Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Widziałem dzisiaj nowe RC4 WC SC w sklepie


andrew-w

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Widziałem dzisiaj nowe RC4 WC SC w sklepie. Co do szty graficznej to nie będę dyskutował. Nie mają ochronnej nakładki na dzioby (dla mnie minus). Płyta jest nowa z gumowymi podkładkami na końcach co by narta mogła sie uginać pod nią. Wiązania znane mi z widzenia (chyba FR 13, ale z nowym oznaczeniem). W płycie z góry przez okienka widac sprężyny ( w roczniku 02/03 też było coś takiego tylko z boku). I najwazniejsze:promień 11 m przy dł. 155 cm (szer dzioba 118 mm). Kosztowały 2200 PLN. W sumie bez rewelacji, ale cóż w nartach można jeszcze wymysleć. Najważniejsza jest radośc z jazdy i zdrowie.

pozdrawiam

Andrzej

z Bielska-Białej

(nie jestem włascicielem ani sprzedawcą w tym sklepie i nie jest to reklama)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Coz, to co widziales to nie plyta z gumowymi podkladkami. to system FLOWFLEX - czyli "aktywne zawieszenie" na narcie - innowacja w narciarstwie.

System pozwala na 100% ugiecie narty na calej swojej dlugosci, bez przesztywnienia poprzez plyte, tak jak to jest u konkurencji.

Przyszloroczna RC4 jest sztywniejsza, bardziej zawodnicza przez to.

No, ale nic tylko testujcie......

Ja natomiast po cichu polecam RX-Fire. Szerokosc w dziobie - 123mm ;)

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Tak, zgadza sie - opis troche uprościłem. Mam nadzieję, że to "zawieszenie" nie spowoduje odizolowania od podłoza i braku czucia narty oraz opóźnienia reakcji narty na ruchy "kierowcy" analogicznie jak to dzieje sie w wielu współczesnych autach. Trzeba spróbować tej narty, ale to juz chyba w następnej zimie jak będzie powszechnie dostepna.

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Nie, to wszystko jest przetestowane i o dziwo dziala :))))

Zachecam do sprobowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

System pozwala na 100% ugiecie narty na calej swojej dlugosci, bez przesztywnienia poprzez plyte, tak jak to jest u konkurencji.

To co u tej konkurencji jest ? usztywnianie czy ugięcie ? ;)

Ej Bobicku nie rób negatywnej reklamy konkurencji, bo Cię zjedzą.

Fischer robi bardzo fajne nartki, ale nie lubię naciągania ;)

I nie lubię sloganów - co to jest 100% ugięcie narty ???

Gdyby napisać, że zmniejszono wpływ płyty na sztywność narty pod wiązaniem, to by było uczciwie, gdy próbuje ktoś wcisnąć, że wyeliminowano ten wpływ to można się jedynie pośmiać z wciskanej ciemnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Oj Mariuszku, to niech jedza. Nie pierwszy raz. Poza tym nei widze, kto by to mial byc :)))))

No chyba, ze .....

Inne firmy maja plyty- Fischer nie. My mamy "aktywne zawieszenie".

U konkurencji narty nie wyginaja sie na calej swojej dlugosci, zawsze sa "blokowane" przez plyte. Czy takie wyjasnienie Ci wystarczy ?

Bo widze, ze inni rozumieja, tylko cos u Ciebie Mariusz... szwankuje hmmmmm ?????? ;)))))

Co do ostatniego Twojego stwierdzenia, pozwolisz, ze sie nie wypowiem, ale i dodam od razu, ze na razie nie bedziesz mial mozliwosci potestowania tej narty. Coz, konkurencja w tym momencie nas wyprzedzila :)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Niektorzy nasi Klienci: Delta, Maks (Intersport), Skirace, beda mieli ta narte w przyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

U konkurencji narty nie wyginaja sie na calej swojej dlugosci, zawsze sa "blokowane" przez plyte. Czy takie wyjasnienie Ci wystarczy ?

No ale to nie jest prawdą - Robert .

Wszystkie układy freflexowe pozwalaja na wygięcie.

Płyta dynastara od chyba dwóch lat jest "pływająca", czyli rusza sie i przód i tył.

Elan jakis czas temu tez zrobił Fusion i argumenty były dokładnie podobne - wyginanie narty na całej długości.

