Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie o Fishery RC4 SC


Lupus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w sprawie tych poniewaz wiele osob w sklepie poleca mi te narty a nie naleza one do tanich to chciałbym wiedzieć, że to dobry dla mnie wybór. Otóż zjeżdżam z każdej góry, staram się jeżdzić nowocześnie czyli raczej na krawędziach, ale nie jestem slalomowcem. Czasami jeżdżę szeroko jak do giganta, czasem wąsko, najczęściej srednim śmigiem. Ważę 90 kg przy 182 cm wzrostu. No i nie jeżdżę co tydzień itd. bo nie mam na to czasu. potrzebuję narte dobrą, dającą duże mozliwości ale nie wymagającą nadmiernej i siły i kondycji i umiejętności ale pozwalającą jednocześnie zaszaleć jak się już człowiek rozkręci. No i pytanie moje jest takie czy rzezcywiście ta narta jest dla mnie. Poza tym czy 165 cm długości to nie za mało, czy nie będzie to nadmiernie wymuszało slalomowego tylko stylu jazdy. Proszę o podpowiedź a zwłaszcza jesli ktoś na tych nartach jeździ.

Dzięki.

Lupus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

Popieram. Nie rozumiem tych ludzi co to na forum piszą, że na slalomce gigantem jeżdżą... Wg mnie obecnie najbardziej uniwersalna narta to taka o radiusie 14 do 16m - czyli coś m-dzy slalomką, a racecarverem.

Pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

Warze i mierze tyle co autor postu tyle ze ja chcialem slalomki i kupilem RC4 SC 160cm, Sceneo 500 z LD12 tez zamowilem dla mojego starszego. Lupus jak nie znajdziesz taniej to nowki zapakowane moge miec za 1900 (Sceneo 500 + tyrolia LD12), RC4 SC natomiast za 1630 same nartki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

Kto powiedzial ze na slalomce nie wykrecisz gigantowego skretu... To wlasnie slalomka jest najbardziej uniwersalna narta ktora nadaje sie na smigania na slalomie i na (amatorskim) gigancie... A dlugie skrety(w zaleznosci od promienia) wychodza na niej wprost wysmienicie...

Oto jest moja opinia.

ale mozecie polemizowac...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

No to chyba mamy inną definicję długiego skrętu. Jeśli na slalomce długie skręty wychodzą wyśmienicie, to po cholerę produkują racecarvery i gigantki? Owszem, na slalomce da się pojechać długim skrętem (po prostu nie przyginając jej za mocno), ale ja nazwałbym to dodatkiem do tego, do czego slalomka jest stworzona. W kwestii uniwersalności na tym polega jej wyższość nad gigantką, że na tej drugiej krótkim (slalomowym) ciętym skrętem nie pojedziesz. Ale wyśmienicie to się długim skrętem jeździ na gigantce!

To oczywiście też jest tylko moja opinia - na polemike jestem otwarty.

Pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

Milo ze dajecie znac o tym. Ale w takim razie to ja juz nie wiem czy taka narta nie wymusza nadmiernie slalomowego stylu jazdy i tylko takiego. Bo jesli bedzie trzeba ciągle "machac" na nich to moze to byc meczace.

Dostalem od Was info o Fisherach Sceneo 500. Rozumiem, ze to jest cos posredniego pomiedzy slalomka a gigantka. A RC4 SC takim posrednim rozwiazaniem nie jest.

Zreszta sam nie wiem czy maja byc Fishery czy cokolwiek innego. Moje Atomici Beta Ride 9.22 180cm i 19,5 radiusa nie spelniaja moich oczekiwan. Przyciskanie ich do krotkich cietych skretow mnie nie bawi. A miala to byc narta najbardziej uniwersalna. Uwazam, ze taka nie jest. Poza trasami nawet sie spisywala ale nie jest uniwersalna.

Nie chcialbym wydac dwa i pol tysiaca i znow nie byc zadowolonym z nart, bo jak je bede znowu sprzedawal to znowu na nich strace 90% wartosci.

Lupus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

Moje trzy grosze

Masz zupelna racje jezeli chodzi o roznice narta slalomowa i gigantowa

Inne role i inne zadania ale ewolucja w sprzecie wymusila nastepujace rozwiazania: narta slalomowa pojedziesz dluzszy skret bez problemu i uczynisz to znacznie latwiej niz mialbys pojechac krotkim skretem na narcie gigantowej.

Dokladnie na odwrot bylo pare lat temu kiedy uniwersalna narta instruktorska byla narta o charakterze gigantowym.

Jezeli ktos szuka narty w miare uniwersalnej powinien przygladnac sie nartom o charakterze slalomowym lub nart z grupy Allround.

Co do Fischerow (mam Fischery WC SC 165 / radius 11 - Fun Carving, Slalom i skret gigantowy - wychodza bez problemu)

Co do rozwiniecia terminu skret gigantowy - jezeli przylozysz miare sportowa to na 90% tras w Alpach i prawie 100% tras w Polsce nie pojedziesz skretem gigantowym bo po prostu nie ma na to miejsca i problem sam sie rozwiazuje

pozdr

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Fishery RC4 SC

Mam 165 cm waga ta sama tylko wzrost ciut wiekszy 192 i pare przyzwyczajen nabytych z mlodosci.

Jest to nart rewelacyjna , wcale nie wymusza slalomowego charakteru choc taki preferuje ale trza sie przylozyc. Fun Carving - to miodzio

Moze byc ciut za trudna i tu wypada zgodzic sie z przedmowcami.

Model zeszloroczny z wiazaniami spokojnie trafisz za 1400zl - trza trochu poszukac

powodzenia

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...