Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

poszerzanie skorupy buta


kowcio

Rekomendowane odpowiedzi

poszerzanie skorupy buta

Miałem podobny problem.

Kupiłem stare dobre buciki Atomic AFT, pocierpiałem trochę przy wtrysku pianki i teraz wszystko jest OK. Trzeci sezon w nich jeżdżę i nie narzekam.

Były to jedyne buty z Atomica, w które wchodziła mi noga na szerokość. Reszta strasznie uciskała (poza chyba grupą SX).

Przymierzałem też Fischery SomaTec i nie wiem co było - bo wszyscy je strasznie chwalą - ale z tego co pamiętam nie były tak fajne. Natomiast polecam i je spróbować.

Pamiętam, że w starych butach pomagało czasem po prostu wyjęcie stopy z buta (po pewnym czasie), rozgrzanie w schronisku i ponowne założenie.

Poza tym ic tak nie pomaga jak grzaniec - cokolwiek ma Ci zdrętwieć - po tym przejdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszerzanie skorupy buta

Da się. Musisz poszukać serwisu, który ma maszynę do formowania skorup. Ja miałem ten sam problem. Pogadałem z Żurem i ponaciągał mi buty gdzie chciałem. Teraz juz są wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszerzanie skorupy buta

Jeśli chcesz to sam mozesz poeksperymentować pod warunkiem, że to nie są buty na które składałeś przez ostatnie 3 lata. Musisz mieć coś co można rozkręcić w bucie (bez wkładki, zamknięte klamry). Najlepiej sprawdzą się dobrze docięte klocki drewniane a w środek śruba do rozkręcania z przeciwnym gwintem. Ogrzewaszskorupę opalarką do farby - taka mocna suszarka,tylko uwaga zeby nie zrobić tostów. Stopniowo ogrzewasz i rozkręcasz. Wyjmij klocki po całkowitym ostygnięciu. Mam ten sam problem - szerokie stopy, a na stoku pracuję, więc się trzeba ratować jak Mc Giver

pozdrawaim - efekt murowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...