Narty - skionline.pl
Jump to content

tanova

Registered VIP Users
 • Content Count

  905
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

tanova last won the day on December 21 2019

tanova had the most liked content!

Community Reputation

2,189 Excellent

About tanova

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 06/09/1971

Personal Information

 • Imię
  Magdalena
 • Miejscowość
  Zach-Pom
 • About me
  narciarka nizinna, trochę zdesperowana

Ski equipment

 • Narty marka
  Head Super Joy
 • Buty marka
  Tecnica

Skills

 • Styl jazdy
  radosny, nieco oldschoolowy
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  5

Recent Profile Visitors

4,194 profile views
 1. A co, nie można? Buty do plecaka, narty i kije przytroczyć po bokach i hajda 😁! Tylko przy dużych podmuchach wiatru trzeba uważać, co by nie zarzucało.
 2. @laryzbyszko Tyrol Południowy do końca I wojny światowej był częścią Austro-Węgier, potem znalazł się w granicach Włoch, które rozpoczęły intensywną i bezwzględną italianizację regionu. Szczególnie nasiliła się ona za czasów Mussoliniego. Tyrolczycy Południowi spore nadzieje na odmianę swojego losu wiązali z Trzecią Rzeszą, ale srogo się zawiedli, bo Hitler nie chciał zadzierać że swoim sojusznikiem i niejako poświęcił Południowy Tyrol w imię nadrzędnych interesów. Tyrolczycy z południa dostali ultimatum (tzw. opcja) - albo zostają bez prawa do kultywowania swojego języka i kultury, albo muszą wyemigrować do Austrii. Na przełomie lat 30/40 ponad 70 tys. ludzi w ten sposób opuściła swoje strony rodzinne, część wróciła po paru latach. Po II wojnie, aż do lat 70-tych, sytuacja w zakresie polityki etnicznej była niewiele lepsza, co oczywiście sprzyjało radykalizacji nastrojów, stąd pewne animozje po dziś dzień. Jeśli chodzi o Ladynów i podobne mniejszości, to czasem mówi się w etnolingwistyce o tzw. "efekcie lodówki" - im wyżej położona dolina i trudniej dostępna, tym bardziej społeczność konserwuje archaiczne formy języka i własnej kultury.
 3. Za wiele dzieci z bocznymi kółkami to w styczniu raczej nie jeździ, upiekło Ci się 😉. Trochę pojeździsz i wrócisz do formy, spokojną głowa 😊!
 4. Bo leżenie na leżaku jest nudne 😁, a góry i rower są fajne.
 5. Region jest dwujęzyczny, oficjalne używanie niemieckich nazw jest prawidłowe.
 6. Racja. Właśnie tam uczyła się jeździć moja córka jak miała 5 lat. 😊
 7. @mifilim podoba mi się tam, bardzo mi się podoba 🤩! Czytam i oglądam z wielką przyjemnością, zazdroszczę trochę, ale fajnie, że zdrowie pozwala Ci cieszyć się wyjazdem narciarskim z rodzinką w takich pięknych okolicznościach. Długie dojazdy macie spod kwatery?
 8. Gwoli ścisłości - to są Włochy (Autonomiczna Prowincja Bozen-Südtirol), ale 2/3 mieszkańców prowincji przyznaje się do tożsamości niemieckojęzycznej. Ta 1/3 włoskojęzyczna to w większych miastach - gminy górskie to praktycznie prawie w 100% niemieckojęzyczni Tyrolczycy Południowi i do tego odrobinka Ladynów w Dolomitach.
 9. We włoskim Tyrolu Południowym niemiecki ma status regionalnego języka urzędowego. Prędzej dogadasz się po niemiecku niż po włosku, bo Włosi mają duże utrudnienia w osiedlaniu się w tym regionie - taka ciekawostka. Ośrodek fajny - bardzo polecam zarówno stoki w Reschen-Haideralm jak i super traski w Nauders. Na pewno warto też podjechać do Sulden, choć sama nie dotarłam, bo kiedyś nie było tego ośrodka na wspólnym skipassie.
 10. Piotr, potrafisz zachęcić 🤩. Miejscówka wydaje się być również idealna na rozpoczęcie sezonu (listopad-grudzień) lub zakończenie (kwiecień). Kiedyś pojadę - na pewno 😀.
 11. A jaki jest powód chęci zmiany? Coś jest nie tak z Twoimi aktualnymi butami?
 12. Chcesz kupić buty, czy garnitur?😂
 13. Piękne zdjęcia i bardzo optymistyczny filmik. 😁. Cudnie tam, świetnie trafiliście z pogodą i warunkami. Ja na przykład nie jestem wszyscy, w tej dolinie nie byłam, dlatego z przyjemnością obejrzałam, choć czytania nie było zbyt wiele 😏. Widocznie nie każdy ma taką potrzebę ekspresji jak @marboru albo ja. Pozdrawiam serdecznie!
 14. Do ferii mazowieckich jeszcze trzy tygodnie. Jest czas, żeby wypróbować Salomony, może nie taki diabeł straszny😁? Jak macie w domu porządne narty, to trochę szkoda wywalać dwa tysiaki na nową parę.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...