Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty do slalomu Elan/Atomic


mary$ka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam.

Jeżdżę drugi sezon na nartach gigantowych i mam ochotę kupić im do pary jakieś slalomy :-). Podam od razu swoje dane: 175 wzrostu, ważę niedużo ;-) myślę że około 50 kg. Moje 9.20 mają 170cm i cudownie mi się na nich jeździ.

Poprzeglądałam trochę archiwum i wydaje się że SL9.12, 160cm, byłaby dla mnie dobra nartą. Niestety nie wiem nic o nartach Elana, SLX i HCX. Widziałam je tylko w Makro, całkiem tanio, podobnie jak Atomiki. Bardzo proszę o Wasze opinie, które z tych nart nadawałyby sie najlepiej.

Dodam jeszcze że cena też gra rolę i chciałabym wybrac coś z tych trzech nart. Pozdrawiam wszystkich serdecznie:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Hehe HCXy zmieniaja w tym sezonie kolorek... juz nie beda zielone :( Wzornictwem przypominaja nowe integry.. w sumie calkiem niezle sie prezentuja.. i cena lepsza niz Atomkow. No i jeszcze mozna na nich sie w fun pobawic. Ja bym sobie wlasnie takie wybral :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

wszysko lepsze niz 9.12 ;) a HCX na pewno . z ta dlugoscia to radzilbym jesli 9.12 to 150 a elany 154 ze wskazaniem na SLX.

Ps. a moze ta Fischery RC4 WorldCup SC ? tak tylko pytam ;)

pozdrawiam

Mrozik Fischerownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Jestem w tym sezonie po jeżdzie na HCX w Austrii na lodowcu są bardzo dobre....trudne na muldach przy nie ubitym sniegu.

Jezdziłem tez na Radarkach 2 dni i na K2Mach nie są wcale lepsze..może nawet gorsze...ale zaznaczam ze radarki i K2 były pożyczone..

Aha na tysiace ludzi nikt nie miał na lodowcu HCX, nie widziałem nigdzie w sklepach też.

Zaczepiano mnie nawet w gondoli wypytujac o te narty i o wrazenia.

Jak powiedziałem komuś że jego Atomici się nie umywają (Austryjak z Tyrolu) o mało nie chciał mnie bić ale wyglądałem na bardziej postawnego więc pewnie się bał :).

Pzdrv Greco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Marycha ty uwaszaj s temi atomykami lepjej;)) Chyba goscie z Altenmarkt (czy jakoś tak) rzucili klątwe na naród Polski:)) Ja w tych makaronach tylko kilka osób widziałem na SL9 (!!!!), zazwyczaj przeklinali po polsku:) Weź ty te Elany kup jak już tak się napaliłaś, choć sa z Makro. Nawet z rozmiarem trafisz lepiej - 154cm. Koleś z klasy ujeżdżał je w tym roku i mówi że fajne:)

Tylko wiązania to juz u Irmaka bo jakis gość się tu na forum niedawno wyżalał że mu krzywo cos powkręcali;))

Co z tym gg?? Ja sem `tymą` jakbyś szukała.

pozdraviam

tymą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Witam

Pierwsza sprawa nie kupować w makro itp.hiperkach są tam narty poza katalogowe (proponuję wziąść katalog danych nart i porównać dane z nartami w makro lub znaleść dany model z katalogu firmowego i sprawdzić czy oznaczenia nazwy oraz dane narty są takie same jak w katalogu firmowym itp.).

Obecnie mam narty testowe Atomika na 2004 rok SLD-9.12, a wcześniej testowałem SL-9.12. Jak do każdej narty z grupy wyższej niż amatorska trzeba się do niej przyłożyć. Zabawa super, trzeba trzymać ją na krawędziach bo sama idzie w skręt.

Ja mam wzrostu 176 cm waga 85 kg mam nartę 160cm. Co do wyboru Atomic- Elan proponuję pojechać w góry na test SL-9.12, jest parę ośrodków w Polsce, gdzie można przetestować tę nartę i wybrać długość między 150 a 160 i sprawdzić co warta.

