Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na narty w weekend?????


Mysiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie na narty w weekend?????

W ostatni weekend byłam w Zawoi, ale nie na Mosornem, tylko na Czatoży, i warunki były zaskakująco dobre (zmrożony śnieg, równy do popołudnia, przed wieczorną jazdą jeszcze przeratrakowali trochę). Stoczki są niedługie, ale szerokie, wyciągów kilka, przez co nie ma właściwie kolejek (do parunastu osób w godzinach szczytu, czyli 5-10 min). Można było pojeździć szybko i zamaszyście, co w tym roku jest niezmierną rzadkością. W niedzielę w południe obejrzałam sobie Mosorne, i kontrast był duży. Na dole żółta breja. Swoją drogą, ten stok jest wyeksponowany na słońce, więc nic dziwnego. Przy tym do Zawoi z Krakowa jest dość blisko.

Wybór miejsc na weekend mamy mocno ograniczony! Podhale dla miłośników kolejek (bynajmniej nie górskich), najbliższe stoki (Snieżnica) chyba dla stęsknionych ludzkiej bliskości (człek na człeku), Zarabie okazało się zakamieniałe (słyszałam opinię, że w pierwszym roku Mosornego też tak tam było, nie wiem, czy to konieczny etap rozwoju stoku?!), jak tam byłam na początku lutego, to na dole była breja, ale kamyczki nie rzucały się w oczy, widocznie przy odwilży ratrak to wszystko przemieszał, tylko czemu nie dośnieżyli, jeśli były po temu warunki?

Ciekawa jestem Rabki, też niedaleko i przyjemnie, a zazwyczaj główny tłum wali na Snieżnicę. Może ktoś był, i napisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

Acha, zapomniałam dodać, że kibelek na Czatoży dowodzi, że są na tym świecie rzeczy nie podlegające działaniu czasu (od lat przynajmniej siedemdziesiatych). Ale może to po to, żeby na rozgrzewkę wykonać parę akrobatycznych ćwiczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend????? -> Maria

Niestety w tym roku Pilsko to masakra.

Ludzi fura, na trasach da się jeździć do 11-12. Nie ratrakowane w ciągu dnia...

Jednak warunki sniegowe jak zawsze są wspaniałe i jest mnóstwo śniegu.

Ja osobiście wybieram po raz kolejny w sobote Wielką Racze.

Dalej, ale w sumie nie dłużej niż 30-40minut + krzesełka a nie te cholerne orczyki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

wybierałem się w sobotę na kasprową górę, ale kolega przysłał mi jakieś zdjęcie z kolejki na goryczkowej i na gąsienicowej.. czy faktycznie jest tam aż tak źle? nie byłem tam od kilku lat, a strasznie mnie korci.. nie chce żeby wycieczka do zakopca skończyła się na pączkach w samancie ;)

aha i o której mniej wiecej trzeba teraz ustawic się w kuźnicach żeby w miare gładko wjechać na górę?

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

Mario o tym kibelku co mówisz to o tym pod laskiem pewnie... :P a byłaś w bufecie tam są "normalne" ubikacje :P znaczyć się ja tam nic nie mam bo bywałem w gorszych ale zdało by się nieco więcej miejsca a tak jest całkiem przyjemnie i nie ma na co narzekać... i fakt w zawoii czatoży jest całkiem super na nartki wyciągi co prawda najdłuższe po 400m ale szeroki równy i twrady stok jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

GuM, Ja wcale nie narzekam na ten kibelek (jedyny, na który trafiłam, w domku za bufetem koło Wojtka). Zresztą nie było tam niehigienicznie. Wcale nie jeżdżę po górach po to, by podziwiać, jak mój dziadek mawiał, "srajmurki", nawet wolę miejsce nieco bezpretensjonalne ;). Tylko chciałam podać pełną informację, którą znam na temat miejsca - są ludzie, którzy zwracają na to uwagę. A Czatoża w ogóle wydaje mi się fajna - jak mówisz, szeroko, równo, dobrze ubite, i do tego brak dzikich tłumów. Żeby jeszcze trochę dłużej i jakaś ścianka... W końcu wyemigruję w Himalaje,słowo daję. Jeszcze jedna taka zima!

Ciekawa jeszcze jestem, jak jest ostatnio w Krynicy. Na Jaworzynie widać straszny tłum na kamerach, a jak na Słotwinach i Azotach ? Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

ja w czwartek byłem na czy w Słotwinach na zawodach i muszę powiedzieć że warunki nie są złe ale są przetarcia na zawodach to kto miał smary na kmaienie i trawa to wygrywał... ale ogólnie warunki dobre jak się stało w kolejce do kotwicy 30min w deszczu nie było za wesoło a jak się dojeżdżało do połowy wyciągu to padał śnieg ale dosyć konkretny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

Dzięki za info! Jestem skazana na doskok, ciągle jakieś głupoty do roboty, można się urwać tylko na 1/2 -1 dzień nawet w weekend. Ale przynajmniej można się przez to w ostatniej chwili zdecydować, gdzie się pojedzie. A już doszłam do momentu, kiedy jazda samochodem się nudzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w weekend?????

wróciłem dzisiaj z wierchomli, głowna trasa w miare OK, koło 11ej robi się jednak tłoczno a w porze obaidowej stok zaczyna badziewieć ;/ pewnie będą sypać dzisiaj całą noc, jest mroźno, więc jutro powinno być nieco lepiej.

aha i chciałbym pozdrwoić w tym miejscu tego kogoś kto zostawił włączone armatki na dzień; raz że wiało i śnieg, miałem takie wrażenie, leciał głównie w strone drzew, dwa że dawało nieźle tym co jechali krzesłem, trzy nie dało się zjechać na dół z czystymi goglami.. brawo ;)

czy ktoś może był dzisiaj rano na słotwinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...