 4 lata (uszkodziły mi się buty z przodu - nie pamiętam modelu). Od tego czasu mało jeździłem, a gdy wyjeżdżałem to zawsze wypożyczałem narty. Będąc teraz na feriach moje dziecko nauczyło się jeździć na nartach i dziennie musiałem wypożyczać narty. Niestety nie zabrałem swoich nart. Gdy wróciłem to postanowiłem do nich dokupić same buty (przyszłościowo), a może na następną zimę zmienić narty bo obecnie sytuacja finansowa nie bardzo mi na to pozwala, a chciałbym go jeszcze kilka razy w tym roku zabrać na narty.
      Jakie buty najlepiej szukać?
      Poniżej pozostałe dane wg listy:
      1. Płeć - mężczyzna
      2. Wiek - 30
      3. Waga - 80
      4. Wzrost - 184
      5. Na nartach jeżdżę od 18 lat ( max. 7 dni w sezonie, ale od tego roku pewnie się to zwiększy)
      6. Moje umiejętności raczej 7
      7. Właśnie tutaj poszukuje butów. W wypożyczalniach nigdy nie miałem żadnego problemu z butami. Rozmiar 44.
      8. Moje HEAD C200 X-FRAME 6/163 Q35. Teraz jeździłem na feriach np. BLIZZARD X07 IQ 158 R13
      9. Preferuję styl jazdy: szybki i krótkie skręty, czasem wolniejsza jazda po całym stoku z dzieckiem. Nie jeżdżę poza trasami.
      11. Mój budżet na buty ok 200 zł. Ewentualnie gdyby ktoś zaproponował coś na przyszłość z nart to ok 600 zł.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...