Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wariat bez urazów


Filip_

Rekomendowane odpowiedzi

Pozrowienia dla Wiedzących,

Mam małe pytanko..choc pewnie odpowiedz nie prosta...

Kupilem wreszcie wymarzone nartki (SL 9.12), 40 cm krótsze od poprzednich ;-), byłem pare razy na nowych nartkach, pilnie sobie wczesniej cwiczyłem technike wspóczesna (bedziecie sie bardzo smiac, ale na nartkach 2metry dł, a co tam, myśle ze da sie tak cwiczyc;-) , no ale jak sie przesiadłem na promien skretu 11 m to łeb urywa z radości i nie chce sie zejsc ze stoku, a mimo zem poczatkujący na krótkiej narcie, to szalałem se bardzo. I tu problem - bo na pwno gówno umiem, chocia nawyki z poprzednich 20 lat na sniegu dosc szybko ode mnie odchodza, to sie boje jednego - urazików, tzn nie ze sie wypierdole uczciwie - ryzyko wkalkulowane - ale ze mimo uwaznej jazdy bede cały zas kolanka na przykład uszkadzał... Heh, wiem ze na poczatek "nowej drogi życia" powinieniem se z instruktorem pojezdzic, ale...moze kto mądry mi powie czego unikac nalezy zeby se nie poprzeciązać? Po pierwszym dłuższym dniu jazdy zaskoczenie, bo bolał mnie kręgosłup bardziej od czworogłowych ;-)

I jak komus sie chciało do końca doczytac, to mam jeszcze jedno pytanie, posiadłem w wiazaniach mozliwośc przesuwania przód- tył. Ja 180 cm, 70 kg, narta 9.12 atomek 160, i w sumie zdecydowanie najklepiej sie jezdzi jak buta da sie na maksa do przodu - zaznacam ze "pilnowałem sie" zeby nie siadać na tyłach i jezor buta uczciwie cisnąłem, to czasem jak chciałem dokrecic porzadnie skret to nartki miały tendencje do wyjezdzania spode mnie - pewnie odpowiedz bedzie krótka - niżej na nogach, uwążniej przód -tył i nie pierdoilić głupot ;-), no ale ..spytać zawsze można...

hehe, miało byc małe pytanko ale sie rozlazło na sporsze całkiem

tak czy siak - serdeczne pozdrowienia dla innych pytających i odpowiadających

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wariat bez urazów

Jeśli chodzi o ustawianie wiązań Atomica to już kiedyś zadawałem to pytanie. Niestety odpowiedzi były nie na ten temat znaczy się dotyczyły montażu (pewnie źle je sprecyzowałem). Z tego co znalazłem w materiałach na płycie Atomica (w zeszłym roku dodawali taką do nart) to ustawienie na maksa z przodu jest przeznaczone pod extremalnie ciasne skręty, zlodzone warunki (bo większe ciśnienie na krawędzie). Dalej w tył to bardziej allround a jeszcze dalej to na speed i miękkie warunki. Być może dla tego właśnie jeździ ci się lepiej z ustawieniem na maksa do przodu z właszcza że zmieniasz technikę i pewnie łatwiej Ci w ten sposób dociążyć przody (coby mocniej trzymały). Mam nadzieję że czegoś nie Ci nie namieszałem ale zgadza się to z moimi odczuciami. Chętnie jednak wysłucham opinii tych co mają większe doświadczenie.

Pozdrawiam

Mac

Ps. Do niedawna zadawałem pytania. A teraz sam zgrywam mądralę. To są jaja -:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wariat bez urazów

Mac napisal to wlasciwie.

Tyle co do teorii tego fenomenu (przesuniecie przod tyl)

A teraz praktyka. Byc moze ze zlego zrodla, bo jak kiedys juz pisalem zakladam na nogi obojetnie co i jade.

Kiedys, spedzajac czas w gronie kilku forariuszy (pozdrawiam) na Tuxie, dopiero pod koniec drogiego dnia pobytu zorientowalem sie, ze jedno wiazanie przesuniete jest na max do przodu a drogie max do tylu. Raczej nie zorientowalem sie tylko zauwazylem bo przypadkiem wzrok moj spoczal na tym szczegole.

Roznicy nie zauwazylem. Nie wykluczone, ze dla tego, iz wyjazd traktowalem rekraacyjnie i moze tez dla tego, ze nogach mialem allraundy.

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wariat bez urazów

Kto sie nie wywróci ten się nie nauczy.Najważniejsze żebys się nie bał.Tego jak seksu się nie zapomina.Będzie Cię bardzo bolało w róznych miejscach ale tylko do chwili w której zaskoczysz dawną swoją technikę i zaczniesz "śpiewać".A potem tylko szaleństwo odstokowe gdy skaczesz na piwo posród stoków i jeszcze większe szaleństwo dostokowe gdy zaczniesz "pływać".

Sam to przeszedłem po 18 latach odstawki.

Pozdrówka i połamania .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...