Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty i buty dla dziecka 13 lat


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze nart i butów dla syna, 13 lat skończy w styczniu. Wzrost 174cm, waga 55, stopa 42. Sam się zastanawiam czy już nie kupić mu kompletu dla dorosłych. Syn jest dosyć wysoki na swój wiek i ciężko o dobry wybór w tym wzroście i wadze dla juniora. Interesują mnie raczej narty i buty używane, ponieważ przez ostatni rok urósł ok 12cm i coroczne kupowanie nowego sprzętu jest bez sensu. Jego umiejętności oceniam na 5, jeździ  od 5 lat po 1 tygodniu w roku. Niestety w wypożyczalniach często brakuje takich rozmiarów juniorskich. Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie i pomoc w doborze sprzętu dla syna. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździcie tylko na tydzień w roku, to kupowanie sprzętu dla trzynastoletniego chłopaka, który jest w największym skoku pokwitaniowym, mija się z celem. Lepiej poszukać dobrej wypożyczalni przed wyjazdem albo jeszcze lepiej na miejscu. A modeli dla dorosłych nie trzeba się bać - tyle że juniorzy, zwłaszcza przy takiej "szczypiorkowatej" wadze, często mają węższe stopy iż dorośli. Zmierzyć młodemu szerokość stopy i w razie potrzeby szukać modeli butów "narrow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tanova napisał:

Jeśli jeździcie tylko na tydzień w roku, to kupowanie sprzętu dla trzynastoletniego chłopaka, który jest w największym skoku pokwitaniowym, mija się z celem. Lepiej poszukać dobrej wypożyczalni przed wyjazdem albo jeszcze lepiej na miejscu. A modeli dla dorosłych nie trzeba się bać - tyle że juniorzy, zwłaszcza przy takiej "szczypiorkowatej" wadze, często mają węższe stopy iż dorośli. Zmierzyć młodemu szerokość stopy i w razie potrzeby szukać modeli butów "narrow".

Dziękuję za odpowiedź. Mam w domu narty Elan Morpheo 5, 160cm z rockerem i buty Rossignol Alias 70 po starszym synu, ale czytałem tu gdzieś na forum, żeby juniorom nie zakładać dorosłych nart. Stopę ma szeroką, szerszą niż ja, więc buty narrow mogą być nawet za ciasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...