Nartę Atomika 9.12 wiązaniem RACE 412 można kupić już za ok. 1500zł to jest dobra cena, kiedyś kosztowała ponad 2000zł.

Cena jest taka raz że koniec sezonu dwa Atomic SL-9.12 ma dwa lata i na rok 2003/2004 - Atomic wypuści nowy model który będzie miał oznaczenie prawdopodobnie SLD-9.12 (na razie narta testowa ma takie oznaczenie). Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Dzięki wszystkim :-)

Bałam się trochę jakości Elanów, Tymonek nastraszył mnie historią narty tej firmy, która podobno pękła a ze środka wysypał się czarodziejski pył;-))

Oby poprawili jakość ;-)

Dlaczego mam nie kupować w Makro? Gwarancję muszą mi dać i nic więcej mnie nie obchodzi. Jeździłam kiedyś na Dynastarach z Makro i wszystko było w porządku.

Jeśli nie Makro to gdzie w Lublinie lub okolicach można dostać Elany?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Juz nastraszyłem;) A to historia z happy-endem - to ten sam gość który katował te Elanowskie slalomki (patrz wyżej) w tym roku:)) Z tym Makro to nie wiem co napisać. Ja też miałem od nich deski (Dynastary:))) Team X7 czy jakos tak, a la carvingi:), ale dawno to było i sie nie zastanawiałem wtedy nad tym (powinny jeszcze stać w komisie przy Taniej Książce:)

Że maja narty `pozakatolgowe`. Głównie tak, ale trafiają sie rodzynki takie jak owe Elany czy slalomy Dynastara z sezonu 01/02 z Pivotami 140 za śmieszne pieniądze. Ja bym zaryzykował kupno tych, jak to bodaj axelcarver określił, `tanich japończyków`. Jakby co to będziesz miała extra żwirówy do Rąblowa;)))

pozdraviam

tymą_cash&carry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Witam

Firmy takie jak Makro, Intersport , Giacomelli itp. zamawiają duze partie nart, są one specjalnie oznakowanie i malowane dla tych firm. Nie mozna znaleść tych oznaczeń w żadnym firmowym katalogu (tak naprawdę niewiadomo co w nich siedzi) . Nie twierdzę że nie ma tam rodzynków z delicjami, ale z reguły są to modele z wcześnieszych sezonów.

Przykładem jest Giacomelli chciałem kupic swojej kobiecie nartkę Fisher SCENEO-500 znalazłem w tym hiperku cena w promocji 899 (super cena katalog 1899). Ale pech kolorystyka jak w 500, ale nazwa kosmos FISHER PRO CARBON dane na narcie tez nie te. Ponieważ jestem hadlowcem i centusiem krakowskim dzwonię do Fisherk`a Polska co jest zgrane. Okazuje się że Giakomelek kazał sobie tak malować narty i opisywać nazwą PRO CARBON, a nartka to nie 500 tylko 300 (to dwie numerki niżej ) stąd ta super cena na narty tych hiprekach. Podobnie było w makro z Head`em Cyber 170 ic nie mogłem znaleść takiego modelu w katalogu firmowym są modele 160 i 180, a 170 to coś Head moze pomiędzy 160 i 170. (to tak jak mercedes silnikiem 2 litry a może 3 litry). Radzę sprawdzić dokładnie nazwę i dane narty. Co do reklamacji w makro zyczę powodzenia.

Pozdrowienia. Kicek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Masz pecha ja głosuję tylko na SLD, (...ale na tylko na Atomowe SLD). Jak ci sie nie podoba ta nazwa, mam także Atomica Beta Race: 9-SLC ( JEST TO TO SAMO). Może ta nazwa będzie lepsza dla Polaków na rok 2003/2004.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rtgpsn

KUP ELANY HCX

Ja kupiłem w Macro w Lublinie przykręciłem w serwisie wiazania salomona i była to ekstaza na stoku :)))

Co do katalogowości modelu to dokładnie sprawdzic można na stronie WWW Elana w Macro są identyczne. ( Moze Elan to jedna z niewielu form dajaca dp Macro katalogowe narty).

