Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

KORBIELÓW, PILSKO -co za badziewie, jeszcze raz...


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zostałem zmuszony do zawitania na stoki Pilska...

Rano jest super.

Koło 12 jest już tragedia.

Solisko - Kamienna

Rano super, super, płasko i twardo.

Wycina się przemiłe szerokie łuki.

O 12 już nie ma po czym jeździć .... muldy jadna na drugiej i lodowisko.

Buczynka - Solisko.

Góra caly dzień super, aż do wjazdu do lasu (ESO?) gdzie kamienie leżą normalnie na trasie ... a i lodu jest całkiem sporo...

Ostatni odcinek do Soliska rano jest super, jak Alpy, ale później wychodzi lód i oczywiście tworzą się muldy.

Na Płaj nie narzekam - zrobili co mogli.

Miziowa - Szczawiny.

Pod wyciągiem tragiczne nierówne, oblodzone koleiny. Dla parapetów masakra. Trasa rano super - później MEGA muldy.

Pilsko,Kopiec - Miziowa.

Rano super, później MEGA muldy.

Ogólnie śniegu jest dużo/na gorze bardzo dużo, ale warunki po 12 tragiczne !!!!!!!!!!!

Do parapetów - snowpark to jakaś parodia :)

Ogólnie: już dawno się tak nie ... (CENZURA ADMINA) na warunki narciarskie lub BRAK WARUNKÓW DO JAZDY NA NARTACH. A na pewno BRAK WARUNKÓW DO JAZDY CARVINGOWEJ !!

Ludzie : nie jedźcie tam nigdy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORBIELÓW, PILSKO -co za badziewie, jeszcze raz...

JC - jak najbardziej popieram nie używanie "słów uważanych za wulgarne".

I już nie będę tego robił, chyba , że kiedyś przyjdzie mi pisać o Korbielowie.

Z innej strony : nie można się tylko "zdenerwować" na to co tam zrobiono z takiej fajnej góry. Tam można się właśnie tylko .... (nie użyję ponownie tego słowa).

Przepraszam za "TAMTO" słowo.

Pozdrawiam.

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> aklim i innych miłośników pilska

Aklim,

ja nie wiem co mam powiedzieć.

Jeździłem na Pilsko od dziecka.

Zima, lato, wiosna, jesień, stare schronisko i barszczyk , grzybowa itp...

Ale jeszcze ani razu to miejsce nie było tak zaniedbane jak w tym roku.

Co prawda coraz gorzej jest odkąd powstała pare znanych hoteli, domek na Buczynce i nowe schronisko dokończono, ale tak źle jeszcze nie było !!

Zaniedbanie totalne, a ceny z kosmosu.

Rzućcie okiem na niejakie "Gazdowisko" - jak wspominałem już wcześniej - dobrze, ze tych cen jeszcze w EUR nie piszą !!

Jestem przerażony i zrozpaczony.

Ale nic... to przecież polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> aklim i innych miłośników pilska

Michał

ja też jeżdżę od lat na Pilsko -wg mnie najlepsza góra narciarska w Polsce ( nie mówię o " infrastrukturze " :))

to że się tam nic nie zmienia od lat ( poza hotelami i pensjonatami , które mnie akurat nie interesują ) , to chyba taki urok tego miejsca . Pewnie , żeby się chciało zobaczyc tam jakieś super szybkie, nowoczesne krzesła , zeby wszystkie trasy były dośnieżane, obsługa była miła :)) itp , itd , ale tego nie ma i chyba długo nie będzie

a ta ,czasem, extrema w wykonaniu GAT-u to mnie trochę wkurza a trochę bawi , ale sentyment , niestety, pozostaje

No i mam blisko do Korbielowa :)

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> aklim i innych miłośników pilska

Do Korbielowa jeżdżę rokrocznie, czasami dwa razy w roku, a blisko nie mam - ok. 600 km. (zresztą właśnie wczoraj wróciłem). Za każdym razem obiecuję sobie, że w przyszłym sezonie pojadę gdzie indziej.

Jakoś mi się nie udaje. Jest w tej górze coś na poły magicznego, co każe mi tam wracać.

Jednak magię tę za każdym razem na różne sposoby próbuje popsuć znienawidzony przez rzesze narciarzy GAT. Zabrakłoby miejsca, żeby wypisać wszystkie oskarżenia (większość z nich została wymieniona na forum). W tym roku na wyróżnienie zasługują m.in. brak ratrakowania Kamiennej przed jazdą nocną i zmuszanie do wymyślnych akrobacji przy korzystaniu z wyciągu Płaj (orczyk na wysokości kostek/podcinający gardło stalowy drut) oraz walka z lodem na wszystkich orczykach.

Bezkarność GATu wynika z faktu, że jakkolwiek wiele zrobiliby, żeby uprzykrzyć ludziom zjeżdżanie, i tak będą tam walić tłumy ze względu na warunki naturalne. Gdyby władze agencji poczuły odpływ klienteli, a wraz z nią gotówki, być może wówczas zaczęliby o nas dbać.

Dlatego następnym razem, kiedy najdzie mnie ochota na narty, nie pojadę do Korbielowa. Nie będzie to łatwe, ale zrobię to dla dobra tej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...