Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
giez łąkowy

jazda w puchu

Recommended Posts

to wstyd, na ogólnym ruganie pospolite, wysyłki na emeryturę albo młodszych do kąta .... a tu martwica .................. więc ja napiszę/zapytam.

A więc ....

Załóżmy, mam narty odpowiednie do jazdy w głebokim śniegu, a nie chcę/nie umiem/nie rozumiem techniki Freeride Carvemachine (hihi Misiu) ........ jak mam się do tego zabrać ? Stoję na grani, mam przed sobą kilkaset metrów puchu, co mam zrobić?

Z życzeniami conajmniej metrowego puchu ... bzzzzz... nie zapadający w sen oraz się w puchu ...

G.Ł.

jazda w puchu

Witam,

prponuje spojniej :) nie od razu na gran, tylko sprobowac pare przecinek lesnych. Ewentualnie "czarna" trase na Pilsku w czasie obfitych opadow sniegu. Co pradwa jest ona oficjalnie zamkkknieta, ale mozna tam na prawde niezle poszalec w puchu. Zreszta na tej gorze jest duzo miejsc gdzie mozna nauczyc sie jazdy w puchu :))) Pytania : misur@polbox.com. Pozdrawiam serdecznie. misioo

jazda w puchu

Usmiechnac sie. Ja jak widze kilkasetmetrow puchu przed soba (ale nie nad soba...), to zawsze sie usmiecham.

Pozdrawiam

Jacek

jazda w puchu

Hej. Mam pytanie czysto teoretyczne co do jazdy w puchu (pozwolicz gzie (tak sie odmienia?:) że ci się `wetne`). Jak `to jest` na nartach slalomowych vel funowych - z załozenia krótszych, o radykalnym taliowaniu - skoro jazda w puchu w duzym uproszczeniu polega na obciażaniu tyłów nart? Przecież narty 150-160 nie mają praktycznie tych tyłów! Czy nie grozi to (szczególnie w głebszym śniegu gdzie trzeba niemal wisieć tyłkiem) `fikołkiem` w tył? To samo z talią. Narty crossowe, czy off-piste mają raczej duuzy promień. Czy więc posiadacze tego typu (tzn jakies takie krótkie racecarvery albo slalomki) nart mogą się rozkoszowac `pływaniem` w puchu?

pozdraviam

jazda w puchu

Aha. Ale mimo wszystko ( z fizyki nie jestem najlepszy ) na siłe F skierowaną w dół stoku składa się przyciąganie ziemski i ta która pcha równolegle do ziemi (ale to łopatologicznie przedstawiłem..) - musi byc więc jakis moment krytyczny kiedy obciążenia tyłów siła `pchająca` nie jest w stanie zniwelować?? narysowałbym bo literkami to trudno opowiedziec..

jazda w puchu

Na slalomówkach da radę jechać w puchu. Oczywiście jedzie się na tylach ale bez przesady. Przecież nie musisz widzieć nart.

Przy skręcaniu w takich warunkach mocno pomaga podoszenie wewnętrznej narty podczas inicjacji skrętu.

Pozdro

Sign in to follow this  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...