Hmmm- no nie wiem - masz ta nartkę u siebie ? wpadnę po zjeździe do kombinacji to " pomacam " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Wiedzialem Mariusz, ze cos odpiszesz ;))))

Jakby zapadla cisza, to oznaczaloby, ze ktos sie pod Ciebie podszywa ;))

Ale na powaznie - widziales, macales.

Teraz zachecam do odwiedzenia strony: www.fischer-flowflex.com, gdzie znajdziesz reszte informacji :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Przypominaja mi sie reklamy jake to nowoczesne sa niemieckie samochody i jakie to cudowne rozwiazania zastosowano po raz pierwszy. Patrzysz a tutaj Wlosi, Anglicy czy tez Japonczycy zastosowali je kilka(kilkanascie) lat wczesniej i to tez w produkcji seryjnej.

Chyba wiekszosc producentow ma rozwiazanie typu free-flex w roznej postaci (nie wiem kto zaczynal je wprowadzac) i tez sie reklamuja jako jedyni i najlepsi ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Podrzucam nowe nazwy ( za skromną odpłatnością :) ) SWINGFLEX , SLENDERFLEX, INO-INO-FLEX.

Przy okazji... to znaczy, że wszystkie dotychczasowe rozwiązania które były reklamowane dokładnie tymi samymi słowami a dotyczyły np. Railflex-u to była ściema a dopiero teraz przechodzimy przez bramę światłości ?!?!? Za rok -dwa okaże się , że jest inne rozwiązanie które niesamowicie... itd i wtedy 100 % skuteczności się nie da wcisnąć bo to już było we wcześniejszych super-duper-hiper-... Wtedy trzeba już bedzie pisać 110 % !!! A ja, jak słyszę ,że ktoś twierdzi, że na 110 % to mam ochotę walnąć w dziób bo wiem, że mi sztukuje kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Wejdzcie na www.fischer-flowflex.com, poczytajcie, zastanowcie sie, a potem podejmujcie dyskusje.

Swoja droga, to chyba troche madrzejsi od nas, Was mysla nad tymi wszystkimi systemami...

A z innej beczki, Mariusz, dlaczego jeszcze nie pracujesz w Development Managment np. w Dynastarze, Atomicku, itp... ?? :))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Robercie, jak Cię lubię, nie będę analizował tej nowostki ( bo tak jak nazywam dopóki nie zostanie przez minimum dwa sezony sprawdzona na stokach ) bo nie miałem okazji mieć tego w rękach a na stronach można cuda wypisywać.

Co do cyt. : ...Swoja droga, to chyba troche madrzejsi od nas, Was mysla nad tymi wszystkimi systemami... to może wspomnisz sobie pewną historyjkę z... Ty wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Slawku, wspomne, nie wspomne, ale .... wszyscy Ci to odzrucali - Ty wiesz co ;)

Pozdrawiam i jade malowac mieszkanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Uhm... :)))) Odrzucali bo tak mają robić ( to chyba mają w kontrakcie :))) ) a Ty doskonale wiesz gdzie była racja. Zostawmy te wspominki ale nie wierz bezkrytycznie w wyższość inteligencji tych panów :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

A z innej beczki, Mariusz, dlaczego jeszcze nie pracujesz w Development Managment np. w Dynastarze, Atomicku, itp... ?? :))))))))))

Jak to powiedzieć... ;)

To nie jest moim marzeniem :))))))))))))))))))))))))))))))))

Narty i wszystko co tego dotyczy są - póki co- przyjemnością a nie pracą zawodową pozwalającą przeżyć. ;)

Raczej nic nie wskazuje na to, by to się miało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Wiesz Slawku, ze nie wierze, bo jak bym wierzyl, to nie mialbys tego co masz ;)))))

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Widziałem to cudo dziś na giełdzie w Krakowie. W dotyku jakoś Raiflex II bardziej do mnie przemawia ale to tylko wrażenia dotykowe )). Widać sprężynki, hehe (czy one z czasem nie zużywają się ?).Mnie będzie stać na takie narty jak będą używki 2-3 letnie - co wtedy ze sprężynkami?. Ciekawe jak się na tym jeździ, chyba jakieś centrum testowe czas odwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...