Pozdrawiam i miłego ciecia na Elanach HCX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

O ile wiem to do MAKRO Elany dostarcza FOLC...

i żeby było smieszniej na HCX maja zysku jakieś 15 zł, więc pewnie odbijaja sobie na margarynie.

Tak przynajmniej mówił mi gościu z konkurencji, który nie był w stanie sprzedawać Elana w takiej cenie jak MAkro.

Więc chba sa jednak z katalogu i nie maja zreszta innych oznaczen ani malunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Nie wypowiadam się na temat Elanów. Nie znam za bardzo modeli tych nart Do Giacomell`iego Fishera dostarcza takze Fisher & Freizeit dystrybutor Fishera na Polskę. Takie mają umowy międzynarodowe sam o tym wiem bo jestem handlowcem tylko innej branży, sam dzwoniłem do Fisher & Freizeit.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP ELANY HCX

A można wiedzieć ile za nie dałeś? I ile kosztują SLX? I czy można dostać tańsze HCX z poprzednich sezonów? I czy w Elanach płyty są uniwersalne, czy pod określone wiązania?

No to cię pytaniami zarzuciłem :))

Pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP ELANY HCX

Płyta ELANA HCX z Makro nie jest uniwersalna!!!!!!!!

Typowa pod rozstaw MARKERA.

Sruby z Tyrolii np SL 100 bodajże wystają po bokach (przy styku z nartą) co mimo tego że trzyma wyglada paskudnie.

Można dostaać teraz tanio b.dobre Markery np serii Titanium 1200 pasują do tej płyty idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

W poznańskim Makro HCX-y były po 999 zł a SLX po 1399 zł.

Piszę `były` bo już ich niema od ponad miesiąca:(

Zresztą jak były, to pierwsza partia poszła w dwa dni a druga w tydzień.

VR 27 są w Pink Sport, cena może być jutro.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

Cześć

Byłam wczoraj w Makro i niestety także nie było już Elanów. Obawiam się, ze nie dostanę ich już w Lublinie:-(

Wiem że Dynamiki są u Irmaka ale kompletnie nie wiem co to za narty??

Po przejżeniu postów ze Sprzętu zbrzydły mi też Atomiki;-) Co ja mam zrobic?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty do slalomu Elan/Atomic

No to posluchaj jesli Ci A`tomki zbrzydly hehe (zupelnie nie wiadomo czemu ? no tak juz wiem boisz sie zoltaczki ;) ) to , i tu uwaga VR27 to tez sa A`tomki i nawet produkowane w tej samej fabryce , tyle ze nazywaja sie Dynamic i sa na rynek France a zeby jeszcze bylo smieszniej to VR27 to wlasnie SL 9.12 tylko ze nie zolte (szkoda ;P )

pozdrawiam

Mrozik Fischerownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rtgpsn

KUP ELANY HCX

Dałem za nie 990zł czy coś koło tego. SLX sie nie interesowałem bo narty mi były potrzebne amatorsie a nie zawodnicze. Co do poprzednich modeli to nie wiem gdzie można kupić ale podobno tegoroczny model został znacznie unowocześniony. Płyta jest prawie uniwersalna ja jeżdzę na wiązanach salomona S810 najbardziej pasują podobno markery z którymi współpracuje elan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP ELANY HCX

Witam,

Oczywiście kup Elany. Jak weźmiesz do ręki Elany i Atomici, to zobaczysz, że te drugie prawie nic nie ważą. Co więc mają w środku? A Elan to "sandwich".

Zastanawiałbym się tylko, czy nie lepsze SLX. Mają one dodatkowo warstwę titanalu na wierzchu i są bardziej twarde, ale też wymagają większej dynamiki.

Pozdro

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...